Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Wielki spoiler na planie serialu Watchmen. Los filmowej postaci ujawniony

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu serialu Watchmen. Rzucają one nowe światło na los jednego z członków oryginalnej drużyny komiksowych Strażników.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Od ponad tygodnia do sieci trafiają kolejne fotografie z planu serialu Watchmen. Te ostatnie rzucają nowe światło na to, co powinniśmy ujrzeć w produkcji. Zobaczcie sami:

Szczególną uwagę zwraca nagłówek z gazety: „Veidt został oficjalnie uznany za zmarłego”. Przypomnijmy, że Adrian Veidt to znany z komiksów i filmu Ozymandiasz – w powieści graficznej Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa upozorował on inwazję obcych na Ziemię, doprowadzając do masakry tysięcy niewinnych ludzi w Nowym Jorku. W ten sposób Ozymandiasz chciał zaprowadzić na naszej planecie pokój (inny modus operandi towarzyszy tej postaci w produkcji Zacka Snydera). Jego marzenie zostało urzeczywistnione – USA i ZSRR zakończyły zimną wojnę po to, aby zjednoczyć się w walce z kosmicznym zagrożeniem, dlatego też do dziś trwają spory, czy Ozymandiasza powinniśmy traktować jako realistę czy raczej zbrodniarza.

Warto jednak patrzeć na ten komunikat przez pryzmat kolejnej, pozornie absurdalnej wzmianki z gazety o kałamarnicy atakującej niewinnych ludzi. W komiksowym pierwowzorze to właśnie gigantyczna kałamarnica symbolizowała inwazję obcych – zwróćmy uwagę, że ostrzeżenie przed nią możemy znaleźć na znakach porozmieszczanych na planie; widoczne są także schrony.

-
spoilery
-

Wygląda więc na to, że w serialu zobaczymy świat, w którym prawda o „inwazji” obcych nigdy nie została ujawniona – ludzie nie wiedzą, że był to jedynie podstępny plan Ozymandiasza. W dalszym ciągu żyją w strachu; podobnie jak w komiksowym oryginale przerażająca rzeczywistość doprasza się o herosów, lecz ci nie nadchodzą. W dodatku zdjęcia flagi na samochodach mogą potwierdzać, że w produkcji zobaczymy zupełnie inne Stany Zjednoczone Ameryki, najprawdopodobniej odmienione przez ostatnie wydarzenia.

Źródło: SlashFilm / zdjęcie główne: Warner Bros.

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Michał Kujawiński
Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

Michał Kujawiński
-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

Michał Kujawiński
-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Michał Kujawiński
-

Punisher – Jeph Loeb otwarty na…

Jeph Loeb odpowiedzialny za seriale Marvela zdradził, że bardzo liczy na 3. sezon Punishera. Decyzja…

Co o tym sądzisz?