Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Wielki spoiler na planie serialu Watchmen. Los filmowej postaci ujawniony

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu serialu Watchmen. Rzucają one nowe światło na los jednego z członków oryginalnej drużyny komiksowych Strażników.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Od ponad tygodnia do sieci trafiają kolejne fotografie z planu serialu Watchmen. Te ostatnie rzucają nowe światło na to, co powinniśmy ujrzeć w produkcji. Zobaczcie sami:

Szczególną uwagę zwraca nagłówek z gazety: „Veidt został oficjalnie uznany za zmarłego”. Przypomnijmy, że Adrian Veidt to znany z komiksów i filmu Ozymandiasz – w powieści graficznej Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa upozorował on inwazję obcych na Ziemię, doprowadzając do masakry tysięcy niewinnych ludzi w Nowym Jorku. W ten sposób Ozymandiasz chciał zaprowadzić na naszej planecie pokój (inny modus operandi towarzyszy tej postaci w produkcji Zacka Snydera). Jego marzenie zostało urzeczywistnione – USA i ZSRR zakończyły zimną wojnę po to, aby zjednoczyć się w walce z kosmicznym zagrożeniem, dlatego też do dziś trwają spory, czy Ozymandiasza powinniśmy traktować jako realistę czy raczej zbrodniarza.

Warto jednak patrzeć na ten komunikat przez pryzmat kolejnej, pozornie absurdalnej wzmianki z gazety o kałamarnicy atakującej niewinnych ludzi. W komiksowym pierwowzorze to właśnie gigantyczna kałamarnica symbolizowała inwazję obcych – zwróćmy uwagę, że ostrzeżenie przed nią możemy znaleźć na znakach porozmieszczanych na planie; widoczne są także schrony.

-
spoilery
-

Wygląda więc na to, że w serialu zobaczymy świat, w którym prawda o „inwazji” obcych nigdy nie została ujawniona – ludzie nie wiedzą, że był to jedynie podstępny plan Ozymandiasza. W dalszym ciągu żyją w strachu; podobnie jak w komiksowym oryginale przerażająca rzeczywistość doprasza się o herosów, lecz ci nie nadchodzą. W dodatku zdjęcia flagi na samochodach mogą potwierdzać, że w produkcji zobaczymy zupełnie inne Stany Zjednoczone Ameryki, najprawdopodobniej odmienione przez ostatnie wydarzenia.

Źródło: SlashFilm / zdjęcie główne: Warner Bros.
 

 

Najlepsze z 24h

Michalina Reda
-

50 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Michalina Reda
-

Rosamund Pike odmówiła rozebrania się na…

Rosamund Pike wspomina swoje doświadczenie z castingu do roli w filmie o Jamesie Bondzie, gdzie…

Michalina Reda
-

To 2 – James McAvoy kontuzjowany…

James McAvoy zmierzył się z Pennywise'em i... poległ. Aktor doznał kontuzji podczas kręcenia jednej ze…

Michalina Reda
-

Scenarzysta Fantastycznej Czwórki przeprasza za film

Po zawstydzonym reżyserze przyszedł czas na zawstydzonego scenarzystę. Jeremy Slater przeprasza fanów Marvela za film…

Adam Siennica
-

Excalibur, dinozaury i podróże w czasie.…

Do sieci trafił nowy zwiastun filmu Ostatnie Rekinado: Ząb czasu. Jest to ostatnia odsłona popularnej…

Michalina Reda
-

Spider-Man na lotnisku. Nowe wideo z…

W sieci pojawił się kolejny zakulisowy klip wideo, pokazujący pracę na planie filmu Spider-Man: Far…

Co o tym sądzisz?