Przeczytaj w weekend

Venom – jest pierwszy rekord w box office. Wyniki z czwartku

Venom może i nie cieszy się dobrymi recenzjami, jednak mimo to rozbija bank w USA. Są już wyniki box office z czwartkowych pokazów wieczornych.

Venom może i nie cieszy się dobrymi recenzjami, jednak mimo to rozbija bank w USA. Są już wyniki box office z czwartkowych pokazów wieczornych.

Michalina Reda
Michalina Reda

Venom wchodzi na ekrany kin, a w USA odbyły się już czwartkowe pokazy wieczorne. Jak się okazuje, film o symbioncie ma już na koncie pierwszy rekord - Venom zanotował 10 mln dolarów wpływów z pokazów przedpremierowych, co jest najlepszym wynikiem w historii wszystkich filmów debiutujących w październiku. Film Rubena Fleischera poradził sobie lepiej niż Paranormal Activity 3, które było do tej pory na pierwszym miejscu w październikowym rankingu (8 mln dolarów w czwartkowych pokazach wieczornych). 10 mln dolarów w czwartek to dobry wynik także w porównaniu z innymi produkcjami komiksowymi - przypomnijmy, że Doctor Strange uzbierał w pokazach przedpremierowych 9.4 mln dolarów.

Venom - recenzja filmu

Rosną również prognozy na weekendowe otwarcie Venoma - w chwili obecnej część analityków mówi, że film ma szansę zarobić 60-65 mln dolarów w USA. Inni analitycy są jednak bardziej ostrożni w prorokowaniu na temat tego, jak wypadnie cały pierwszy weekend - zakładają, że niskie noty w serwisie Rotten Tomatoes nie przejdą bez echa. Powołują się na przykład Justice League, która również miała zarobić nawet 110-120 mln dolarów przez weekend otwarcia, jednak z uwagi na słabe recenzje zyskiem końcowym było 93.8 mln dolarów.

Na kinowych ekranach dobrze radzi sobie także film A Star Is Born. Produkcja Bradleya Coopera i Lady Gagi osiągnęła 3.2 mln dolarów w czwartek oraz 1.35 mln dolarów z pokazów organizowanych gdzieniegdzie we wtorek i w środę. Łącznie daje to filmowi 4,55 mln dolarów przez trzy dni wyświetlania. W porównaniu z innymi przedstawicielami pozakomiksowego gatunku, romans muzyczny wypada dobrze - Mamma Mia! Here We Go Again zebrała w czwartek 3.4 mln dolarów, zaś inne październikowe blockbustery - The Martian i Gone Girl - zarobiły odpowiednio 2.5 mln dolarów i 1.2 mln dolarów w czwartkowych pokazach wieczornych.

Venom - premiera w Polsce już dziś, 5 października. A Star Is Born zobaczymy w naszym kraju dopiero pod koniec listopada.

Źródło: deadline.com / zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV