Najciekawsze seriale o dinozaurach. Zobacz nasze propozycje

Do kin wchodzi właśnie film z niezwykle popularnej serii o dinozaurach, która nie jeden raz zwojowała kina i rozbiła bank. Świadczy to o popularności wymarłych gadów, które swoje kilka groszy dorzuciły także do telewizji.

Do kin wchodzi właśnie film z niezwykle popularnej serii o dinozaurach, która nie jeden raz zwojowała kina i rozbiła bank. Świadczy to o popularności wymarłych gadów, które swoje kilka groszy dorzuciły także do telewizji.

Zaginiony ląd - Dolina Jurajska

Rodzina Porterów postanowiła wsiąść w samochód i pognać przed siebie, aby zaznać fantastycznych wakacji. Nie mogli się jednak spodziewać, że zostaną przypadkowo przeniesieni w czasie do czasów alternatywnej prehistorii. Tam udaje im się zaprzyjaźnić z Tashą, niezwykle inteligentnym dzieckiem dinozaura, Stinkiem, człowiekiem małpą oraz Christą, dziewczyną, która zamieszkuje Zaginiony Ląd od dawna. Razem będą musieli stawić czoła różnym zagrożeniom.

Terra Nova

Bohaterami serialu jest zwykła rodzina, która wyrusza w niesamowitą podróż w czasie do prehistorycznej Ziemi. Wszystko w ramach wielkiego eksperymentu, który ma uratować ludzką rasę. W 2149 roku Ziemia jest przeludniona i zniszczona. Ludzkość wie, że nie można odwrócić szkód, więc naukowcy tworzą portal do prehistorycznej Ziemi, by tam stworzyć ludzką kolonię zwaną Terra Nova. Serial nie do końca spełnił wszystkie oczekiwania i niestety doczekał się tylko jednego sezonu.

Dino-Riders

Kolejny efekt fantazji twórców w latach 80., którzy wymyślając koncept skupili się nie tylko na kosmicznych rasach, ale też podróżach w czasie. W efekcie tego dobrzy Volarianie i źli Ruloni walczą ze sobą używając przy tym nie tylko swojej technologii, ale też dinozaury.

Walking With Dinosaurus

Wybitny serial dokumentalny o dinozaurach, który do dziś jest wspominany z ogromnym sentymentem. Stworzenia wyglądały niezwykle realistycznie biorąc pod uwagę okres powstawania produkcji. Chciałoby się zobaczyć coś podobnego przy użyciu dzisiejszych technik. Może nowe pokolenia wspominałyby równie dobrze nowe Wędrówki z dinozaurami?

Flintstonowie

Kolejna animacja w tym zestawieniu, gdzie niestety dinozaury nie odgrywają tak znaczącej roli z punktu widzenia fabuły, ale zdecydowanie ułatwiają funkcjonowanie bohaterom serialu. Koszenie trawnika, zmywanie naczyń, praca w kamieniołomach czy podróżowanie - to wszystko byłoby o wiele trudniejsze dla mieszkańców Skaliska, gdyby nie dinozaury.

Denver, ostatni dinozaur

Na koniec bardzo przyjemna animacja z równie miłym dinozaurem, który zakumplował się z paczką przyjaciół. Specyficzny klimat lat 80. oraz ciekawe przygody bohaterów, którzy na każdym kroku muszą ukrywać swojego nowego przyjaciela.

Dinosaurs

Produkcja stworzona przez Jim Hanson Productions nie miała wiele wspólnego z "normalnym" serialem telewizyjnym. Wyjątkowa jest chociażby technika realizacji, gdzie użyto kostiumów lalkarskich. W założeniu, produkcja była parodią sitcomów amerykańskich, a jego fabuła rozgrywała się 60 mln lat temu. Wydarzenia oglądaliśmy z perspektywy jednej z rodzin dinozaurów, która wiodła życie bardzo podobne do naszego.

Strony:
  • 1
  • 2 (current)

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kate Mara

Kate Mara

ur. 1983, kończy 37 lat

Daniel Olbrychski

Daniel Olbrychski

ur. 1945, kończy 75 lat

Grant Show

Grant Show

ur. 1962, kończy 58 lat

Donal Logue

Donal Logue

ur. 1966, kończy 54 lat

Bingbing Li

Bingbing Li

ur. 1973, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV