Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Najciekawsze seriale o dinozaurach. Zobacz nasze propozycje

Do kin wchodzi właśnie film z niezwykle popularnej serii o dinozaurach, która nie jeden raz zwojowała kina i rozbiła bank. Świadczy to o popularności wymarłych gadów, które swoje kilka groszy dorzuciły także do telewizji.

Premiera filmu Jurassic World: Upadłe królestwo jest świetnym pretekstem do tego, aby prócz samego seansu w kinie, cieszyć się dinozaurami także z wysokości kanapy. Spójrzmy zatem na najciekawsze seriale o dinozaurach. Oto nasze propozycje:

Barney i przyjaciele

Serial z pewnością skierowany do najmłodszych odbiorców, ale warto o nim wspomnieć nie tylko dlatego, że w głównej roli występuje dinozaur Barney, ale także dlatego, że produkcja ta była swego czasu niezwykle popularna w Stanach Zjednoczonych i doczekała się „wystąpień” w wielu produkcjach kinowych i telewizyjnych. Nawet jeśli nie na ekranie, to we wspominkach bohaterów jak chociażby w serialu Przyjaciele.

Planeta dinozaurów

Jeden ze sprawniej przygotowanych seriali dokumentalnych poświęconych dinozaurom. Ożywione zostają dzięki wykorzystaniu efektów specjalnych, ale całość zyskuje na jakości dzięki roli narratora. W tej usłyszeć możemy świetnego Johna Hurta.

Cadillaki i Dinozaury

W XXVI wieku natura zmieniła swoje oblicze. Miasta upadły a dinozaury powróciły na Ziemię przejmując nad nią kontrolę. Serial animowany z lat 90. nie przetrwał może próby czasu, ale wpisuje się w klimat tamtej epoki i niczym nie ustępuje innym serialom pod względem zwariowanej narracji.

Siły pierwotne

Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia pojawiają się dziwne anomalie czasowe, które powodują wysyp prehistorycznych stworzeń. Strach się bać, ale na szczęście profesor Cutter wraz ze swoją (do bólu profesjonalną) drużyną tropi i łapie wszelkie niebezpieczne prehistoryczne (i nie tylko) stwory, które przedostały się do naszej rzeczywistości z odległych czasów. Serial doczekał się czterech sezonów, a także spin-offa.

Zaginiony świat

Tytuł brzmi znajomo wszystkim fanom dinozaurów. Pod koniec lat 90. powieść Arthura Conana Doyle’a doczekała się luźnej adaptacji, w której to grupa uwięzionych podróżników musi zmagać się z barbarzyńcami i dinozaurami zamieszkującymi tajemniczą wyspę.

Źródło: Zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 12

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

Adam Siennica
-

Filmy DC będą czerpać ze stylu…

Toby Emmerich z Warner Bros Pictures to jedna z osób, która weszła na wysokie stanowisko…

Plotka
-

Avatar – czwarta i piąta część…

Avatar Jamesa Camerona doczeka się na pewno 2 i 3 odsłony, ale na razie nie…

Plotka
-

Nowi mutanci – kolejne opóźnienie? Film…

Premiera filmu Mroczna Phoenix nie jest zagrożona. Inaczej sprawa wygląda z inną produkcją studia Fox,…

-

Batman Przyszłości z Michaelem Keatonem zarobiłby…

Kevin Smith ponownie podjął temat filmu opartego o komiksy i serial animowany Batman Przyszłości. Stwierdził…

-

Leslie Jones ostro o kontynuacji Pogromców…

Pogromcy duchów powrócą. Widzieliśmy już pierwszy teaser i choć nie wiele jeszcze wiadomo o kontynuacji,…

Co o tym sądzisz?

To okno zamknie się automatycznie za 35 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]