Przeczytaj w weekend

Wonder Woman 1984, królowa na zawsze. Oto najlepsze stroje bohaterki

Plakat Wonder Woman 1984 podbija już sieć - to dobry moment na to, abyście poznali najlepsze komiksowe stroje bohaterki.

Plakat Wonder Woman 1984 podbija już sieć - to dobry moment na to, abyście poznali najlepsze komiksowe stroje bohaterki.

Dziś w nocy polskiego czasu do sieci trafił plakat Wonder Woman 1984, na którym pojawiła się Gal Gadot w roli tytułowej bohaterki. Materiał zebrał już pokaźną liczbę przychylnych opinii - fani rozpływają się choćby nad jego neonową stylistyką czy nową zbroją, którą ma na sobie Diana. W gronie redakcyjnym uznaliśmy, że to doskonały moment na to, aby zapoznać Was z innymi strojami heroiny, które pochodzą z komiksów. 

W trakcie swojej blisko 78-letniej historii Wonder Woman przywdziała tak wielką liczbę kostiumów, że nawet znawcy tematu mają problem z ich zliczeniem. Możemy tu raczej mówić o pewnej formie ewolucji, od patriotycznych w wydźwięku i kolorystyce skąpych ubrań po zbroje z prawdziwego zdarzenia, które nadawały Amazonce jeszcze więcej powagi i majestatu. Poniżej znajdziecie jednak także takie stroje, których oglądanie skwitujecie raczej uśmiechem czy politowaniem - Diana jako ikona mody to przecież jeden z tych elementów, które pokazują nam, jak komiks ewoluował jako medium. Zobaczcie sami:

Film Wonder Woman 1984 wejdzie na ekrany kin 5 czerwca przyszłego roku. 

Źródło: cbr.com / zdjęcie główne: DC

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV