Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

To już oficjalne: Disney przejął 21st Century Fox. Gigantyczna transakcja

Disney ogłosił już oficjalnie, że przejął większość udziałów w 21st Century Fox. Ta transakcja przyniesie wiele zmian w świecie kina.

AKTUALIZACJA: W umowie ma znajdować się zapis dotyczący poszczególnych postaci komiksowych. Szczegóły na razie nie są znane, jednak w oficjalnym komunikacie czytamy:

Umowa pozwala Disneyowi zjednoczyć franczyzy X-Men, Deadpool i Fantastyczna Czwórka i połączyć je z rodziną Marvela pod jednym dachem, a także stworzyć bogatszy, bardziej kompleksowy świat wchodzących ze sobą we wzajemne relacje postaci i opowiedzieć historie, które już wcześniej pokochała publika.

AKTUALIZACJA II: Wszystko wskazuje na to, że pod kontrolą 21st Century Fox pozostaną stacje należące do Fox Broadcasting, m.in. Fox News i Fox Sports. Disney nabywa jednak prawa do franczyz Avatar i Simpsonowie.

Disney przejął filmowy i telewizyjny oddział firmy 21st Century Fox, dzięki czemu trafia do niego m.in. studio 20th Century Fox, dysponent praw do ekranowych X-Men i Fantastycznej Czwórki. Właściciela zmieniają 20th Century Television, należące do Foxa stacje (m.in. FX i National Geographic). Disney nabył także większość udziałów w platformie Hulu, a zgodnie z postanowieniami w przyszłości przejmie również Sky i Star TV.

Bob Iger pozostanie dyrektorem Disneya do 2021 roku, aby wdrożyć w życie postanowienia umowy. Przypomnijmy, że już trzykrotnie opóźniał on ogłoszenie swojej emerytury.

Wartość transakcji to 66,1 mld dolarów. 13,7 mld dolarów z tej kwoty pochłonie jednak spłata długu 21st Century Fox.

-
-

Transakcja oznacza również, że ekranowi X-Men i Fantastyczna Czwórka wracają pod skrzydła Marvela. Disney nabył pełnię praw do filmu Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja, który od dłuższego czasu formalnie należał do studia 20th Century Fox.

Źródło: The Verge / zdjęcie główne: Disney/20th Century Fox

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny szokuje. 15. odcinek 9. sezonu to wydarzenia emocjonujące, ciekawe…

Ocena recenzenta:
9
Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry – Thanos bał…

W sieci pojawiła się związana z filmem Avengers: Koniec gry teoria, według której Thanos wysłał…

Adam Siennica
-

Spider-Man: Daleko od domu – plakaty…

Zgodnie z zapowiedziami Tom Holland opublikował nowe materiały promujące film Spider-Man: Daleko do domu. Trzy…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

Dobiega jeden z najlepszych sezonów The Walking Dead. Co przyniesie nam finał 9. sezonu?

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead – 9. sezon…

The Walking Dead szokuje. Nie tylko tym, że 9. sezon jest jednym z najlepszych sezonów…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry wyjawi, dlaczego Kapitan…

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, wyjawił, że Avengers: Koniec gry wyjawi, gdzie przez ostatnich kilkanaście…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.04.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.