Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "

 

Advertisement

 

Jesienne bestsellery książkowe i komiksowe: przegląd premier

Jesienią w księgarniach zaczęło się pojawiać wiele interesujących pozycji, więc postanowiliśmy przejrzeć propozycje wydawców w poszukiwaniu potencjalnych bestsellerów.

Przy natłoku książkowych i komiksowych premier z jesiennych miesięcy wybór interesujących pozycji może przysporzyć nielichych problemów. Postanowiliśmy przejrzeć oferty wydawców z nowościami i wybrać pozycje, które powinny zainteresować rzesze czytelników. Znajdziecie wśród nich biografie, beletrystykę, komiksy, prozę polską i zagraniczną.

Oto nasze typy na jesienne bestsellery:

Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski – Ja, pustelnik

Piotr Pustelnik w 20 lat zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W rozmowie z Piotrem Trybalskim opowiada o swoich wyprawach, na które po równo składają się chwile radości i wyrzeczenia. Życie himalaisty pisze historie równie dobre, co filmowe scenariusze – pełno w nim zwrotów akcji czy przypadkowych zdarzeń, które później mają ogromne znaczenie. Przede wszystkim jest to opowieść o miłości do najwyższych gór i cenie, jaką za nią trzeba zapłacić.

Ja, pustelnik - okładka
Źródło: Wydawnictwo Literackie

Remigiusz Mróz – Oskarżenie

Niemal każda książka Remigiusza Mroza – a ukazują się regularnie, po kilka rocznie – spotyka się z dużym zainteresowaniem fanów. W Oskarżeniu spotykamy już znane z innych książek Mroza postacie, czyli mecenas Joannie Chyłce i jej współpracowniku Kordianie „Zordonie” Oryńskim. Tym razem bohaterowie wracają do wydawałoby się rozstrzygniętej sprawy mordu sprzed lat, a nowe tropy prowadzą do… Oryńskiego.

Oskarżenie - okładka
Źródło: Czwarta Strona

Nathan Hill – Niksy

Powieść Nathana Hilla może działać na czytelnika jak lustro, a to za sprawą całej plejady zróżnicowanych postaci, w których można dostrzec elementy samego siebie. Hill tworzy barwną, rozbudowaną fabułę, w której łączy skandynawską mitologię ze światem gier komputerowych, czy też zderza chicagowskie zamieszki z 1968 roku z ponadczasową miłością. Wyobraźnia autora będzie zaskakiwała czytelnika niemal na każdej stronie.

Niksy - okładka
Źródło: Znak

Agata Czykierda-Grabowska – Pod skórą

Pod skórą to już czwarta książka w dorobku Agaty Czykierdy-Grabowskiej. W tej powieści obyczajowej autorka przede wszystkim stara się wywołać u czytelnika emocje, uderzają w struny takie jak miłość, przyjaźń, zdrada, trudne wybory czy namiętność – a to wszystko za sprawą historii o Oskarze i Adzie, którzy spotykają się po latach. Na ich relacje kładzie się cień wydarzeń i uczucia sprzed lat.

Pod skórą - okładka
Źródło: BM Design

Marek Krajewski – Mock. Ludzkie zoo

Marek Krajewski, gwiazda rodzimego kryminału retro, powraca do swojego najsłynniejszego bohatera, czyli Eberharda Mocka. Po raz kolejny autor przenosi nas do Breslau i snuje skomplikowaną intrygę kryminalną związaną z makabryczną zbrodnią, która miała miejsce w piwnicach nieczynnego dworca. Mock tropi bezwzględnego oprawcę mającego poparcie wysoko postawionych mocodawców, a jednocześnie musi dokonywać niełatwych wyborów, np. kogo ocalić. Emocje i ciarki na plecach gwarantowane.

Mock. Ludzkie zło - okładka
Źródło: Znak

Uncanny X-Force#01. Sposób na Apocalypse’a

Uncanny X-force jest pozycją obowiązkową dla fanów komiksów superbohaterskich, ale także może być doskonałą okazją, by rozpocząć z nimi swoją czytelniczą przygodę. Ten komiks bowiem przedstawia jedną z tych historii, które powinny zaspokoić gusta zupełnie inaczej patrzących na rzeczywistość herosów czytelników. Co również istotne, w tym komiksie spotka nie rycerzy w lśniących zbrojach, a biorących się z życiem za łby antybohaterów.

Uncanny X - Force - okładka
Źródło: Mucha Comics

Winston Graham – Fala gniewu

Fala gniewu Winstona Grahama to propozycja przede wszystkim dla fanów powieści obyczajowych osadzonych w realiach historycznych. I oczywiście wielbicieli serii, bo jest to już siódmy tom Dziedzictwo rodu Poldarków – cyklu, która także została przeniesiona na mały ekran za sprawą serialu Poldark. Wichry losu. W tym tomie dochodzi do osobistych tragedii, nadal trwa niechęć między rodami Poldarków i Warlegganów, a niespełnione uczucia być może znajdą zaspokojenie.

Fala gniewu Poldark - okładka
Źródło: Czarna Owca


Powyższe tytuły oraz wiele innych interesujących propozycji nie tylko na jesień znajdziecie na Nieprzeczytane.pl!


Źródło: fot. New York Public Library
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]