Repertuar kin Nowość Program TV

Zabójcza broń – nowe szczegóły afery. Oskarżany aktor komentuje

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Zabójcza broń może zostać skasowana z powodu problemów z aktorem. Clayne Crawford, który gra Riggsa, jest oskarżany o emocjonalne znęcanie się i tworzenie toksycznego miejsca pracy.

Nellie Andreeva z Deadline poznała nowe szczegóły afery za kulisami serialu Zabójcza broń. Okazuje się, że problemy zaczęły się dopiero w trakcie prac nad 2. sezonem. Pierwszy incydent miał miejsce jesienią ubiegłego roku. Podczas kręcenia sceny w parku były jakieś problemy z dźwiękiem, które doprowadziły do gniewnego wybuchu Crawforda. Podobno reżyser z powodu zachowania aktora nie chciał dokończyć odcinka. Aktor wówczas dostał reprymendę.

Druga sytuacja odbyła się na początku 2018 roku i dotyczyła odcinka wyreżyserowanego przez Crawforda. Podobno jeden z aktorów nie czuł się bezpiecznie na planie, bo  podczas kręcenia sceny akcji trafił go odłamek z wybuchu. Według dziennikarki chodziło o Damona Wayansa i podobno wina leży po stronie reżysera, czyli Crawforda, który nie zapewnił bezpieczeństwa. Wayans potrzebował dnia wolnego, by dojść do siebie. Gdy wrócił, postawił wiele warunków dotyczących tego, co chce robić na planie: nie chciał trzymać w ręku broni czy biegać po schodach. Tłumaczył to bezpieczeństwem. To doprowadziło do ostrej kłótni z Crawfordem i  to ten incydent jest najważniejszą przyczyną problemów serialu, bo informacje o nim dotarły na sam szczyt studia Warner Bros. TV, a relacja między aktorami bardzo się popsuła. Tak bardzo, że podobno nie chcą ze sobą rozmawiać poza pracą.

-
spoilery
-

Sam Clayne Crawford opublikował oświadczenie, w którym tłumaczy sytuację. Potwierdza, że dwa razy dostał reprymendę od producentów. Przyznaje też, że pierwszy incydent był prawdziwy, a jego zdaniem przyczyną był brak bezpieczeństwa na planie. To doprowadziło do jego zdenerwowania i kłótni z reżyserem. Aktor przyznaje, że przeszedł terapię na życzenie studia oraz podzielił się pieniędzmi z pokrzywdzoną stroną. Przyjął też na siebie winę za sytuację z odłamkiem. W obszernym poście przeprosił wszystkich za swoje zachowanie i podkreślił, jak bardzo docenia całą ekipę. Nie chciał swoim zachowaniem świadomie narażać pracy i przyszłości tylu osób. Podobno osoby związane z aktorem prywatnie są zaskoczone sytuację, bo jest to sprzeczne z jego osobowością spokojnego i uprzejmego dżentelmena z południa USA.

Decyzje odnośnie do przyszłości serialu stacji FOX (oraz innych telewizji) będą podjęte w ciągu dwóch tygodni. Na razie nie wiadomo, czy oświadczenie Crawforda coś zmieni w tej sprawie i naprawi sytuację.

Forgive my delayed response. #truth

Post udostępniony przez Clayne Crawford (@claynecrawford)


Najlepsze z 24h

Paweł Krzystyniak
0 -

35 zwiastunów do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
0 -

Serial uratowany! Będzie 4. sezon The…

Wszystkie umowy podpisane. Oficjalnie serial The Expanse przechodzi do platformy Amazon i będzie 4. sezon.

Michalina Reda
0 -

Nowe oświadczenie Morgana Freemana. Aktor jest…

Oskarżony o molestowanie Morgan Freeman wydał kolejne oświadczenie, w którym tłumaczy, że nigdy nie molestował…

Tymoteusz Wronka
0 -

Zobacz okładki lipcowych zapowiedzi komiksów z…

Wydawnictwo Egmont zaprezentowało zapowiedzi na lipiec tego roku. Zobaczcie okładki do kontynuacji serii i premierowych…

Michał Kujawiński
0 -

Kto zagra Wiedźmina? Informację poznamy później…

Z każdym tygodniem wiemy coraz więcej o serialu, którego produkcja jeszcze nie ruszyła, ale wciąż…

Adam Siennica
spoilery
0 -

[SPOILER] pojawił się w filmie Han…

Zaskakująca postać wystąpiła w roli epizodycznej w filmie Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie. Do…

Co o tym sądzisz?