Przeczytaj w weekend

The Walking Dead - Michonne odeszła z serialu. Jaki będzie wpływ na uniwersum? [WIDEO]

W 13. odcinku 10. sezonu The Walking Dead fani serialu pożegnali postać Michonne. Po emisji pojawiły się wywiady i komentarze. Co dalej?

W 13. odcinku 10. sezonu The Walking Dead fani serialu pożegnali postać Michonne. Po emisji pojawiły się wywiady i komentarze. Co dalej?

Adam Siennica
Adam Siennica
Tagi:  the walking dead 
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

The Walking Dead pożegnał się z Michonne. 13. odcinek 10. sezonu był ostatnim występem Danai Guriry w serialu, ale nie w uniwersum. Fani, którzy oglądali odcinek wiedzą, że bohaterka przeżyła i wyruszyła na poszukiwanie Ricka Grimesa.

Angela Kang, showrunnerka serialu, w rozmowie z portalem Insider tłumaczy, że wątek odejścia Michonne był ściśle koordynowany ze Scottem Gimplem, nadzorcą tworzenia uniwersum i scenarzystą filmu o Ricku Grimesie. Przeprowadzili to zgodnie z tym, co mu było potrzebne w dalszym rozwoju świata The Walking Dead. Na początku rozmów ważne dla nich było klarowne pokazanie dowodów na to, że Rick żyje. Wybrali buty, bo jest to kultowa część jego kostiumu i na pewno miał je podczas eksplozji na moście. Drugim motywem był iPhone, na którym Rick wygrawerował obrazek Michonne i Judith wraz z napisem, który oznacza: Believe a little bit longer, czyli wierz trochę dłużej. Kang sugeruje, że ten telefon jest częścią większej historii, która tutaj miała miejsce.

Gimple natomiast wyjaśnił, że Rick Grimes nie oddałby butów po dobroci. Zwraca też uwagę, że na stworzonym przez niego obrazku Judith jest bardziej w obecnym wieku, niż z czasów, gdy zniknął z serialu. Sugeruje więc coś więcej w związku z jego wiedzą na temat aktualnej sytuacji bohaterów. Twierdzi, że gdzieś tam rozgrywa się cała opowieść Ricka Grimesa, z której fani serialu dostają na razie strzępki. Oczywiście odnosi się do planowanego filmu, w którym najwyraźniej Michonne się pojawi, aczkolwiek nikt otwarcie tego jeszcze nie powiedział. Na tym etapie jednak wydaje się to oczywiste. Zwłaszcza po tym, co powiedział Gimple.

- Jej historia nie została zakończona. Byliśmy zadowoleni, że tematycznie mogliśmy doprowadzić jej wątek do pewnej kulminacji. Ekscytujące było zobaczyć, jak jej postać dopełnia swój wątek i otwiera nowy podczas swojej wyprawy związanej z Rickiem. Będziemy opowiadać kolejne historie o Michonne - zapowiedział.

Ostatni dzień na planie Michonne

Hołd The Walking Dead dla Michonne

Źródło: comicbook.com

Źródło zdjęcia głównego: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr.

ur. 1965, kończy 55 lat

Hugo Weaving

Hugo Weaving

ur. 1960, kończy 60 lat

Natasha Lyonne

Natasha Lyonne

ur. 1979, kończy 41 lat

Sarah Gadon

Sarah Gadon

ur. 1987, kończy 33 lat

Amanda Righetti

Amanda Righetti

ur. 1983, kończy 37 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV