Warrior – pierwsze zdjęcia z serialu według pomysłu Bruce’a Lee

Warrior to nowy serial według pomysłu Bruce'a Lee. Zobaczcie zdjęcia z nadchodzącej produkcji.

Warrior to nowy serial według pomysłu Bruce'a Lee. Zobaczcie zdjęcia z nadchodzącej produkcji.

Michalina Reda
Michalina Reda

Warrior to nowy serial, którego akcja rozgrywa się w chińskiej dzielnicy miasta San Francisco po wojnie secesyjnej. Głównym bohaterem jest młody mężczyzna przybyły z Chin, który ma niezwykły talent do sztuk walki. Wdaje się on w krwawe zatargi z gangami z chińskiej dzielnicy. W roli głównej występuje Andrew Koji. Pomysłodawcą serialu był sam Bruce Lee, który spisał historię przed wieloma laty - odręczne notatki jego autorstwa znalazła córka aktora.

Za produkcję odpowiada Jonathan Tropper, a producentami wykonawczymi są Justin Lin i Danielle Woodrow. W jednym z nowych wywiadów Lin wyjawił, że realizacja serialu nie należała do najłatwiejszych - twórcom trudno było znaleźć odpowiedniego aktora do głównej roli. Już na początku postawili sobie cel, jakim było zgromadzenie azjatyckiej obsady. Jak mówi:

Dla nas ważne było, by znaleźć takiego reżysera castingowego, który umożliwiłby nam szukanie aktorów dosłownie na całym świecie. To rzeczywiście zajęło chwilę... Sprawdziliśmy wszędzie gdzie się da i myślę, że tak właśnie należało to zrobić.

Kolejną trudnością w realizacji było uczynienie tej historii bardziej współczesną. Lee wpadł na pomysł 50 lat temu, w związku z czym wiele zaproponowanych zabiegów mogło dziś zwyczajnie nie działać na publiczność. Lin wspomina:

Dokonaliśmy zmian jeśli chodzi o tempo akcji, jeśli chodzi o to, jak zamierzamy pokazać niektóre wątki... Zamierzaliśmy uhonorować to, nad czym on [Bruce Lee - przyp. red.] pracował, ale nie da się nie zauważyć, że przez te wszystkie lata kino i telewizja bardzo poszły do przodu.

Zobaczcie zdjęcia z nadchodzącego serialu. Premiera 5 kwietnia.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Cinemax/HBO

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV