Dziś wieczorem w telewizji – 26.08.2014

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Wszystko, co każdy widz wiedzieć powinien, czyli wybieramy to, co naszym zdaniem jest najlepsze dziś wieczorem w telewizji.

Dawid Rydzek
Dawid Rydzek

Dziś wieczorem w telewizji - zobacz koniecznie" to nasza inicjatywa skierowana do czytelników szukających czegoś dobrego w dostępnych w Polsce kanałach telewizyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami.

Seriale:

The Listener: Słyszący myśli - sez. 5, odc. 10
21:00
FOX

Ratownik medyczny Toby Logan potrafi czytać w myślach innych ludzi. Zostaje tajnym informatorem wydziału śledczego, w którym działa razem z sierżant Michelle McCluskey. Kobieta z czasem przekonuje się, że Toby może być bardzo pomocny podczas rozwiązywania skomplikowanych spraw. W tym odcinku Toby prowadzi sprawę dotyczącą morderstwa pewnego playboya i miliardera. W czasie śledztwa dostrzega dowody, że rodzeństwo ofiary rywalizowało ze sobą. To wzbudza ciekawość Toby'ego. Zaczyna myśleć o swojej zaginionej rodzinie.

Tradycyjny kryminał policyjny został wzbogacony o element nadprzyrodzony, co w świecie opanowanym przez klony "CSI" i "NCIS" zapewnia mu tak potrzebny powiew świeżości.

Kochanki - sez. 2, odc. 3
21:00
FOX Life

Drugi sezon prowokacyjnego i podniecającego dramatu, który opowiada o życiu czterech atrakcyjnych i nie bojących się wyzwań przyjaciółek. Każda z nich próbuje znaleźć drogę do poznania samej siebie. Wydarzenia pierwszego odcinka rozgrywają się osiem miesięcy po finale poprzedniego sezonu. Savi (Alyssa Milano) miała straszny wypadek samochodowy, po którym trafiła do szpitala. Na chwilę przed tym zdarzeniem dwóch mężczyzn wyznaje kobiecie miłość - najpierw czyni to jej mąż Harry (Jason George), a potem ojciec jej dziecka Dom. Savi będzie musiała wybrać któregoś z nich. Tymczasem Karen (Yunjin Kim) stara się zebrać siły po stracie pracy. Stary przyjaciel sprawia, że życie April zaczyna nabierać kolorów. Michael (Joseph May) namawia ją do pewnych zmian. Kobieta poznaje też przystojnego artystę Daniela (Ricky Whittle). Joss (Jes Macallan) rozpoczyna pracę jako organizatorka imprez.

Serial obyczajowy z ładnymi paniami i panami w rolach głównych. Pozornie niezobowiązujący, ale - no właśnie - tylko pozornie. Bo ci ludzie naprawdę są ładni!

Fleming - sez. 1, odc. 3-4
20:45
ale kino +

Londyn, 1939 rok. Ian Fleming (Dominic Cooper) jest czarną owcą w rodzinie. Jego ojciec był weteranem I wojny światowej, brat to znany pisarz, a despotyczna matka wciąż nie może się pogodzić z tym, że Ian jest nieodpowiedzialny. Skazany na nudną pracę mężczyzna marzy o wielkiej sławie, męskości i podziwie ze strony otoczenia. Szansą na zdobycie pewności siebie okazuje się wybuch II wojny światowej. Aby udowodnić wszystkim, że nie jest nieudacznikiem, Ian zatrudnia się w Biurze Wywiadu Marynarki Wojennej. Gdy pierwsza fascynacja nową pracą mija, mężczyzna uświadamia sobie, że wojna to nie zabawa.

Miniserial opowiadający o losach człowieka, który stworzył postać legendarnego Jamesa Bonda. Dzięki lekkiemu podkręceniu życiorysu jego przygody wyglądają tak, że nie powstydziłby się sam agent 007.

Czytaj także: Recenzja 3. odcinka "Fleminga"

Zobacz także:
Gang Related - sez. 1, odc. 13 - 22:00 (FOX) 
Pokojówki z Beverly Hills - sez. 2, odc. 3 - 22:00 (FOX Life)
Profil - sez. 4., odc. 7 - 19:50 (AXN)
Xena: Wojownicza księżniczka - sez. 1, odc. 7 - 19:10 (SciFi Universal)
Na krawędzi - sez. 1, odc. 12-13 - 20:00 (TV4)

Filmy:

Before Midnight
20:10
HBO

Jesse (Ethan Hawke) i Celine (Julie Deply) są dojrzałą parą. Poznali się kilkanaście lat temu w Wiedniu, ale na pierwszą kawę umówili się dopiero po dziesięciu latach. Wtedy wiedzieli już, że chcą spędzić ze sobą resztę życia, pomimo tego, że Jesse miał za sobą nieudane małżeństwo. Teraz tworzą szczęśliwą rodzinę i wychowują wspólnie kilkuletnie bliźniaczki. Wiodą zwyczajne, niepozbawione codziennych trosk życie. Problemy zweryfikowały ich spojrzenie na miłość i zmieniły ich relacje. Podczas ostatniego wieczoru wakacji w Grecji mają szansę zastanowić się nad wspólnym życiem i podjąć ważne decyzje. Ostatnia część filmowej trylogii Richarda Linklatera ("Przed wschodem słońca", "Przed zachodem słońca"), której bohaterami są Amerykanin Jesse i Francuzka Celine. Ethan Hawke ("Stowarzyszenie umarłych poetów", "Dzień próby") i Julie Deply, nominowana za rolę Celine do Złotego Globu, wraz z reżyserem współtworzyli scenariusz. Przez krytyków ostatnia część jest uważana za najlepszą z całego tryptyku.

- "Przed północą" to soczysty, inteligentny film o życiu, który bez żadnych kompleksów obnaża prawdę o każdym z nas - pisała w naszej recenzji Katarzyna Koczułap.

Czytaj także: Recenzja filmu "Przed północą"

Wakacje Jasia Fasoli
20:10
TVP2

Na loterii parafialnej Jaś Fasola (Rowan Atkinson) wygrywa główną nagrodę: tygodniowe wakacje w Cannes oraz nowiutką kamerę wideo. Pełen entuzjazmu wyrusza w podróż życia, ale przez nieznajomość języka francuskiego i wrodzoną niezdarność szybko wpada w tarapaty. Problemy zaczynają się zaraz po przekroczeniu granicy. W czasie nieudolnych prób dostania się na festiwal Fasola trafia na plan reklamy jogurtu, przygarnia 10-letniego Rosjanina, Stepan (Max Baldry), którego wcześniej nieświadomie rozdziela z ojcem, znanym reżyserem (Karel Roden), gubi po drodze pieniądze, dokumenty i bilety, co gorsza zaczyna się nim interesować policja. Na szczęście spotyka początkującą aktorkę Sabine (Emma de Caunes), która również udaje się na ceremonię i dzięki niej udaje mu się w końcu dotrzeć na miejsce. Lecz to nie koniec kłopotów. Fasola dostaje się na galę tylnym wejściem i ku zdumieniu uczestników oraz jurorów prezentuje tam własny film, amatorskie wideo nagrane nową kamerą, które przepadkiem przerywa seans nudnej superprodukcji.

Jaś Fasola - chyba nie trzeba mówić nic więcej, prawda?

Hansel i Gretel: Łowcy czarownic
22:45
Canal+ Family 2

Zupełnie nowe spojrzenie na klasyczną baśń braci Grimm "Jaś i Małgosia". Stworzona przez Tommy'ego Wirkolę produkcja została zrealizowana w zaskakującej konwencji horroru i kina akcji. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Hansel i Gretel uporali się już z traumą z dzieciństwa i stali się znakomicie wyszkolonymi, zawodowymi łowcami czarownic do wynajęcia. Pewnego dnia trafiają jednak na godnego siebie rywala. Wróg okazuje się tak zły i przebiegły, że pokonanie go wymagać będzie od nich wykorzystania wszystkich umiejętności, broni i całej odwagi. Rodzeństwo czeka zaciekła i wyczerpująca walka, która może je kosztować życie.

Choć film nie zebrał najlepszych opinii, trzeba przyznać, że Gemma Arterton i Jeremy Renner tworzą świetny duet. Pozycja polecana w szczególności fanom fantasy.

Zobacz także:
Młodzi gniewni - 22:10 (TVP1)
Życie na podsłuchu - 22:45 (ale kino+)
King Kong - 21:30 (Cinemax 2)
Świadek koronny - 20:00 (Stopklatka TV)
Blondynka w koszarach - 20:00 (TV Puls)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ben Mendelsohn

Ben Mendelsohn

ur. 1969, kończy 51 lat

Cobie Smulders

Cobie Smulders

ur. 1982, kończy 38 lat

Matthew Goode

Matthew Goode

ur. 1978, kończy 42 lat

Jennie Garth

Jennie Garth

ur. 1972, kończy 48 lat

Alec Baldwin

Alec Baldwin

ur. 1958, kończy 62 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV