Przeczytaj w weekend

Jesienne bestsellery książkowe i komiksowe: przegląd premier

Jesienią w księgarniach zaczęło się pojawiać wiele interesujących pozycji, więc postanowiliśmy przejrzeć propozycje wydawców w poszukiwaniu potencjalnych bestsellerów.

Jesienią w księgarniach zaczęło się pojawiać wiele interesujących pozycji, więc postanowiliśmy przejrzeć propozycje wydawców w poszukiwaniu potencjalnych bestsellerów.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Julian Fellowes - Snoby

Snoby to kolejna na nasyzm rynku powieść obyczajowa Juliana Fellowesa, znanego czytelnikom naEKRANIE.pl za sprawą serialu Downton Abbey, którego był scenarzystą. W Snobach po raz kolejny przenosi czytelników w realia brytyjskiej arystokracji i snuje obyczajową opowieść o Edith, która wyszła hrabiego Charlesa Broughtona - jednego z "najgorętszych" kawalerów. Ile w tej decyzji było z miłości, a ile z chęci wkroczenia do życia wyższych sfer, magii tytułu i pozycji społecznej? O tym można się dowiedzieć, czytając powieść Fellowesa.

Snoby - okładka
Źródło: Marginesy

Robert Rient - Duchy Jeremiego

W Duchach Jeremiego Robert Rient - polski dziennikarz, reportażysta i pisarz - przedstawia mocną relację dziecka z Zagłady, konfrontując ją z chorobą matki i własnych demonów chłopca. Emocjonalna, intymna i błyskotliwa opowieść, która pozostawi w czytelnikach niezatarte wrażenie. Na uwagę zasługuje także sposób narracji, dopasowany do języka dwunastolatka, a jednocześnie całkowicie i świadomie kontrolowany przez autora,bez fałszywych tonów czy uproszczeń.

Duchy Jeremiego - okładka
Źródło: Wielka Litera

Grzegorz Kubicki - Ania. Biografia Anny Przybylskiej

Pod koniec września do sprzedaży trafiła biografia Anny Przybylskiej, popularnej aktorki, która odeszła w młodym wieku. Dopiero po kilku latach po jej śmierci ukazała się książka, która stara się przedstawić aktorkę jako żywą osobę, a nie postać znaną z ekranu. Grzegorz Kubicki prześledził jej dynamiczną karierę, ale też starał się pokazać, jaka była prywatnie, w domowym zaciszu.

Ania. Biografia Anny Przybylskiej - okładka
Źródło: Agora

Jakub Małecki - Rdza

Błyskotliwa powieść Jakuba Małeckiego, w której autor wykorzystuje motywy, które znamy już z jego dwóch wcześniejszych książek - Śladów i Dygotu. To rozciągnięta na dekady opowieść o zwykłych ludziach z polskiej prowincji, małych radościach i smutkach. Ich losy nierzadko wplątane są w wielkie wydarzenia, ale przefiltrowane przez tu i teraz. To także historia o przyjaźni, zawiedzionych nadziejach i szansach, jakie otrzymujemy od życia. Emocjonalna i błyskotliwie napisana.

rdza - okładka
fb SQN

Dan Brown - Początek

Dan Brown powraca do swojego najsłynniejszego bohatera, czyli Roberta Langdona. W Początku uwagę specjalisty od ikonologii i symboliki religijnej przyciąga odkrycie, które ma zmienić oblicze nauki i ludzkiej egzystencji. Zanim jednak dochodzi do jego ujawnienia, na konferencji dochodzi do dramatycznych zdarzeń. Langdon musi uciekać przed zagrożeniem, a jednocześnie rozpoczyna śledztwo, które ma doprowadzić do rozkodowania tajemnicy. Znając wcześniejsze powieści Browna wiemy czego można się spodziewać: licznych i skomplikowanych zagadek, a także sporej dawki akcji.

Początek - okładka
Źródła: Wydawnictwo Sonia Draga

Carlos Ruiz Zafon - Labirynt duchów

Labirynt duchów to nowa powieść Carlosa Ruiza Zafona w ramach cyklu Cmentarz Zapomnianych Książek. Akcja powieści toczy się w latach 50. ubiegłego stulecia w Barcelonie, w czasach reżimu generała Franco. Na tym tle piękna agentka otrzymuje zadanie odnalezienia zaginionego ministra. W trakcie śledztwa natrafia na nietypową książkę i dzięki niej trafia do małej księgarni, co przywołuje ukryte wspomnienia z dzieciństwa i ściąga na głowę bohaterki zagrożenie. Labirynt duchów to finał cyklu Zafona, w którym autor mistrzowsko rozsupłuje zakrojoną na kilka książek intrygę i prowadzi do emocjonującego finału.

Labirynt duchów - okładka
Źródło: Muza

All-New X-Men #05: Jeden z głowy

W zestawieniu nie mogło także zabraknąć komiksu superbohaterskiego. Na jego przedstawiciela wybraliśmy piąty tom All-New X-Men z serii Marvel NOW ze scenariuszem Briana Michaela Bendisa, ale oczywiście miesięcznie pojawia się na naszym rynku kilka(naście) albumów, które są łakomym kąskiem dla fanów Marvela czy DC Comics. W tym konkretnym przypadku czytelnicy mogą śledzić losy oryginalnych X-Men, którzy przenieśli się do współczesności - a szczególnie odmienionej Jean Grey. Swoje trzy grosze będzie też chciało wtrącić  Bractwo Złych Mutantów.

All-New X-Men. Tom 5. Jeden z głowy - okładka
Źródło: Egmont


Powyższe tytuły oraz wiele innych interesujących propozycji nie tylko na jesień znajdziecie na Nieprzeczytane.pl!


Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Źródło: fot. New York Public Library

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV