Zack Snyder reżyserował krótką scenę Legionu samobójców

Reżyserem filmu Legion samobójców jest David Ayer. Okazuje się jednak, że w czasie kręcenia jednej ze scen produkcji za kamerą na tym stanowisku zmienił go Zack Snyder.

Reżyserem filmu Legion samobójców jest David Ayer. Okazuje się jednak, że w czasie kręcenia jednej ze scen produkcji za kamerą na tym stanowisku zmienił go Zack Snyder.

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Wielu fanów, zwłaszcza po negatywnym przyjęciu przez krytyków, spekulowało, na ile wizja Zacka Snydera zdeterminowała poczynania Davida Ayera w czasie reżyserii Suicide Squad. Obaj zainteresowani zapewniali, że wersja twórcy filmu Fury jest autorska i od początku do końca prac nad produkcją nikt na nią nie wpływał. Abstrahując już od znaczenia tych słów w świetle pojawiających się ostatnio rewelacji, okazuje się, że Snyder nakręcił jedną ze scen najnowszego dzieła Ayera.

W wywiadzie dla portalu Collider Ayer dość niefrasobliwie wypowiedział się na temat obecności Flasha w filmie:

Flash od samego początku miał pojawić się w filmie, więc mieliśmy szczęście, gdy ruszyły prace nad Justice League. Oni mieli kostium i inne atuty, więc byliśmy zdolni do zrobienia tej sceny.

Dopiero dopytywany przez dziennikarzy Ayer przyznał, że za kamerą w czasie kręcenia sceny rabunku dokonywanego przez Kapitana Boomeranga, w której pojawia się Flash, stał Zack Snyder.

Czytaj także: Legion samobójców - recenzja

Co prawda ze względów logistycznych i finansowych takie posunięcie wydawało się oczywiste, to jednak pamiętajmy, że Ayer ujawnił tę informację w tym samym czasie, gdy niektórzy dopatrują się tylko jednej przyczyny złej recepcji wszystkich filmów Kinowego Uniwersum DC - wizji, jaką zaproponował dla uniwersum Zack Snyder (artykuł na ten temat pojawił się choćby w prestiżowym Guardianie).

Źródło: collider.com / zdjęcie główne: Warner Bros.

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV