Repertuar kin Nowość Program TV

Tego jeszcze nie było. Władimir Putin w komiksie DC

W wydanym przez DC zeszycie Doomsday Clock #8 pojawił się prezydent Rosji, Władimir Putin.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Już w zeszłym tygodniu informowaliśmy Was, że w wydanym przez DC zeszycie Doomsday Clock #8 ma pojawić się Władimir Putin. Jak w innych tego typu przypadkach, fakt pokazania wizerunku prezydenta w treściach medialnych musiał uzyskać akceptację ze strony Kremla, zanim ostatecznie publikacja trafi na rosyjski rynek. Inna sprawa jest taka, że komiks wyciekł do sieci jeszcze przed oficjalną premierą – więcej o tej sprawie przeczytacie tutaj.

Autorzy serii, Geoff Johns i Gary Frank, już od jej początku nadawali swojej historii polityczny kontekst – pojawiły się nawet teorie spiskowe, że istnienie superbohaterów jest pokłosiem dążeń amerykańskiego rządu do dominacji nad światem. Taki obrót spraw przyczynił się do destabilizacji stosunków międzynarodowych; inne kraje zapragnęły posiadać własne armie herosów.

Z zeszytu dowiadujemy się, że Firestorm przemienił grupę rosyjskich obywateli w… szkło. Ten fakt rozsierdził władze Rosji; Putin zwołał konferencję prasową, na której określił ostatnie wydarzenie jako „akt agresji”:

Firestorm będzie odnaleziony niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Wraz z nim każdy, kto przyczynił się do jego stworzenia, wliczając w to członków amerykańskiego rządu. Jesteśmy na wojnie…

-
-

Konferencję przerywają ostatecznie i Superman, i Firestorm – bez wnikania w spoilery trzeba przyznać, że sprawy od tego momentu zaczynają się naprawdę komplikować.

Źródło: newsrama.com, Hollywood Reporter / zdjęcie główne: DC

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.