Repertuar kin Nowość Program TV

 

Advertisement " "  

Advertisement
 

Najlepsze bajki studia Hanna-Barbera. Co obejrzeć?

Hanna-Barbera to słynne studio produkujące wspaniałe kreskówki sprzed lat, na których prawdopodobnie wychowało się niejedno pokolenie. W dzisiejszym zestawieniu przypomnimy sobie najsłynniejsze tytuły, do których wciąż miło jest wracać.

Dziś prym wśród animacji wiodą te stworzone przez Disneya, jednak nie zapominajmy o wytwórni Hanna-Barbera, która na przełomie lat stworzyła mnóstwo fantastycznych bajek dla dzieci. Wiedzieliście, że to właśnie spod jej skrzydeł wyszły klasyki takie jak Tom i Jerry, Flintstonowie, Jetsonowie a nawet Smerfy? Ze swojego dzieciństwa pamiętam kasety VHS, na których znajdowały się najlepsze animacje – do dziś wspominam je z sentymentem i uśmiechem na ustach, toteż pozwoliłam sobie przypomnieć Wam najlepsze tytuły. Macie swoje ulubione bajki od Hanna-Barbera? Dajcie znać w komentarzach.

Tom i Jerry

Prawdopodobnie najbardziej kultowa kreskówka wyprodukowana przez studio Hanna-Barbera. Przygody darzących się szczerą nienawiścią kota i myszy oglądały całe pokolenia, a późniejszych wersji oryginalnej bajki pojawiło się w historii kinematografii nieskończenie wiele. Ciekawostki głoszą, że pierwszym pomysłem twórców było stworzenie historii o psie i lisie, jednak po analizie i głębszych przemyśleniach okazało się, że kot i mysz sprawdzą się lepiej. Animacja zadebiutowała w 1940 roku, a Hanna i Barbera tworzyli kolejne odcinki aż do 1958. W późniejszych latach kontynuacje spadły na barki innych twórców, zaś w 2005 roku Joseph Barbera nakręcił jeszcze odcinek specjalny, który był ostatnią zrealizowaną przez niego animacją.

Pies Huckleberry

Niebieski pies o nieco ospałym usposobieniu to również postać, która narodziła się w murach studia Hanna-Barbera. Kreskówka pochodzi z 1958 roku, a więc jest młodsza niż wspomniana bajka o Tomie i Jerrym. Poczciwy Huckleberry w poszczególnych odcinkach bywał szeryfem, policjantem, a nawet kosmonautą. Warto wspomnieć, że pies niejednokrotnie zwracał się bezpośrednio do widza, burząc czwartą ścianę. Animacja liczy łącznie 57 odcinków. W Polsce zadebiutowała dopiero w latach 70.

Miś Yogi

Skoro wspomnieliśmy o Huckleberrym, nie można zapomnieć także o Misiu Yogim – postać pojawiła się w kilku odcinkach z niebieskim psem zanim otrzymała swój własny samodzielny serial. Jak doskonale pamiętamy, Yogi to dość pomysłowy miś, który jest gotowy na wszystko byleby tylko zdobyć zapasy jedzenia. W kolejnych przygodach towarzyszy mu także mniejszy miś, Boo Boo, który jest jego najlepszym przyjacielem. Obydwaj mieszkają w parku Jellystone, co jest zabawnym nawiązaniem do amerykańskiego Yellowstone. Po zakończeniu emisji oryginalnego serialu, bohaterowie powrócili także w kilku filmach pełnometrażowych.

Pixie Dixie i kot Jinx

Kolejna animacja, która korzysta ze sprawdzonego motywu zabawy w kotka i myszkę. Tym razem Pixie i Dixie działają jako duet, a kot Pan Jinx staje na głowie, byleby tylko je złapać. To typowy przykład love-hate relationship – Jinx niejednokrotnie bowiem powtarza, że bez myszy on sam stałby się w tym domu zbędny. Odcinki dysponują nie tylko humorem sytuacyjnym ale i trafnym humorem słownym, co wyróżnia tę produkcję przy podobnej acz niemej bajce Tom i Jerry. Osobiście jest to jedna z moich ulubionych animacji studia Hanna-Barbera – zawsze powracam do niej z dużym sentymentem.

Flintstonowie

Chyba nie ma nikogo, kto nie kojarzyłby słynnych jaskiniowców z czasów prehistorycznych. Fred, Barney, Wilma i Betty to dwa małżeństwa, najlepsi przyjaciele i bliscy sąsiedzi, którzy przeżywają swoją codzienność na rozmaite sposoby. Produkcja debiutowała w USA w latach 60., a w Polsce weszła na ekrany ponad dekadę później. Dziś Flintstonowie awansowali do rangi bohaterów kultowych – oryginalny serial doczekał się wielu kontyunuacji, w tym także filmów aktorskich. I jeszcze mała ciekawostka – wielu widzów może zauważyć pewne podobieństwa między Flintstonami a polskimi Miodowymi latami. Nie przypadkowo – kreskówka Hanny i Barbery powstała w oparciu o amerykańską produkcję The Honeymooners, która była pierwowzorem dla polskiego serialu.


Poznaj klawiaturę multimedialną Logitech K400+

Źródło: zdjęcie główne: Hanna-Barbera
Strony: 12345

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Show…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

The Gifted: Naznaczeni – zdjęcia z…

The Gifted: Naznaczeni to serial inspirowany komiksach ze świata X-Menów. Zdjęcia pokazują ujęcia z ostatniego…

Adam Siennica
-

Czarna Pantera – muzyka godna Oscara?…

Czarna Pantera według wielu widzów i krytyków ma najlepszą muzykę filmową 2018 roku. Nowe wideo…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]