Viola Davis bardzo rozsądnie o krytyce MCU Martina Scorsese

Viola Davis zabrała głos na temat krytyki MCU, którą zapoczątkował Martin Scorsese.

Viola Davis zabrała głos na temat krytyki MCU, którą zapoczątkował Martin Scorsese.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
Tagi:  marvel 

Wciąż nie ustaje debata na temat wpływu MCU i innych produkcji komiksowych na współczesne kino - przypomnijmy, że zapoczątkował ją odnoszący się w krytyczny sposób do filmów Marvel Studios Martin Scorsese, do którego przyłączyli się m.in. tacy twórcy jak Francis Ford Coppola, Ken Loach, Fernando Meirelles i Aki Kaurismäki. Nie brakuje również obrońców obrazów superbohaterskich; głos w całej sprawie zabierali choćby twórcy i aktorzy z Kinowego Uniwersum Marvela.

Teraz do debaty postanowiła włączyć się Viola Davis, która w DCEU wciela się w postać Amandy Waller. Wśród komentatorów nie brakuje opinii, że jej podejście do problemu jest kompromisowe i bodajże "najrozsądniejsze" z dotychczasowych:

Lubię dobry film Marvela. Lubię dobry film DC Comics. Albert Einstein powiedział kiedyś, że wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy. Jeśli nie miałabym swojej wyobraźni, wciąż byłabym biedną Violą z Rhode Island, która uważana jest za mało interesującą osobę. Moja wyobraźnia mnie definiuje. Mogę uciec do świata, który jest nieskończony - mogę go tworzyć, jak tylko chce, mogę się w nim odnaleźć na nowo. To tutaj mieszka sztuka.

Davis kontynuuje:

Sztuka żyje w świecie wyobraźni. Jest placem zabaw. Jest placem zabaw Boga. Nikt nie może decydować, co zasługuje na to, aby tu być, albo co nie zasługuje. W tym miejscu może się znaleźć co tylko chcesz. To właśnie dlatego mamy wybitnych malarzy, wybitnych aktorów, wybitnych pisarzy - to dlatego żyjemy. Wierzę, że jest tu miejsce na wszystko. 

Aktorka zakończyła swoją wypowiedź w następujący sposób:

Myślę, że on (Scorsese - przyp. aut.) wyrażał po prostu swoją opinię. Sądzę, że jest ważna. Każdy ma swoją przestrzeń, swoją opinię. Ale ja i tak lubię dobry film Marvela. 

Źródło: Hollywood Reporter / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV