Repertuar kin Nowość Program TV

Japończycy oskarżają gry mobilne o pogarszanie wzroku uczniów

Rząd Japonii pochylili się nad problemem pogarszającego się wzroku dzieci. Według wstępnych ustaleń za taki stan rzeczy odpowiadają smartfony i gry mobilne.

Popularyzacja technologii mobilnych ma swoje ciemne strony, o czym przekonują nas przedstawiciele japońskiego rządu. Tamtejsze Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii opublikowało badania dotyczące jakości wzroku uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Aż 25,3% spośród 3,4 milionów uczniów nie uzyskało noty 1.0, która oznacza, że dana osoba nie ma problemu ze wzrokiem.

Największe problemy mają uczniowie szkół średnich, wśród których aż 67,09% badanych nie uzyskało najwyższej oceny. To najgorszy wynik w historii. Według japońskich ekspertów za taki stan rzeczy może odpowiadać wzrost zainteresowania grami mobilnymi wśród młodzieży. Japońscy uczniowie coraz więcej czasu spędzają ze swoimi smartfonami, co ma bezpośrednio odbijać się na stanie ich zdrowia.

Japonia jest trzecim największym rynkiem gamingowym na świecie, dlatego powiązanie gier mobilnych z pogarszaniem się wzroku wśród dzieci wydaje się zasadne. Ale nie jest to problem o charakterze lokalnym. Gry mobilne przyciągają przed ekrany smartfonów młodzież z całego świata.

Plotka
-
-

Warto zauważyć, że o zdrowie użytkowników smartfonów martwią się nie tylko przedstawiciele rządów, ale i firmy technologiczne. Na rynku pojawia się coraz więcej narzędzi, które pozwalają kontrolować, jak wiele czasu spędzamy przed ekranami telefonów, a producenci smartfonów coraz częściej wyposażają swoje sprzęty w tryb nocny. Po jego aktywowaniu urządzenia redukują ilość emitowanego niebieskiego światła, które pobudza mózg, utrudniając zaśnięcie. Włączenie trybu nocnego ma także zapobiec pogarszaniu się wzroku.

Źródło: Ubergizmo / Zdjęcie: Pixabay
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Gotuj się na Avengers: Koniec gry!…

Przed premierą filmu Avengers: Koniec gry chcemy Wam przedstawić listę gadżetów i artbooków, które mogą…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Koniec gry to walka o…

Do sieci wyciekły nowe materiały promujące film Avengers: Koniec gry - mamy na nich okazję…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Avengers: Koniec gry – co trzyma…

Drugi zwiastun filmu Avengers: Koniec gry może rzucać nowe światło na fabułę - istotne znaczenie…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Flash – zaskoczeni tożsamością Cykady? Lepsze…

Do sieci trafiły zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Flash, na których pojawia się prawdziwa osoba…

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po raz kolejny potwierdza swoją klasę w 9. sezonie. Chyba nigdy nie…

Ocena recenzenta:
9
Norbert Zaskórski
-

Once Upon a Time in Hollywood…

W sieci zadebiutował pierwszy, oficjalny plakat promujący nowy film reżysera Pulp Fiction i Bękartów wojny.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.