Przeczytaj w weekend
 

Advertisement  

 

Advertisement  

Tokio przerobi odpady elektroniczne na medale

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zadecydowali, że medale, które przyznają sportowcom, zostaną wykonane z odpadów elektronicznych.

Organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio zadecydowali, że medale, które przyznają sportowcom, zostaną wykonane z odpadów elektronicznych.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

W 2016 roku organizatorzy Igrzysk Olimpijskich w Tokio postanowili, że postarają się stworzyć medale dla sportowców z surowców pozyskanych z recyclingu elektroniki. I wszystko wskazuje na to, że uda im się osiągnąć ten szczytny cel. Pomysł spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony opinii publicznej, firm oraz samych sportowców. O sile wsparcia najlepiej świadczą suche liczby: dotychczas udało się zebrać aż 47488 ton elektrośmieci. To niemal tyle, ile potrzeba, aby wytopić medale dla wszystkich sportowców występujących na Olimpiadzie i Paraolimpiadzie.

W trakcie zbiórki przetworzono przeszło pięć milionów telefonów, z których odzyskano cenne kruszce. Aby wykonać medale w całości z odpadów, pomysłodawcy projektu musieli zebrać 2,7 tony brązu, 30,3 kg złota oraz 4,1 tony srebra. Brąz udało się pozyskać już w czerwcu ubiegłego roku, a według najświeższych danych, w październiku pozyskano 93,7% potrzebnego złota oraz 85,4% srebra.

A do rozpoczęcia Igrzysk pozostało jeszcze sporo czasu, co pozwala przypuszczać, że organizatorom uda się dopiąć swego. Program odzyskiwania cennych surowców na potrzeby Igrzysk zakończy się 31 marca. A już latem tego roku poznamy wzory nowych medali olimpijskich.

Źródło: Tokio, igrzyska

 

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James McAvoy

James McAvoy

ur. 1979, kończy 40 lat

Tomasz Kot

Tomasz Kot

ur. 1977, kończy 42 lat

Gugu Mbatha-Raw

Gugu Mbatha-Raw

ur. 1983, kończy 36 lat

Toby Stephens

Toby Stephens

ur. 1969, kończy 50 lat

Robbie Amell

Robbie Amell

ur. 1988, kończy 31 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV