Najlepsze filmy na babski wieczór. Sprawdźcie nasze propozycje

W dzisiejszym zestawieniu proponuję Wam najciekawsze tytuły, które dobrze jest obejrzeć w babskim gronie. I – wbrew pozorom – dobre na tę okazję są nie tylko komedie romantyczne.

Zdarzają się takie dni i wieczory, w których dziewczyny zwyczajnie lubią pobyć w babskim gronie. Dobrym pomysłem na ich spędzenie jest wspólny seans filmu, który spodoba się właśnie paniom. Jak wiadomo, gusta są naprawdę różne – bo czym tak naprawdę jest „babski” film? Komedią? Dramatem? A może produkcją kostiumową…? Ile osób tyle odpowiedzi, dlatego w dzisiejszym zestawieniu przygotowałam dla Was przykłady filmów należących do przeróżnych gatunków i nadających się na przeróżne okazje (umówmy się – nie każdy z babskich wieczorów ma na celu zrestartowanie umysłu przy romansidle, a w gronie koleżanek fajnie ogląda się także bardziej angażujące produkcje). Każdy z poniższych tytułów mogę szczerze polecić i liczę, że z pomocą mojej listy także znajdziecie coś dla siebie. Odsyłam do komentarzy – chętnie zapoznam się także z Waszymi propozycjami.

Edward Nożycoręki

Przepiękna baśń Tima Burtona, która bardzo oddziałuje na wrażliwość. Głównym bohaterem filmu jest nieśmiały cyborg o wielkim sercu, tytułowy Edward. Jego twórca pragnął stworzyć robota, który będzie potrafił kochać, jednak plany pokrzyżowała mu nagła śmierć. I Edward pozostał w wielkim domu na wzgórzu – samotny, niedokończony i smutny. Pewnego dnia odwiedza go konsultantka Avon, która natychmiast decyduje o zabraniu go do cywilizacji. I to dopiero początek przygód robota. Edward Nożycoręki to uniwersalna opowieść o poświęceniu, dobroci i pięknej miłości. Chwyci za serce każdego wrażliwego widza, co czyni z filmu produkcję idealną także na wieczór w gronie kobiecym. Jeśli macie ochotę wzruszyć się, popłakać lub zakochać w magicznej muzyce – ten film jest właśnie dla Was.

Służące

Rzecz dzieje się w latach 60. XX wieku – w Ameryce, w której liczy się przede wszystkim kolor skóry. Młoda dziennikarka zainspirowana codziennością postanawia napisać książkę o czarnoskórych służących, co kompletnie nie podoba się przedstawicielom wyższych sfer. Film jest naprawdę bardzo dobry – porusza ważną tematykę, przedstawiając ją w formie zrównoważonego dramatu z elementami komediowymi. Angażuje emocjonalnie i pobudza do długich dyskusji – Służące zwyczajnie trzeba obejrzeć.

Kwiat pustyni

Kolejna produkcja przedstawiona z kobiecego punktu widzenia. Kwiat pustyni to dramatyczna historia Waris Dirie, która wychowywała się w Somalii. Pewnego dnia postanawia uciec i w efekcie końcowym trafia aż do Londynu, gdzie zaczyna życie od nowa. Historia jest oparta na prawdziwych wydarzeniach i powstała na podstawie autobiografii Waris Dirie. Dziś kobieta jest aktywną działaczką ONZ i walczy o prawa kobiet. Jej historia jest poruszająca i przeraża swoim autentyzmem. Film otwiera oczy na to, co nawet dziś dzieje się w odległym świecie, a przez to pobudza do myślenia i na dobre pozostaje w pamięci.

Pokuta

Poruszający dramat, który rozpoczyna się w roku 1953. Nastolatka nakrywa swoją siostrę w intymnej sytuacji z innym mężczyzną i poddaje to błędnej interpretacji. Konsekwencje jej słów uderzą we wszystkich i koniec końców doprowadzą do tragedii. Pokuta to naprawdę klimatyczny film z gwiazdorską obsadą – w rolach głównych Keira Knightley i James McAvoy. Nie tylko wzrusza, ale także zachwyca na płaszczyźnie technicznej i dźwiękowej – nie bez powodu ma w dorobku Oscara w kategorii muzyka. To kolejna angażująca emocjonalnie produkcja, przy której raczej się płacze niż śmieje – ale jak wiemy, często i taki nastrój sprzyja długim babskim wieczorom.

Sierociniec

Choć zaklasyfikowany jako horror, Sierociniec jest przede wszystkim smutnym dramatem. Małżeństwo wraz z dzieckiem wprowadza się do nowego domu, a ich syn zaczyna dziwnie się zachowywać, wymyślając nieistniejących kolegów. Świat rodziców staje na głowie, gdy ich dziecko znika bez śladu. Sierociniec niezwykle trzyma w napięciu, a fakt, iż cała sytuacja kręci się wokół dziecka, jeszcze bardziej działa na wyobraźnię. Produkcja jest kierowana przede wszystkim do widzów wrażliwych, zatem sprawdzi się także w gronie kobiecym. I uwaga – choć, jak wspomniałam, słowo horror jest nie do końca adekwatne, film naprawdę potrafi przestraszyć. To jedna z tych produkcji, po seansie których przejście ciemnym korytarzem staje się prawdziwym wyzwaniem…

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 1234

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
0 -

Dorota R. w rękach policji. W…

Znana piosenkarka Dorota R. została zatrzymana przez policję. Jak wszystko na to wskazuje, już niebawem…

Dawid Muszyński
0 -

Runaways: sezon 1, odcinek 1 –…

Podczas panelu na NY Comic Con poświęconego serialowi Runaways, który w listopadzie będzie miał swoją…

Ocena recenzenta:
7
Norbert Zaskórski
0 -

Sacha Baron Cohen zapłaci grzywnę za…

Grupa czeskich turystów została niedawno ukarana grzywną przez kazachskie władze za założenie stroju Borata. Teraz…

Piotr Piskozub
0 -

W serialu Punisher pojawiło się nawiązanie…

Jak się okazuje, w serialu Marvel's The Punisher zobaczyliśmy easter egg w postaci nawiązania do…

Piotr Piskozub
0 -

Nawet operator Ligi Sprawiedliwości chce wersji…

W sieci pojawiło się kilka nowych informacji na temat filmu Liga Sprawiedliwości. Mamy także okazję…

Michalina Reda
0 -

Co obejrzeć w wolny wieczór? Sprawdź…

Wieczory sprzyjają seansom filmowym - zwłaszcza te jesienne, w listopadowej aurze. A jeśli nie macie…

Co o tym sądzisz?