Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

 

 

Wielki spoiler na planie serialu Watchmen. Los filmowej postaci ujawniony

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu serialu Watchmen. Rzucają one nowe światło na los jednego z członków oryginalnej drużyny komiksowych Strażników.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Od ponad tygodnia do sieci trafiają kolejne fotografie z planu serialu Watchmen. Te ostatnie rzucają nowe światło na to, co powinniśmy ujrzeć w produkcji. Zobaczcie sami:

Szczególną uwagę zwraca nagłówek z gazety: „Veidt został oficjalnie uznany za zmarłego”. Przypomnijmy, że Adrian Veidt to znany z komiksów i filmu Ozymandiasz – w powieści graficznej Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa upozorował on inwazję obcych na Ziemię, doprowadzając do masakry tysięcy niewinnych ludzi w Nowym Jorku. W ten sposób Ozymandiasz chciał zaprowadzić na naszej planecie pokój (inny modus operandi towarzyszy tej postaci w produkcji Zacka Snydera). Jego marzenie zostało urzeczywistnione – USA i ZSRR zakończyły zimną wojnę po to, aby zjednoczyć się w walce z kosmicznym zagrożeniem, dlatego też do dziś trwają spory, czy Ozymandiasza powinniśmy traktować jako realistę czy raczej zbrodniarza.

Warto jednak patrzeć na ten komunikat przez pryzmat kolejnej, pozornie absurdalnej wzmianki z gazety o kałamarnicy atakującej niewinnych ludzi. W komiksowym pierwowzorze to właśnie gigantyczna kałamarnica symbolizowała inwazję obcych – zwróćmy uwagę, że ostrzeżenie przed nią możemy znaleźć na znakach porozmieszczanych na planie; widoczne są także schrony.

-
spoilery
-

Wygląda więc na to, że w serialu zobaczymy świat, w którym prawda o „inwazji” obcych nigdy nie została ujawniona – ludzie nie wiedzą, że był to jedynie podstępny plan Ozymandiasza. W dalszym ciągu żyją w strachu; podobnie jak w komiksowym oryginale przerażająca rzeczywistość doprasza się o herosów, lecz ci nie nadchodzą. W dodatku zdjęcia flagi na samochodach mogą potwierdzać, że w produkcji zobaczymy zupełnie inne Stany Zjednoczone Ameryki, najprawdopodobniej odmienione przez ostatnie wydarzenia.

Źródło: SlashFilm / zdjęcie główne: Warner Bros.
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Ant-Man – wielka frajda na planie…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z filmów Ant-Man i Ant-Man i Osa.

Piotr Piskozub
-

Avengers 4 to koniec Kapitana Ameryki…

Chris Evans poruszył kilka wątków związanych z filmem Avengers 4, w tym ten, czy produkcja…

Piotr Piskozub
-

Tom Hiddleston na plakacie dorysował Lokiego.…

Ekranowy Loki z MCU, Tom Hiddleston, w humorystyczny sposób dorysował Lokiego na plakacie jednego z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 1 –…

Za nami pierwszy odcinek Titans, nowego serialu superbohaterskiego opartego na komiksach DC. Wybija się on…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
-

Hellboy – wyciekł zwiastun nowej wersji…

Hellboy powraca w kompletnie nowej adaptacji komiksów Mike'a Mignoli, która nie jest związana z poprzednimi…

Piotr Piskozub
-

Liga Sprawiedliwości – oto murale ze…

W sieci pojawiły się zdjęcia murali ze świątyni Amazonek z filmu Liga Sprawiedliwości - na…

Co o tym sądzisz?