Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Tokio przerobi odpady elektroniczne na medale

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zadecydowali, że medale, które przyznają sportowcom, zostaną wykonane z odpadów elektronicznych.

W 2016 roku organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio postanowili, że postarają się stworzyć medale dla sportowców z surowców pozyskanych z recyclingu elektroniki. I wszystko wskazuje na to, że uda im się osiągnąć ten szczytny cel. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony opinii publicznej, firm oraz samych sportowców. O sile wsparcia najlepiej świadczą suche liczby: dotychczas udało się zebrać aż 47488 ton elektrośmieci. To niemal tyle, ile potrzeba, aby wytopić medale dla wszystkich sportowców występujących na Olimpiadzie i Paraolimpiadzie.

W trakcie zbiórki przetworzono przeszło pięć milionów telefonów, z których odzyskano cenne kruszce. Aby wykonać medale w całości z odpadów, pomysłodawcy projektu musieli zebrać 2,7 tony brązu, 30,3 kg złota oraz 4,1 tony srebra. Brąz udało się pozyskać już w czerwcu ubiegłego roku, a według najświeższych danych, w październiku pozyskano 93,7% potrzebnego złota oraz 85,4% srebra.

-
-

A do rozpoczęcia Igrzysk pozostało jeszcze sporo czasu, co pozwala przypuszczać, że organizatorom uda się dopiąć swego. Program odzyskiwania cennych surowców na potrzeby Igrzysk zakończy się 31 marca. A już latem tego roku poznamy wzory nowych medali olimpijskich.

Źródło: Tokio, igrzyska
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]