Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

Wielki spoiler na planie serialu Watchmen. Los filmowej postaci ujawniony

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia z planu serialu Watchmen. Rzucają one nowe światło na los jednego z członków oryginalnej drużyny komiksowych Strażników.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Od ponad tygodnia do sieci trafiają kolejne fotografie z planu serialu Watchmen. Te ostatnie rzucają nowe światło na to, co powinniśmy ujrzeć w produkcji. Zobaczcie sami:

Szczególną uwagę zwraca nagłówek z gazety: „Veidt został oficjalnie uznany za zmarłego”. Przypomnijmy, że Adrian Veidt to znany z komiksów i filmu Ozymandiasz – w powieści graficznej Alana Moore’a i Dave’a Gibbonsa upozorował on inwazję obcych na Ziemię, doprowadzając do masakry tysięcy niewinnych ludzi w Nowym Jorku. W ten sposób Ozymandiasz chciał zaprowadzić na naszej planecie pokój (inny modus operandi towarzyszy tej postaci w produkcji Zacka Snydera). Jego marzenie zostało urzeczywistnione – USA i ZSRR zakończyły zimną wojnę po to, aby zjednoczyć się w walce z kosmicznym zagrożeniem, dlatego też do dziś trwają spory, czy Ozymandiasza powinniśmy traktować jako realistę czy raczej zbrodniarza.

Warto jednak patrzeć na ten komunikat przez pryzmat kolejnej, pozornie absurdalnej wzmianki z gazety o kałamarnicy atakującej niewinnych ludzi. W komiksowym pierwowzorze to właśnie gigantyczna kałamarnica symbolizowała inwazję obcych – zwróćmy uwagę, że ostrzeżenie przed nią możemy znaleźć na znakach porozmieszczanych na planie; widoczne są także schrony.

-
spoilery
-

Wygląda więc na to, że w serialu zobaczymy świat, w którym prawda o „inwazji” obcych nigdy nie została ujawniona – ludzie nie wiedzą, że był to jedynie podstępny plan Ozymandiasza. W dalszym ciągu żyją w strachu; podobnie jak w komiksowym oryginale przerażająca rzeczywistość doprasza się o herosów, lecz ci nie nadchodzą. W dodatku zdjęcia flagi na samochodach mogą potwierdzać, że w produkcji zobaczymy zupełnie inne Stany Zjednoczone Ameryki, najprawdopodobniej odmienione przez ostatnie wydarzenia.

Źródło: SlashFilm / zdjęcie główne: Warner Bros.

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

Warto wiedzieć, kim jest Kapitan Marvel.…

Samuel L. Jackson wystąpi w filmie Kapitan Marvel. Czy właśnie dzięki występowi w tej produkcji…

Michalina Reda
-

Jon Bernthal na planie 9. sezonu…

Spostrzegawczy fani wypatrzyli Jona Bernthala na planie 9. sezonu serialu The Walking Dead. Przypomnijmy, że…

Michalina Reda
-

Gotti z Johnem Travoltą zmiażdżony przez…

Nowy film Johna Travolty niestety nie wywołał tak pozytywnych reakcji w świecie, na jakie liczył…

Michał Kujawiński
-

Kto powinien być wiodącą postacią w…

W sieci znalazła się grafika prezentująca pytania i odpowiedzi fanów, którzy wzięli udział w głosowaniu…

Michał Kujawiński
-

Hanry Cavill mocno trenuje. Szykuje się…

Aktor wcielający się w postać Supermana, Henry Cavill udostępnił na swoim Instagramie nowy filmik z…

Michał Kujawiński
-

Jak dużo Decepticonów w filmie Bumblebee?…

Paramount Pictures ma nadzieję, że film Bumblebee zmaże plamę po poprzednich filmach z serii Transformers.…

Co o tym sądzisz?