Najciekawsze premiery gier 2018 roku [lista aktualizowana]

Mijający rok obfitował w wiele ciekawych premier, ale gracze nie mają powodów do obaw – również w przyszłym roku nie zabraknie interesujących gier. Oto wybrane przez nas produkcje, na które warto zwrócić uwagę.

Mijający rok obfitował w wiele ciekawych premier, ale gracze nie mają powodów do obaw – również w przyszłym roku nie zabraknie interesujących gier. Oto wybrane przez nas produkcje, na które warto zwrócić uwagę.

W naszym zestawieniu uwzględniamy produkcje, które zadebiutują w przyszłym roku. Z tego powodu brakuje tutaj, chociażby Final Fantasy VII Remake czy Cyberpunk 2077 – daty ich premier nadal pozostają tajemnicą.

Zobacz również:
Najciekawsze filmy science fiction i fantasy 2018 roku
Najciekawsze filmy animowane 2018 roku
Najciekawsze komedie 2018 roku
Najciekawsze premiery kinowe 2018 roku

Monster Hunter: World

Premiera: 26 stycznia 2018
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Najnowsza odsłona tej popularnej serii ponownie pozwoli nam wcielić się w tytułowego łowcę. Pod względem rozgrywki nadal mamy do czynienia z trzecioosobową grą akcji z elementami RPG, w której naszym zadaniem jest tropienie i polowanie na potężne monstra. Nie zabraknie tutaj również możliwości wytwarzania coraz lepszych przedmiotów i kooperacji dla maksymalnie czterech graczy.

Dragon Ball FighterZ

Premiera: 26 stycznia 2018
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

To gra, która wiele osób zachęciła do siebie już samą oprawą graficzną. Mamy tutaj bowiem do czynienia z produkcją, która wygląda niczym anime. FighterZ będzie klasyczną, dynamiczną bijatyką z bardzo widowiskowym systemem walki. Twórcy przygotowali zarówno kampanię dla jednego gracza z zupełnie nową historią, jak i szereg trybów wieloosobowych.

Shadow of the Colossus

Premiera: 6 lutego 2018
Platformy: PlayStation 4

Remake świetnej gry z czasów PlayStation 2, która przez wielu graczy uznawana jest za pozycję kultową. Głównym zadaniem jest tutaj polowanie na tytułowych kolosów – ogromne stworzenia, każde z nich wymaga zastosowania innej taktyki. Produkcja zachwyca także swoją wyjątkową atmosferą i świetną oprawą audiowizualną – dodatkowo zostanie ona dostosowana do współczesnych urządzeń.

Kingdom Come: Deliverance

Premiera: 13 lutego 2018
Platformy: PC, PlayStation 4, Xbox One

Czeskie studio Warhorse tworzy grę RPG, której akcję osadzono w środkowej Europie XV wieku. Nie uświadczymy tutaj smoków, elfów i krasnoludów – zamiast tego wcielimy się w kowala, wplątanego w niebezpieczną intrygę. Do dyspozycji graczy oddany zostanie otwarty świat, który będziemy mogli swobodnie przemierzać, a także szereg zadań i pobocznych aktywności do wykonania. Gra ma być również wierna źródłom historycznym.

Sea of Thieves

Premiera: 20 marca 2018
Platformy: PC, Xbox One

To kolejna produkcja, która stawia nacisk na kooperację. Tym razem wcielamy się tutaj w piratów i bierzemy udział w szeregu różnorodnych przygód – tak na morzu, jak i na lądzie. Poszukamy więc skarbów, będziemy uczestniczyć w walkach z przeciwnikami, a także zmierzymy się w morskich potyczkach z załogami innych statków.

Strony:

Źródło: fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV