Drinking Game – najlepsze gry wideo na imprezę

Dla wielu graczy obowiązkowym elementem każdej imprezy jest konsola lub komputer, przyglądamy się więc tytułom, które nadają się na tzw. drinking game.

Dla wielu graczy obowiązkowym elementem każdej imprezy jest konsola lub komputer, przyglądamy się więc tytułom, które nadają się na tzw. drinking game.

Mario Party

Jak sama nazwa wskazuje – gra stworzona na imprezy. Dotychczas powstało już 10 odsłon Mario Party, a najnowsza wydana została w 2015 roku (niestety tylko na WiiU). Nie jest to popularny sprzęt do grania w domach Polaków, ale mimo to o Mario Party warto wspomnieć, bo jest ona przystosowana do zabawy ze znajomymi. To klasyczna zręcznościówka pełna minigierek przeznaczonych dla większej liczby graczy. Każda zapewnia masę frajdy, a jednocześnie wymusza rywalizację.

To typowy tytuł, w który najlepiej gra się ze znajomymi, a jednocześnie dobrze jest nie odpalać go samemu.

Liczba graczy: 2-4

Przykładowe zasady: W każdej konkurencji: kto zajmuje pierwsze miejsce - nie pije; cała reszta - pije.

Mortal Kombat

Obowiązkowo w każdym zestawieniu gier na imprezę powinna znaleźć się bijatyka. Stawiamy na Mortal Kombat, a to z kilku powodów. Przede wszystkim cieszy, że seria odżyła na nowych konsolach i jest naprawdę produktem wartym uwagi. Jednocześnie idealnie pasuje do drinking game przez znajomość serii i bohaterów (kto nie chciałby wcielić się w Scorpiona lub Sub-Zero?) oraz sporą brutalność. Nie ma nic przyjemniejszego na imprezie niż dobrze wykonane Fatality na postaci sterowanej przez naszego kumpla. Co ważne, Mortal Kombat przystępny jest też dla graczy, którzy nie mieli wcześniej styczności z serią, co w przypadku imprez jest istotne.

Liczba graczy: dowolna

Przykładowe zasady: Wygrywający nie pije. Przegrywający pije oraz pije podwójnie, jeśli walka kończy się sekwencją Fatality.

Just Dance / Dance Central

Trudno o lepszą grę na imprezę niż gra taneczna. Seria Just Dance 2016 Ubisoftu trafia do graczy, którzy po prostu uwielbiają tańczyć. W przypadku tańczenia i zabawy przy JD jest tak samo jak przy śpiewaniu do Sing Star - na początku imprezy nikt nie chce bujać się przed telewizorem, ale gdy towarzystwo się rozluźni, chętnych do rywalizacji nie brakuje.

Just Dance oferuje zarówno samodzielne wyzwania, jak i możliwość tańczenia nawet w cztery osoby przed jedną konsolą. Do tego zawsze zawiera najpopularniejsze hity, które potrafią rozkręcić każdą, nawet najbardziej nudną imprezę.

Liczba graczy: 1-4

Przykładowe zasady: Tancerz lub grupa tancerzy piją po zakończeniu piosenki z wynikiem powyżej 90% i mają możliwość wyboru piosenki oraz poziomu trudności dla kolejnej osoby.

Worms

Klasyk znany z pecetów, ale dostępny też na starszych konsolach. Nie ma jak zrobić kumplowi na złość i posłać do piachu jego…robaczki. Seria Worms o sympatycznych, ale jednocześnie bardzo zabójczych robakach również pasuje na imprezową zabawę, a do tego umożliwia zabawę kilku osobom jednocześnie.

Seria Worms doczekała się wielu odsłon, ale według nas najlepszy jest Armageddon.

Liczba graczy: dowolna

Przykładowe zasady: Jeden wyeliminowany robaczek - pije jego właściciel. Gdy wyeliminowany zostanie cały team, piją wszyscy.

Mario Kart

Dobrych gier wyścigowych na imprezy nie ma zbyt wiele. My stawiamy jeszcze raz na serię z Mario w tytule, przeznaczoną na konsolę WiiU. Mario Kart to klasyczna zręcznościówka z łatwym prowadzeniem samochodu, ciekawą rywalizacją i możliwością grania w kilka osób przy jednej konsoli. Rozgrywka jest prosta, a jednocześnie szalona - i tutaj kolejny raz o wiele lepiej rywalizuje się z innymi graczami, niż gra samemu.

Liczba graczy: 2-4.

Przykładowe zasady: Pierwsza osoba w wyścigu nie pije, cała reszta - pije. Ponadto osoba grająca Mario pije podwójnie.

A jakie są Wasze przykłady drinking game w grach wideo? Dajcie znać w komentarzach.

Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV