X-Men: Mroczna Phoenix - jak blisko materiału źródłowego będzie film?

X-Men: Mroczna Phoenix już niedługo pojawi się w kinach. W magazynie Empire pojawiło się kilka ciekawych informacji odnośnie filmu.

X-Men: Mroczna Phoenix już niedługo pojawi się w kinach. W magazynie Empire pojawiło się kilka ciekawych informacji odnośnie filmu.

Najnowsze wydanie magazynu Empire wiele miejsca poświęca nadchodzącej produkcji X-Men: Mroczna Phoenix. Będzie to ostatni występ filmowych mutantów w tym kształcie i dla studia Fox. W głównej roli zobaczymy gwiazdę Gry o tron, Sophie Turner.

Prócz zdjęć z produkcji, dziennikarze Empire zamieścili też kilka ciekawych informacji odnośnie produkcji, które ujawnił sam reżyser, Simon Kinberg:

 

 

  • Simon Kinberg wspomina film X-Men: Ostatni bastion, gdzie był jednym ze współscenarzystów. Dodaje, że miał przez długi czas wyrzuty sumienia (także ze względu na sugestie z zewnątrz) i choć odnajduje w tym filmie wiele dobrych rzeczy, to jednak w jego guście historia ta powinna obrać zupełnie inny ton oraz intensywność.
  • Współpracownik Kinberga, Hutch Parker jest pewien, że film może odnieść sukces, nawet jeśli fani nie są do tego przekonani. Dowiedzieliśmy się także, że jedną z osób, która namówiła Kinberga do zostania reżyserem tego filmu, jest sama Jennifer Lawrence.
  • Jest wiele rzeczy w komiksie, których nie ma w filmie, i sporo jest rzeczy z filmu, które nie są w komiksie - przyznaje Kinberg. Zaprzeczył też plotkom, że w filmie zobaczymy Lilandrę, królową imperium Shi'ar.
  • Sophie Turner gra rolę głównej bohaterki i położono bardzo duży nacisk, aby jej postać była ciągle w centrum wydarzeń. Reżyser wyznał, że ma najwięcej czasu ekranowego i jest to odpowiednie podejście do tej historii.
  • Ma zostać pokazana nieco mroczniejsza strona Profesora X. Niektórzy fani mogą być zaskoczeni, w którą stronę pójdzie wątek Charlesa Xaviera.
  • Kinberg podczas tworzenia filmu podchodził do historii jako wieńczącej całą franczyzę.

W obsadzie znajdują się m.in. Sophie Turner, James McAvoy, Jennifer Lawrence, Tye Sheridan, Alexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee i Evan Peters. Za kamerą stanął Simon Kinberg.

Na ekrany kin w Polsce X-Men: Mroczna Phoenix wejdzie 7 czerwca.

Źródło: comicbookmovie/.com/zdjęcie główne: Fox

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV