Xbox Series X - poznaj szczegóły o następcy Xbox One

Microsoft oficjalnie zaprezentował Scarlett, czyli następcę Xbox One. Nowa konsola nosi nazwę Xbox Series X i do sprzedaży trafi pod koniec przyszłego roku.

Microsoft oficjalnie zaprezentował Scarlett, czyli następcę Xbox One. Nowa konsola nosi nazwę Xbox Series X i do sprzedaży trafi pod koniec przyszłego roku.

Michał Czubak
Michał Czubak

Podczas gali The Game Awards 2019 na scenie pojawił się Phil Specner, szef Xboxa. Obecność takiej osoby mogła świadczyć o jednym - Microsoft zamierza pokazać coś istotnego. Tak też się stało. Firma ujawniła wygląd i nazwę konsoli nowej generacji. Koniec ze Scarlett. Nowy Xbox zwie się Xbox Series X.

Firma zapewnia, że Xbox Series X będzie najszybszą i najpotężniejszą konsolą w historii Microsoftu. Ma być to również sprzęt tak cichy, że nie zauważymy, że konsola pracuje. Urządzenie będzie wstecznie kompatybilne, aż z tytułami z trzech generacji, a specyfikacja zapewni czterokrotnie większą moc obliczeniową niż Xbox One X.

Urządzenie ma korzystać z chipów AMD, wykorzystującego najnowszą architekturę Zen 2 i RDNA. W konsoli nie zabraknie również dysku SSD nowej generacji. Sprzęt zapewni rozgrywkę w rozdzielczości 4k przy 60 klatkach na sekundę (z szansą na 8K lub 120 FPS - prawdopodobnie w wybranych, mniejszych produkcjach), wykorzystując przy tym takie technologie jak sprzętowy Ray-Tracing czy dostosowywanie ilości klatek na sekundę do częstotliwości odświeżania ekranu, co eliminuje artefakty i zniekształcenia obrazu. 

Na sprzęt powstają także już nowe gry, w tym kontynuacja Hellblade: Senua’s Sacrifice.

Wygląd konsoli może zaskakiwać - .

Premiera została zapowiedziana na okres świąteczny 2020 roku.

Źródło: youtube.com / fot. Microsoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV