Repertuar kin Nowość Program TV

The Batman nie będzie adaptacją. Reżyser w końcu o sytuacji Afflecka

Reżyser filmu The Batman, Matt Reeves, wyjawił kilka szczegółów związanych ze swoją produkcją.

Od wielu miesięcy w sieci pojawiają rozmaite doniesienia na temat filmu The Batman. Większość z nich dotyczy tego, czy Ben Affleck wcieli się czy też nie w rolę tytułowego herosa. Teraz reżyser Matt Reeves przyznał, że jest w stałym kontakcie z aktorem, jednak nie chciał ani potwierdzić, ani zaprzeczyć spekulacjom o jego odejściu z DCEU. Filmowiec w ostatnim wywiadzie tak odniósł się do tej kwestii:

Jest wiele dróg, które sprawiają, że to wszystko łączy się w obrębie DC i jego uniwersum. Jesteśmy tylko jednym elementem układanki, więc nie chciałbym tej sprawy komentować. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo szczegółowo skupiłem się na tym aspekcie świata DC. (…) Tak było to pomyślane od samego początku (by The Batman tworzył raczej uniwersum Batmana, niż rozwijał świat DCEU – przyp. aut.) – to nie zmieniło się jakoś specjalnie od czasu, kiedy po raz pierwszy się z nim (Affleckiem – przyp. aut.) spotkałem. Położymy nacisk na to, na co chcieliśmy go położyć, kiedy zrodził się pomysł na film.

Komentatorzy odczytują słowa reżysera w taki sposób, że ma on po prostu przyszykowany wariant na wypadek odejścia Afflecka z DCEU. Potwierdzałaby to jeszcze jego wypowiedź, w której ujawnia on, że jego film nie będzie adaptacją, tylko zostanie oparty na oryginalnej i uniwersalnej historii:

Nie ekranizujemy żadnego konkretnego komiksu. Choć kocham Batman. Rok pierwszy, z całą pewnością go nie robimy. Skupiamy się na opowieści, która go (Batmana – przyp. aut.) definiuje, i która z drugiej strony jest dla niego bardzo osobista. Oczywiście nie chcemy pokazywać jego genezy czy czegoś w tym stylu. Tworzymy historię, która na pewno jest dla niego charakterystyczna, a w dodatku podszyta warstwą emocjonalną. To opowieść o nim, Największym Detektywie Świata, i wszystkich innych rzeczach, które sprawiły, że pokochałem tę postać gdy byłem dzieckiem.

Reeves dodał jeszcze:

Rozmawiałem o tym, by przyjąć taki punkt widzenia, który napędza estetyka noir – Batman prowadzi jedno śledztwo, a z czasem poznajemy cały świat Gotham. (…) To nie będzie kontynuacja filmów Christophera Nolana.

Reżyser przyznał również, że jest całkowicie pochłonięty pracą nad scenariuszem. Rozmawiającemu z nim dziennikarzowi powiedział, że właściwie zaraz po wywiadzie wraca do jego tworzenia. Robocza wersja historii ma być gotowa w przeciągu najbliższych kilku tygodni, a prace na planie miałyby ruszyć wiosną lub latem przyszłego roku.

5 -
15 -

Data premiery produkcji nie została jeszcze ustalona.

Źródło: comicbook.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
-

Zwiastuny do obejrzenia w ten weekend…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Złote Maliny 2019 – nagrody rozdane.…

Złote Maliny to antynagrody przyznawane najgorszym filmom roku. Właśnie poznaliśmy tegorocznych nagrodzonych - oto lista.

Michalina Reda
spoilery
-

Gwiezdne Wojny: część IX – zaskakująca…

Gwiezdne Wojny: część IX to film, który zadebiutuje jeszcze w tym roku. Do sieci trafiła…

Michalina Reda
-

Jackman ma rekord Guinnessa. Jest cięty…

Hugh Jackman trafił na listę rekordów Guinnessa, o czym informowaliśmy jakiś czas temu. Teraz na…

Michał Kujawiński
-

Powstaje film o Zenonie Martyniuku. Poznaliśmy…

Rozpoczęły się zdjęcia do biograficznego filmu o muzyku disco polo, Zenonie Martyniuku. Wiemy, kogo zobaczymy…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Wiedźmin – Geralt zmierzy się z…

Wciąż czekamy na pierwsze oficjalne materiały z serialu Wiedźmin od Netflixa. Dostaliśmy jednak nowe informacje…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.