Valve Index VR wraca na platformę Steam

Już wkrótce osoby zainteresowani grą Half-Life: Alyx będą mogły ponownie nabyć ją w zestawie z goglami VR od Valve. W przyszłym tygodniu sprzęt powróci na Steama.

Już wkrótce osoby zainteresowani grą Half-Life: Alyx będą mogły ponownie nabyć ją w zestawie z goglami VR od Valve. W przyszłym tygodniu sprzęt powróci na Steama.

Kiedy okazało się, że gra Half-Life: Alyx będzie tytułem ogrywanym w wirtualnej rzeczywistości, a posiadacze Valve Index VR otrzymają ją za darmo, sprzęt zaczął masowo znikać z cyfrowych półek Steama. Niestety, później nadeszła epidemia koronawirusa i okazało się, że fabryki nie są w stanie na bieżąco uzupełniać braków magazynowych, gdyż ograniczyły moce przerobowe linii produkcyjnych. Gracze, którzy chcieliby już w dniu premiery Alyx powrócić do świata Half-Life’a, zostali postawieni przed trudnym wyborem: mogli albo liczyć na rychłe rozwiązanie problemów z dostawą, albo zakupić sprzęt od konkurencji.

3 marca pojawiła się iskierka nadziei na rozwiązanie problemu. Na youtube’owym kanale Valve News Network opublikowano film informujący, że urządzenia z linii Index wrócą na Steama 9 marca. Prowadzący Tyler McVicker stwierdził, że dowiedział się o tym, gdyż udało mu się dotrzeć do nieopublikowanej jeszcze informacji prasowej od Valve zapowiadającej wznowienie sprzedaży wspomnianych sprzętów.

Serwis Road to VR postanowił potwierdzić tę plotkę u samego źródła i okazało się, że Tyler McVicker miał rację. Valve udało się wyprodukować dodatkowe zestawy gogli, które trafią do dystrybucji na kilkanaście dni przed premierą Half-Life: Alyx.

W międzyczasie status poszczególnych produktów z tej linii zmienił się w Steamie na „Wkrótce dostępne”. Korporacja przekazała redakcji Road to VR, że sprzedaż zestawów Valve Index VR zostanie wznowiona 9 marca o godzinie 18 czasu polskiego. Firma przyznała przy okazji, że spodziewa się sporego zainteresowania tymi urządzeniami i przewiduje, że wyprzeda wszystkie sprzęty w ciągu jednego dnia. Zamówienia będą realizowane w kolejności księgowania wpłat, a ponowne uzupełnienie zapasów magazynowych może potrwać kilka miesięcy.

W poniedziałek nadarzy się zatem ostatnia szansa, aby wyposażyć się w Valve Index VR jeszcze przed debiutem Half-Life: Alyx. Na kolejne wznowienie sprzedaży tego zestawu będziemy musieli poczekać do czasu, aż azjatyckie fabryki nie uporają się z koronawirusem spowalniającym produkcję sprzętu.

Źródło: Road to VR / Zdjęcie: Valve

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Pedro Pascal

Pedro Pascal

ur. 1975, kończy 45 lat

Michael Fassbender

Michael Fassbender

ur. 1977, kończy 43 lat

Clark Gregg

Clark Gregg

ur. 1962, kończy 58 lat

Jaime Ray Newman

Jaime Ray Newman

ur. 1978, kończy 42 lat

Christopher Meloni

Christopher Meloni

ur. 1961, kończy 59 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV