Przeczytaj w weekend

TRON 3 skasowany przez Krainę jutra? Tak twierdzi Garrett Hedlund

W 2015 roku Disney oficjalnie ogłosił, że film TRON 3 nie powstanie. Garrett Hedlund, odtwórca głównej roli, tłumaczy jedną z przyczyn niepowodzenia projektu.

W 2015 roku Disney oficjalnie ogłosił, że film TRON 3 nie powstanie. Garrett Hedlund, odtwórca głównej roli, tłumaczy jedną z przyczyn niepowodzenia projektu.

Michalina Reda

Michalina Reda

TRON to jeden z bardziej znanych filmów science-fiction, pochodzący z 1982 roku. Fabuła skupia się na programiście, który przypadkiem trafia do świata komputerowego. W 2010 roku powstała nowa produkcja Tron: Legacy, która jest sequelem tamtych wydarzeń - tym razem w świetle reflektorów stoi Sam Flynn, syn głównego bohatera, który wyrusza do świata wirtualnego by pomóc swemu ojcu.

Długo mówiło się, że w planach twórców jest również trzecia część sagi o Flynnach - reżyser Joseph Kosinski wielokrotnie powrarzał, że jest gotowy na jej realizację, a w obsadzie ponownie widzi Hedlunda i Olivia Wilde. Niestety Disney nie był przychylny tym planom - w roku 2015 projekt został ostatecznie skasowany, co zaprzepaściło szanse na jego powstanie. Kosinski jednak nadal twierdzi, że pomysł nie umarł i tylko czeka na lepsze możliwości .

W jednym z nowych wywiadów do kwestii skasowania projektu odniósł się również Garrett Hedlund, odtwórca roli Sama, który podziela jeden z powszechniejszych punktów widzenia na tę sprawę. Jego zdaniem, główną przyczyną kasacji była komercyjna porażka innej wielkiej produkcji sci-fi Disneya, mianowicie filmu Tomorrowland, który miał swoją premierę w 2015 roku. Jak tłumaczy aktor:

Następny TRON miał już ruszać do przodu - otrzymaliśmy zielone światło i byliśmy gotowi do pracy. Jednak wtedy Disney miał pewne problemy z Krainą jutra i tym, jak została odebrana. Po tym prosili o sto powodów, dla których mieliby zrobić film TRON 3. Ale gdyby to nie upadło, nie mógłbym pracować ze Stevenem Soderberghiem w filmie Mozaika.

Choć plany na kontynuację serii upadły, Disney nie wyklucza ewentualnego reboota. Jeszcze w zeszłym roku poinformowano, że wytwórnia rozważa nowy projekt, w który mógłby być zaangażowany Jared Leto. Nie ma jednak szczegółów na temat fabuły ani premiery projektu.


The End of the F***ing World tylko na NETFLIX

Advertisement

Źródło: screenrant.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV