Przeczytaj w weekend

Watchmen - co przegapiliście w 1. i 2. odcinku? Easter eggi i spekulacje

1. i 2. odcinek serialu Watchmen od HBO to prawdziwa kopalnia easter eggów i nawiązań popkulturowych - przekonajcie się sami.

1. i 2. odcinek serialu Watchmen od HBO to prawdziwa kopalnia easter eggów i nawiązań popkulturowych - przekonajcie się sami.

Piotr Piskozub
Piotr Piskozub
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

1. i 2. odcinek serialu Watchmen, którego kolejne odsłony możemy co tydzień oglądać na HBO, już za nami. Jesteśmy niemal pewni, że seans tej produkcji, podobnie jak w przypadku innych projektów Damona Lindelofa, może okazać się dla widzów nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, którzy nie zapoznali się jak do tej pory z poświęconymi Strażnikom komiksami czy filmem Zacka Snydera. Nawet uzbrojeni w wynikającą z nich wiedzę i tak możemy mieć trudności w odnalezieniu się w ekranowym świecie przedstawionym - twórcy raz po raz wysyłają mylne sygnały, choć z drugiej strony zdarza im się także nagradzać naszą cierpliwość. 

Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i stworzyć listę obejmującą zawarte w pierwszych odsłonach serii easter eggi oraz inne odniesienia popkulturowe - należy w tym miejscu jednak zaznaczyć, że na ekranie zobaczymy również szereg nawiązań do rzeczywistego świata. Odwołujemy się m.in. do sekwencji otwierającej z 1921 roku, prezydentury Roberta Redforda, dosłownie spadających z nieba kałamarnic, pytań o postać Jeremy'ego Ironsa czy herosów, o których w serialu się wzmiankuje. Oczywiście poniższe zestawienie pozostaje otwarte; na tym polu będziemy wdzięczni także i za Wasze spostrzeżenia. 

Źródło: Den of Geek / zdjęcie główne: HBO/Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV