Najciekawsze seriale o dinozaurach. Zobacz nasze propozycje

Do kin wchodzi właśnie film z niezwykle popularnej serii o dinozaurach, która nie jeden raz zwojowała kina i rozbiła bank. Świadczy to o popularności wymarłych gadów, które swoje kilka groszy dorzuciły także do telewizji.

Do kin wchodzi właśnie film z niezwykle popularnej serii o dinozaurach, która nie jeden raz zwojowała kina i rozbiła bank. Świadczy to o popularności wymarłych gadów, które swoje kilka groszy dorzuciły także do telewizji.

Premiera filmu Jurassic World: Fallen Kingdom jest świetnym pretekstem do tego, aby prócz samego seansu w kinie, cieszyć się dinozaurami także z wysokości kanapy. Spójrzmy zatem na najciekawsze seriale o dinozaurach. Oto nasze propozycje:

Barney i przyjaciele

Serial z pewnością skierowany do najmłodszych odbiorców, ale warto o nim wspomnieć nie tylko dlatego, że w głównej roli występuje dinozaur Barney, ale także dlatego, że produkcja ta była swego czasu niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych i doczekała się "wystąpień" w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Nawet jeśli nie na ekranie, to we wspominkach bohaterów jak chociażby w serialu Przyjaciele.

Planeta dinozaurów

Jeden ze sprawniej przygotowanych seriali dokumentalnych poświęconych dinozaurom. Ożywione zostają dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych, ale całość zyskuje na jakości dzięki roli narratora. W tej usłyszeć możemy świetnego Johna Hurta.

Cadillaki i Dinozaury

W XXVI wieku natura zmieniła swoje oblicze. Miasta upadły a dinozaury powróciły na Ziemię przejmując nad nią kontrolę. Serial animowany z lat 90. nie przetrwał może próby czasu, ale wpisuje się w klimat tamtej epoki i niczym nie ustępuje innym serialom pod względem zwariowanej narracji.

Siły pierwotne

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia pojawiają się dziwne anomalie czasowe, które powodują wysyp prehistorycznych stworzeń. Strach się bać, ale na szczęście profesor Cutter wraz ze swoją (do bólu profesjonalną) drużyną tropi i łapie wszelkie niebezpieczne prehistoryczne (i nie tylko) stwory, które przedostały się do naszej rzeczywistości z odległych czasów. Serial doczekał się czterech sezonów, a także spin-offa.

Zaginiony świat

Tytuł brzmi znajomo wszystkim fanom dinozaurów. Pod koniec lat 90. powieść Arthura Conana Doyle'a doczekała się luźnej adaptacji, w której to grupa uwięzionych podróżników musi zmagać się z barbarzyńcami i dinozaurami zamieszkującymi tajemniczą wyspę.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV