E3 2019: 10 najciekawszych zapowiedzi gier z targów w Los Angeles

Na E3 2019 działo się naprawdę sporo, przygotowaliśmy więc skrótowe podsumowanie tych informacji, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Na E3 2019 działo się naprawdę sporo, przygotowaliśmy więc skrótowe podsumowanie tych informacji, które naszym zdaniem są warte uwagi.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  E3 2019 

Na E3 2019 dało się wyczuć, że obecna generacja konsol dobiega końca i wydawcy dość ostrożnie podchodzili do ujawniania planów na przyszłość. Zabrakło wielkich niespodzianek z odległymi datami premiery i zamiast tego skupiono się przede wszystkim na grach, które zadebiutują na rynku w ciągu najbliższych kilku lub kilkunastu miesięcy. 

Otrzymaliśmy jednak kilka naprawdę interesujących zapowiedzi i zwiastunów, w tym tak wyczekiwanych produkcji jak Cyberpunk 2077 czy Marvel's Avengers, a także poznaliśmy pierwsze informacje (chociaż niezbyt konkretne) o konsoli kolejnej generacji od Microsoftu.

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED ujawniło tę najbardziej pożądaną informację dotyczącą gry Cyberpunk 2077, czyli datę premiery tej produkcji. Gracze jednak muszą uzbroić się w cierpliwość, bo na tytuł ten poczekamy do 16 kwietnia 2020 roku. Na osłodę dostaliśmy za to zwiastun, w którym pojawia się... Keanu Reeves! Na pokazie dla prasy przedstawiono również kolejny materiał z rozgrywki i ten za jakiś czas ma trafić do sieci. Nie możemy się doczekać.

Marvel's Avengers

Na konkretne informacje o tej grze musieliśmy czekać bardzo długo, ale wreszcie je otrzymaliśmy. W Los Angeles pokazano całkiem efektowny zwiastun CGI, jednak niektórzy mają co do niego pewne zastrzeżenia. Na szczęście wrażenia dziennikarzy, którzy oglądali rozgrywkę za zamkniętymi drzwiami są bardzo pozytywne. Nie brakuje porównań do innych, świetnie ocenianych tytułów, takich jak God of War czy seria Batman: Arkham. Wygląda na to, że szykuje się naprawdę dobra zabawa - zarówno dla graczy solo, jak i tych preferujących zabawę w kooperacji.

Star Wars Jedi: Upadły zakon

Electronic Arts ujawniło obszerny fragment rozgrywki z tej produkcji. Potwierdza on wcześniejsze plotki i Upadły zakon rzeczywiście połączy zręcznościowe elementy rodem z serii Uncharted oraz walkę przypominającą tę z gier autorstwa From Software. Do tego dochodzi też możliwość wykorzystywania w starciach wyjątkowych zdolności głównego bohatera, a także spora swoboda - gracze będą mogli wracać na odwiedzone wcześniej planety w celu ich dalszej eksploracji.

Final Fantasy VII: Remake

To kolejny wyczekiwany przez graczy tytuł, którego data premiery została ujawniona na E3 2019, a przynajmniej częściowo - w przyszłym roku czeka nas debiut pierwszego epizodu odświeżonej wersji kultowego klasyka. Ile ostatecznie ich będzie? Tego niestety nie ujawniono, ale każdy ma być obszerną i długą produkcją, która wystarczy na wiele godzin. Trzymamy kciuki za to, że obietnice te zostaną dotrzymane. 

Watch Dogs: Legion

Ubisoft potwierdził wcześniejsze plotki na temat nowej odsłony serii Watch Dogs i Legion zapowiada się naprawdę imponująco. Trafimy tutaj do Londynu, w którym na każdym kroku znajdują się kamery, uzbrojeni funkcjonariusze oraz drony. Największe wrażenie robi jednak skala tego projektu - w grze mamy mieć możliwość pokierowania dowolnym mieszkańcem wirtualnego miasta, a każdy ma posiadać własny wygląd, cechy i umiejętności.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: fot. EA, CD Projekt, Square Enix

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Anthony Mackie

Anthony Mackie

ur. 1978, kończy 41 lat

Alyssa Sutherland

Alyssa Sutherland

ur. 1982, kończy 37 lat

Janusz Gajos

Janusz Gajos

ur. 1939, kończy 80 lat

Aubrey Dollar

Aubrey Dollar

ur. 1980, kończy 39 lat

LisaRaye McCoy

LisaRaye McCoy

ur. 1967, kończy 52 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV