Zagubieni książęta – nowa książka autora Starego Królestwa

Dziś do sprzedaży trafili Zagubieni książęta, nowa fantastyczna powieść młodzieżowa Gartha Nixa - australijskiego autora znanego przede wszystkim z serii Stare Królestwo.

Dziś do sprzedaży trafili Zagubieni książęta, nowa fantastyczna powieść młodzieżowa Gartha Nixa - australijskiego autora znanego przede wszystkim z serii Stare Królestwo.

Wydawnictwo Literackie kontynuuje wydawanie powieści Gartha Nixa. W zeszłym roku jego nakładem ukazała się Clariel, prequel do serii Stare Królestwo, a także Lord Niedziela - zamknięcie cyklu Klucze do Królestwa. Dzisiaj do sprzedaży trafiła kolejna, tym razem niezależna powieść australijskiego pisarza. A Confusion of Princes to także powieść młodzieżowa, która łączy ciekawą kreację świata i dynamiczną fabułę.

Gdy Khemri zostaje wybrany na Księcia, szybko przekonuje się, że Książęta są w ciągłym niebezpieczeństwie. Kto jest dla nich największym zagrożeniem? Inni Książęta. Każdy marzy o tym, by zostać Imperatorem. Najprościej osiągnąć to, zabijając lub dyskwalifikując najgroźniejszych konkurentów w drodze do władzy. Jak wszędzie i tutaj obowiązują zasady, ale zasady można przecież nagiąć, a nawet złamać.

zagubieni książęta - okładka
Źródło: Wyd. Literackie

Khemri jako zdolny uczeń zostaje wciągnięty do tajnej organizacji, dbającej o sprawy Imperium i wysłany na misję specjalną. Na zgliszczach galaktycznej bitwy spotyka młodą kobietę. Raine’a zmienia spojrzenie naszego bohatera na Imperium, pretendentów to tronu i jego samego. Jednak Khemri jest Księciem. Nawet gdyby chciał zostawić Imperium za swoimi plecami, jego życiem kierują siły, które mają sprecyzowane plany co do przyszłości naszego bohatera. Czy Khemri wygra walkę o swoje życie? Czy znów stanie się człowiekiem i wróci do ukochanej?

Zagubieni książęta zostali wydani w miękkiej oprawie, liczy 364 strony i kosztuje 34,90 zł.

Źródło: Wyd. Literackie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV