Przeczytaj w weekend

Wiedźmin - kostiumy bohaterów od kulis. Tak wyglądają projekty Tima Aslama

Kostiumograf serialu Wiedźmin w 1. sezonie, Tim Aslam na swojej stronie internetowej zaprezentował zdjęcia z planu z kostiumami. Zobaczcie, jak to wyglądało od kulis.

Kostiumograf serialu Wiedźmin w 1. sezonie, Tim Aslam na swojej stronie internetowej zaprezentował zdjęcia z planu z kostiumami. Zobaczcie, jak to wyglądało od kulis.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Wiedźmin Netflixa od jakiegoś czasu prezentuje swoje kulisy. Tym razem do zobaczyć możemy zdjęcia zamieszczone przez kostiumografa 1. sezonu, Tima Aslama, który na swojej stronie internetowej pochwalił się swoimi pracami. 

Choć kostiumy były jednym z tematów dyskusji fanów i nie wszystkim przypadły do gustu, w poniższych galeriach ze zdjęciami od kulis poszczególnych odcinków, zobaczyć można wiele różnych projektów i kostiumów, które wymagały na pewno wiele pracy. Ostatecznie jednak twórcy serialu postanowili wyciągnąć wnioski i przy pracy nad 2. sezonem zatrudnić Lucindę Wright, nagrodzoną m.in. BAFTA za kostiumy w serialu Doktor Who. Zobaczcie zdjęcia kostiumów od kulis:

1 odcinek

Zdjęcia od kulis przedstawiają przede wszystkim bandę Renfri oraz w tle dostrzec można okolicznych mieszkańców miasteczka. Mamy także strój Myszowora oraz Cahira w pełnym uzbrojeniu i Stregobora. 

2 odcinek

Tutaj Aslam pochwalił się strojami mieszkańców wsi oraz dwójki elfów z odcinka, których droga skrzyżowała się z Geraltem i Jaskrem polującymi na "diaboła". 

3 odcinek

Z tego odcinka widzimy przede wszystkim suknie należące do Triss Merigold oraz lepiej możemy przyjrzeć się drugiemu wiedźminowi pokazanemu w serialu, który nie przetrwał starcia ze Strzygą. 

4 odcinek

Wiele różnych kostiumów przygotowanych specjalnie na ucztę w Cintrze. Prócz tego widzimy także kilka dokładniejszych spojrzeń na driady oraz ich kostiumy. 

5 odcinek

Poniżej widzimy kostiumy elfa, dopplera oraz Yennefer i Jaskra, które zaprezentowane zostały podczas ich pierwszego spotkania. 

6 odcinek

Zdjęcia z tego odcinka w głównej mierze poświęcone zostały kreacjom Zerrikanek. Są także zdjęcia Jaskra, Borcha Trzy Kawki oraz krasnoludów i Rębaczy. 

7 odcinek

Stroje czarodziejek szykujących się do Bitwy o Sodden i nie tylko.

8 odcinek

Stroje czarodziejek biorących udział w Bitwie o Sodden oraz Vilgefortza. mamy także zdjęcie Visenny, matki Geralta z retrospekcji. 

Przypomnijmy, że trwają prace nad 2. sezonem, który nie pojawi się na ekranach w 2020 roku.

Źródło: timaslam.com/zdjęcie główne: Netflix

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV