Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542240927.7711&rtu=-1
 

Jesienne bestsellery książkowe i komiksowe: przegląd premier

Jesienią w księgarniach zaczęło się pojawiać wiele interesujących pozycji, więc postanowiliśmy przejrzeć propozycje wydawców w poszukiwaniu potencjalnych bestsellerów.

Przy natłoku książkowych i komiksowych premier z jesiennych miesięcy wybór interesujących pozycji może przysporzyć nielichych problemów. Postanowiliśmy przejrzeć oferty wydawców z nowościami i wybrać pozycje, które powinny zainteresować rzesze czytelników. Znajdziecie wśród nich biografie, beletrystykę, komiksy, prozę polską i zagraniczną.

Oto nasze typy na jesienne bestsellery:

Piotr Pustelnik, Piotr Trybalski – Ja, pustelnik

Piotr Pustelnik w 20 lat zdobył Koronę Himalajów i Karakorum. W rozmowie z Piotrem Trybalskim opowiada o swoich wyprawach, na które po równo składają się chwile radości i wyrzeczenia. Życie himalaisty pisze historie równie dobre, co filmowe scenariusze – pełno w nim zwrotów akcji czy przypadkowych zdarzeń, które później mają ogromne znaczenie. Przede wszystkim jest to opowieść o miłości do najwyższych gór i cenie, jaką za nią trzeba zapłacić.

Ja, pustelnik - okładka
Źródło: Wydawnictwo Literackie

Remigiusz Mróz – Oskarżenie

Niemal każda książka Remigiusza Mroza – a ukazują się regularnie, po kilka rocznie – spotyka się z dużym zainteresowaniem fanów. W Oskarżeniu spotykamy już znane z innych książek Mroza postacie, czyli mecenas Joannie Chyłce i jej współpracowniku Kordianie „Zordonie” Oryńskim. Tym razem bohaterowie wracają do wydawałoby się rozstrzygniętej sprawy mordu sprzed lat, a nowe tropy prowadzą do… Oryńskiego.

Oskarżenie - okładka
Źródło: Czwarta Strona

Nathan Hill – Niksy

Powieść Nathana Hilla może działać na czytelnika jak lustro, a to za sprawą całej plejady zróżnicowanych postaci, w których można dostrzec elementy samego siebie. Hill tworzy barwną, rozbudowaną fabułę, w której łączy skandynawską mitologię ze światem gier komputerowych, czy też zderza chicagowskie zamieszki z 1968 roku z ponadczasową miłością. Wyobraźnia autora będzie zaskakiwała czytelnika niemal na każdej stronie.

Niksy - okładka
Źródło: Znak

Agata Czykierda-Grabowska – Pod skórą

Pod skórą to już czwarta książka w dorobku Agaty Czykierdy-Grabowskiej. W tej powieści obyczajowej autorka przede wszystkim stara się wywołać u czytelnika emocje, uderzają w struny takie jak miłość, przyjaźń, zdrada, trudne wybory czy namiętność – a to wszystko za sprawą historii o Oskarze i Adzie, którzy spotykają się po latach. Na ich relacje kładzie się cień wydarzeń i uczucia sprzed lat.

Pod skórą - okładka
Źródło: BM Design

Marek Krajewski – Mock. Ludzkie zoo

Marek Krajewski, gwiazda rodzimego kryminału retro, powraca do swojego najsłynniejszego bohatera, czyli Eberharda Mocka. Po raz kolejny autor przenosi nas do Breslau i snuje skomplikowaną intrygę kryminalną związaną z makabryczną zbrodnią, która miała miejsce w piwnicach nieczynnego dworca. Mock tropi bezwzględnego oprawcę mającego poparcie wysoko postawionych mocodawców, a jednocześnie musi dokonywać niełatwych wyborów, np. kogo ocalić. Emocje i ciarki na plecach gwarantowane.

Mock. Ludzkie zło - okładka
Źródło: Znak

Uncanny X-Force#01. Sposób na Apocalypse’a

Uncanny X-force jest pozycją obowiązkową dla fanów komiksów superbohaterskich, ale także może być doskonałą okazją, by rozpocząć z nimi swoją czytelniczą przygodę. Ten komiks bowiem przedstawia jedną z tych historii, które powinny zaspokoić gusta zupełnie inaczej patrzących na rzeczywistość herosów czytelników. Co również istotne, w tym komiksie spotka nie rycerzy w lśniących zbrojach, a biorących się z życiem za łby antybohaterów.

Uncanny X - Force - okładka
Źródło: Mucha Comics

Winston Graham – Fala gniewu

Fala gniewu Winstona Grahama to propozycja przede wszystkim dla fanów powieści obyczajowych osadzonych w realiach historycznych. I oczywiście wielbicieli serii, bo jest to już siódmy tom Dziedzictwo rodu Poldarków – cyklu, która także została przeniesiona na mały ekran za sprawą serialu Poldark. Wichry losu. W tym tomie dochodzi do osobistych tragedii, nadal trwa niechęć między rodami Poldarków i Warlegganów, a niespełnione uczucia być może znajdą zaspokojenie.

Fala gniewu Poldark - okładka
Źródło: Czarna Owca


Powyższe tytuły oraz wiele innych interesujących propozycji nie tylko na jesień znajdziecie na Nieprzeczytane.pl!


Źródło: fot. New York Public Library
Strony: 12
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead po przeskoku w czasie przyciąga zmianami rzeczywistości bohaterów i historią. Co wydarzy…

Piotr Piskozub
-

Gwiezdne Wojny – cuda i dziwy…

W sieci pojawiła się galeria zakulisowych zdjęć z planu trylogii prequeli, która weszła w skład…

Paweł Krzystyniak
-

Złapałeś już je wszystkie? Oto Pokemony…

Zwiastun Pokemon: Detektyw Pikachu wypełniony jest różnymi Pokemonami. Zobacz, które stworzenia pojawiły się w materiale…

Piotr Piskozub
-

Harry Potter – bohaterowie jako anime.…

W sieci pojawiła się galeria bohaterów serii Harry Potter, którzy zostali przedstawieni jako postacie z…

-

Kapitan Marvel – komiks wprowadza do…

Zadebiutował pierwszy zeszyt komiksu wprowadzającego do filmu Kapitan Marvel. Captain Marvel Prelude wyjawia wiele ciekawych…

Dawid Muszyński
-

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda – recenzja…

W filmie Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda powracamy do świata wykreowanego przez J.K.Rowling, by oglądać kolejne…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?