Zobacz zwiastun powieści obyczajowej Muza Jessie Burton

Do księgarń trafiła właśnie nowa powieść obyczajowa Jessie Burton. Przeczytajcie o szczegółach Muzy i obejrzyjcie zwiastun przedstawiający książkę.

Do księgarń trafiła właśnie nowa powieść obyczajowa Jessie Burton. Przeczytajcie o szczegółach Muzy i obejrzyjcie zwiastun przedstawiający książkę.

Czytelnicy w Polsce mogą kojarzyć Jessie Burton z wydanej w 2014 roku powieści The Miniaturist. Jej nowa książka pod tytułem The Muse, która właśnie trafiła do księgarń, zabiera czytelników do świata sztuki i artystów, daje odczuć atmosferę minionych dekad, jest także pełna wewnętrznych napięć i niepokoju.

Oto opis i okładka książki:

W upalny czerwcowy dzień 1967 roku Odelle Bastien wchodzi do prestiżowej galerii sztuki w Londynie. To jej pierwszy dzień w nowej pracy. Wie, że gdy przekroczy próg, całe jej życie się odmieni. Nie wie jednak, jak bardzo.

Stanie się tak dzięki przełożonej Odelle, eleganckiej i zagadkowej Marjorie Quick, a także za sprawą nietypowego obrazu, który pewnego dnia trafia do galerii. Dzieło może stanowić klucz do zagadki sięgającej roku 1936: rezydencji na hiszpańskiej prowincji, wybitnie uzdolnionej córki znanego marszanda oraz niejakiego Izaaka Roblesa, artysty o rewolucyjnych sympatiach. Teraz, po latach, tajemniczy obraz przynosi do galerii pewien mężczyzna…

muza - okładka
Źródło: Wyd. Literackie

Jessie Burton porywa nas w świat wielkiej sztuki, snobistycznego Londynu i gotującej się do wojny Hiszpanii. Opowiada o wielkich ambicjach i sekretach, o miłości, obsesji i oszustwie.

Książka Jessie Burton kosztuje 48,00 zł za 416 stron w twardej oprawie. Wydawnictwo Literackie przygotowało specjalny zwiastun zapowiadający Muzę:

Źródło: Wydawnictwo Literackie / fot. Wydawnictwo Literackie

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV