Przeczytaj w weekend

Drinking Game – najlepsze gry wideo na imprezę

Dla wielu graczy obowiązkowym elementem każdej imprezy jest konsola lub komputer, przyglądamy się więc tytułom, które nadają się na tzw. drinking game.

Dla wielu graczy obowiązkowym elementem każdej imprezy jest konsola lub komputer, przyglądamy się więc tytułom, które nadają się na tzw. drinking game.

Counter Strike: Global Offensive

Niezwykle popularny tytuł, a w rozmaite wersje Counter-Strike: Global Offensive grał niemal każdy z nas. Co prawda wymaga on od graczy posiadania własnych sprzętów i nie jest możliwa gra np. przy jednej konsoli jak w przypadku innych tytułów, ale mimo to CS jest klasycznym przykładem imprezowej gry idealnej do drinking game, w której każdy popija rozmaite trunki we własnym zakresie i jednocześnie kontaktuje się z innymi graczami za pomocą komunikatorów głosowych.

Jak to wygląda w praktyce? Przeważnie bardzo zabawnie. Flashbangi oślepiające własny team, niekontrolowany friendly fire czy też rygorystyczne podejście dowódcy do pełnionych obowiązków. Spróbujcie i przekonajcie się sami.

Liczba graczy: 2-8

Przykładowe zasady: Kolejka napoju wyskokowego po każdym wygranym meczu, podwójna kolejka po każdym przegranym meczu. Karne picie dla każdego delikwenta strzelającego koledze z teamu w plecy lub karne picie dla rzucania granatów błyskowych oślepiających własny team.

Guitar Hero / RockBand

Klasyczne serie gier imprezowych, w których kluczowym elementem jest muzyka. W zależności od liczby kontrolerów umiejętnością gry na plastikowej gitarze popisywać możemy się przed znajomymi samemu lub też zaprosić ich do wspólnej zabawy. Pełny zestaw starszych odsłon Guitar Hero III: Legends of Rock zawiera dwie gitary, perkusję, a także mikrofon. Łącznie przy jednej konsoli na imprezie mogą bawić się cztery osoby i poczuć się jak prawdziwe gwiazdy rocka.

Obecnie w sklepach można znaleźć grę pt. Guitar Hero Live, która również idealnie nadaje się na imprezę. Co prawda podpiąć można dwie gitary, ale twórcy nie zdecydowali się na przygotowanie osobnej, basowej ścieżki. Rywalizacja polega na graniu tego samego utworu i popełnianiu jak najmniejszej liczby błędów.

Liczba graczy: 2-4

Przykładowe zasady: Kolejka po każdej dobrze wykonanej piosence z wynikiem powyżej 90% z zastrzeżeniem, że basista pije podwójnie.

Sing Star

Gra wprost stworzona na imprezy karaoke. Jak to w tego typu sytuacjach bywa, na początku nikt nie chce śpiewać i nie ma jak zaciągnąć go przed ekran telewizora z mikrofonem dłoni, gdy jednak impreza się rozkręci, a towarzystwo stanie się nieco mniej wstydliwe, śpiewać chce każdy - i to bez względu na to, czy są to piosenki polskie czy zagraniczne. Nie liczy się też wynik, a tak naprawdę dobra zabawa.

Niestety wersja SingStar: Mistrzowska Impreza przygotowana na konsolę PlayStation 4 znacznie odbiega od tej, która pojawiła się na starszej konsoli Sony. Dlatego też najlepsza na imprezy karaoke jest poczciwa PlayStation 3, na którą można znaleźć przynajmniej kilka tytułów z serii Sing Star i tysiące piosenek.

Liczba graczy: dowolna

Przykładowe zasady: Grający samodzielnie śpiewają daną piosenkę, a piją ci, którzy osiągają najgorszy wynik (czyli w praktyce najbardziej fałszują).

Kinect Sports / Kinect Adventures

Kontroler ruchowy Microsoftu o nazwie Kinect to kolejne narzędzie stworzone pod imprezy. Co prawda obecnie gry na Kinecta już praktycznie nie powstają, a Microsoft coraz mniej wspiera swój produkt, ale przez ostatnie lata pojawiło się w sklepach sporo pozycji, które wykorzystują kontroler ruchowy i pozwalają zmierzyć się graczom w wielu konkurencjach. Ich mechanika jest bardzo prosta i polega na rywalizacji, w której ważna jest koordynacja ruchowa i refleks (czyli coś, co niekoniecznie jest mocną stroną uczestników zakrapianej imprezy).

Teoretycznie gry z serii Kinect przeznaczone są dla dzieci, ale nie dajcie się zwieść. To produkty również stworzone do drinking game, o ile towarzystwo ma do siebie trochę dystansu i nie wstydzi się wymachiwać rękami przed ekranem telewizora.

Liczba graczy: 2-4

Przykładowe zasady: Zawsze pije pierwszy i ostatni gracz w danej minigrze, a do tego piją wszyscy w momencie, gdy uda się pobić jakiś rekord (punktów lub czasu).

FIFA 16

Ranking gier na imprezę nie istnieje bez serii FIFA 16. W produkcję Electronic Arts gra się łatwo i przyjemnie, a do tego o wiele bardziej widowiskowo niż w przypadku konkurencji od Konami. Możliwość rozgrywania turniejów, a także pojedynki 1 vs 1 i 2 vs 2 są obowiązkowymi elementami growych imprez.

FIFA ma wiele twarzy, ale doskonale wiemy, że rywalizowanie ze sztuczną inteligencją nijak ma się do gry z kumplami na kanapie. Dopóki towarzystwo ma siłę, rywalizacja jest zacięta. Później jednak dochodzi do wielu kuriozalnych sytuacji, samobójczych bramek czy też kończenia meczy w 7 lub 8 zawodników przez czerwone kartki. W edycji na ten rok ciekawym urozmaiceniem drinking game w FIFĘ jest też możliwość rozgrywania meczów kobiecymi drużynami narodowymi.

Liczba graczy: dowolna

Przykładowe zasady: Jedna bramka - jeden kieliszek napoju wyskokowego. Karny kieliszek za każdą żółtą i czerwoną kartkę w meczu. Piją wszyscy, gdy bramkarz dowolnego zespołu obroni rzut karny.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV