Repertuar kin Nowość Program TV

The Batman nie będzie adaptacją. Reżyser w końcu o sytuacji Afflecka

Reżyser filmu The Batman, Matt Reeves, wyjawił kilka szczegółów związanych ze swoją produkcją.

Od wielu miesięcy w sieci pojawiają rozmaite doniesienia na temat filmu The Batman. Większość z nich dotyczy tego, czy Ben Affleck wcieli się czy też nie w rolę tytułowego herosa. Teraz reżyser Matt Reeves przyznał, że jest w stałym kontakcie z aktorem, jednak nie chciał ani potwierdzić, ani zaprzeczyć spekulacjom o jego odejściu z DCEU. Filmowiec w ostatnim wywiadzie tak odniósł się do tej kwestii:

Jest wiele dróg, które sprawiają, że to wszystko łączy się w obrębie DC i jego uniwersum. Jesteśmy tylko jednym elementem układanki, więc nie chciałbym tej sprawy komentować. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo szczegółowo skupiłem się na tym aspekcie świata DC. (…) Tak było to pomyślane od samego początku (by The Batman tworzył raczej uniwersum Batmana, niż rozwijał świat DCEU – przyp. aut.) – to nie zmieniło się jakoś specjalnie od czasu, kiedy po raz pierwszy się z nim (Affleckiem – przyp. aut.) spotkałem. Położymy nacisk na to, na co chcieliśmy go położyć, kiedy zrodził się pomysł na film.

Komentatorzy odczytują słowa reżysera w taki sposób, że ma on po prostu przyszykowany wariant na wypadek odejścia Afflecka z DCEU. Potwierdzałaby to jeszcze jego wypowiedź, w której ujawnia on, że jego film nie będzie adaptacją, tylko zostanie oparty na oryginalnej i uniwersalnej historii:

Nie ekranizujemy żadnego konkretnego komiksu. Choć kocham Batman. Rok pierwszy, z całą pewnością go nie robimy. Skupiamy się na opowieści, która go (Batmana – przyp. aut.) definiuje, i która z drugiej strony jest dla niego bardzo osobista. Oczywiście nie chcemy pokazywać jego genezy czy czegoś w tym stylu. Tworzymy historię, która na pewno jest dla niego charakterystyczna, a w dodatku podszyta warstwą emocjonalną. To opowieść o nim, Największym Detektywie Świata, i wszystkich innych rzeczach, które sprawiły, że pokochałem tę postać gdy byłem dzieckiem.

Reeves dodał jeszcze:

Rozmawiałem o tym, by przyjąć taki punkt widzenia, który napędza estetyka noir – Batman prowadzi jedno śledztwo, a z czasem poznajemy cały świat Gotham. (…) To nie będzie kontynuacja filmów Christophera Nolana.

Reżyser przyznał również, że jest całkowicie pochłonięty pracą nad scenariuszem. Rozmawiającemu z nim dziennikarzowi powiedział, że właściwie zaraz po wywiadzie wraca do jego tworzenia. Robocza wersja historii ma być gotowa w przeciągu najbliższych kilku tygodni, a prace na planie miałyby ruszyć wiosną lub latem przyszłego roku.

5 -
15 -

Data premiery produkcji nie została jeszcze ustalona.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Warner Bros.
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – co po Avengers: Endgame?…

Chcemy przedstawić Wam listę wszystkich powstających filmów MCU, które miałyby ukazać się po Avengers: Endgame.

Adam Siennica
-

Bumblebee – recenzje w końcu w…

Bumblebee to pierwszy kinowy film z serii Transformers, za kamerą którego nie stoi Michael Bay.…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze komiksy 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2018 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – promocja à la…

Pojawiła się już pierwsza prognoza dotycząca wpływów w box office przyszłorocznej odsłony MCU, Avengers: Endgame.

Dawid Muszyński
-

Mowgli: Legenda dżungli – recenzja filmu

Opowieść o chłopcu wychowanym przez watahę wilków w dżungli zna chyba każde dziecko. Duża w…

Ocena recenzenta:
6
Michalina Reda
-

Potrójna granica – Ben Affleck w…

Potrójna granica to nadchodzący film Netflixa, w którym zagrają między innymi Ben Affleck i Oscar…

Co o tym sądzisz?