Komiksy, na podstawie których powstaną seriale – część 2

W poszukiwaniu materiału na scenariusze seriali stacje telewizyjne coraz częściej sięgają po komiksy. Przeczytajcie 2. część artykułu, w którym omawiamy planowane adaptacje komiksów.

W poszukiwaniu materiału na scenariusze seriali stacje telewizyjne coraz częściej sięgają po komiksy. Przeczytajcie 2. część artykułu, w którym omawiamy planowane adaptacje komiksów.

Niedawno opublikowaliśmy tekst przedstawiający komiksy i bohaterów komiksowych, które trafią na mały ekran - niektóre z nich już można oglądać. Teraz przyglądamy się tytułom, których powstanie jest znacznie bardziej odległe w czasie: trwają wstępne prace lub pojawiły się dopiero pierwsze przymiarki do produkcji. Istnieje też niestety możliwość, że część z tych seriali nie powstanie i zostaną zawieszone na różnych etapach realizacji.

Zobaczcie, jakie jeszcze serialowe adaptacje komiksów (najprawdopodobniej) nas jeszcze czekają:

Snowpiercer (Le Transperceneige)

Świat Snowpiercera widzowie znają już ze zbierającego skrajne opinie Snowpiercer: Arka przyszłości Joon-ho Bonga, który czerpał inspirację z francuskiego komiksu Jacques’a Loba i Jean-Marca Rochette’a. Postapokaliptyczna wizja pociągu przemierzającego zniszczoną i pokrytą śniegiem Ziemię jest nośna, więc nie dziwi, że i twórcy seriali się nią zainteresowali.

Z pierwszych doniesień wynika, że inspiracją dla Tomorrow Studios (spółka ITV) będzie raczej film niż komiks. Nad scenariuszem pracuje Josh Friedman (Wojna światów).

snowpiercer - okładka
Źródło: wyd. oryginału

Red

Red jest krótką komiksową serią (plus kilka prequeli) stworzoną przez Warrena Ellisa i Mr Cully’ego Hamnera. Widzowie z pewnością kojarzą jej RED adaptacje z gwiazdorską obsadą: Bruce’em Willisem, Johnem Malkovichem, Helem Mirren czy Morganem Freemanem.

Początkowo miał być zrealizowany 3. film z serii, ale teraz bardziej prawdopodobne jest nakręcenie serialu, który będzie opowiadał o wydarzeniach sprzed filmów i komiksów. Ma być bardziej realistycznie, ale nadal główną rolę będą odkrywać emerytowani agenci CIA.

Red 2 - okładki
Źródło: wyd. oryginału

Hack/Slash

Seria Tima Seeleya ukazuje się od 2004 roku. Główną bohaterką Hack/Slash jest Cassie Hack, zabójczyni potworów (zwanych slasherami – stąd nazwa serii) polujących na nastolatków – sama Cassie przeżyła sytuację jak z horroru i to odmieniło jej życie. Podczas swych łowów przemierza Stany Zjednoczone. W komiksie pojawiają się słynne postacie z filmowych horrorów.

Było już kilka przymiarek do ekranizacji tej serii. Między innymi początkowo Relativity Television planowało adaptację filmową, ale ostatecznie zdecydowano się na wersję telewizyjną. Scenariusz przygotowuje Skip Woods (Drużyna A, Szklana pułapka 5).

Hack/Slash - grafika
Źródło: wyd. oryginału

Skalp

Seria komiksowa Jasona Aarona i R.M. Guery, której Skalp #01 ukaże się niedługo nakładem Egmontu. Połączenie czarnego kryminału i krwawej sensacji wplecionych w rzeczywistość współczesnych północnoamerykańskich Indian. Bohaterem jest Dashiel Zły Koń, który powraca po latach w rodzinne strony jako tajny agent FBI.

Prawa do ekranizacji komiksu ma WGN America. Doug Jung (Banshee) ma być scenarzystą i producentem wykonawczym.

skalp 1 - okładka
Źródło: Egmont

Marvel's Most Wanted

Kolejny spin-off ze świata Marvela. Tym razem niektórzy bohaterowie Agenci T.A.R.C.Z.Y. doczekają się własnej produkcji. W rolach głównych mają pojawić się Lance Hunter (Nick Blood) i Bobbi Morse (Adrianne Palicki).

9 stycznia 2016 roku zostało potwierdzone, że stacja ABC zamówiła pilot serialu. Za produkcję mają odpowiadać znani z Agentów T.A.R.C.Z.Y. Jeffrey Bell i Paul Zbyszewski, a Jeph Loeb trzyma pieczę nad całością produkcji.

abc marvels most wanted
Źródło: ABC

DMZ (W strefie)

Komiks wydany przez imprint Vertigo autorstwa Briana Wooda i Riccardo Burchielliego. W niedalekiej przyszłości wybuchła druga wojna secesyjna: Wolne Stany zbuntowały się przeciw agresywnej polityce rządu. Pięć lat później na zdemilitaryzowanym Manhattanie członek ekipy fotograficznej opisuje ludzi i wydarzenia mające miejsce w zgliszczach Nowego Jorku.

Początkowo za projekt mieli odpowiadać Andre i Maria Jacquemetton (Mad Men). W 2014 roku rozpoczęły się prace nad pilotem dla stacji Syfy, ale od tego czasu nie ma wielu nowych informacji o tym projekcie.

DMZ W strefie - okładka
Źródło: Manzoku

Protocol Orphans

Komiks Protocol Orphans Michaela Alana Nelsona oraz Petera Facinelliego opowiada historię sierot, które zostają przygarnięte przez rząd Stanów Zjednoczonych. Amerykański wywiad szkoli ich, aby ci zwalczali zagrożenie dla kraju. Sieroty za dnia postępują zgodnie z zaleceniami swoich szefów, zwalczając niebezpieczeństwa. Natomiast w nocy znajdują sobie inną rozrywkę – walczą między sobą.

Adaptacją Protocol Orphans do telewizyjnych standardów zajmuje się Amanda Segel (scenarzystka serialu Impersonalni). Serial ma się ukazać na antenie stacji FOX.

protocol orphans - okładka
Źródło: wyd. oryginału

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV