Najlepsze filmy o miłości. Co warto obejrzeć?

Kino pamięta wiele świetnych filmów o miłości. Jeśli jesteście w nastroju, by sięgnąć po coś w tej tematyce, zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami.

Kino pamięta wiele świetnych filmów o miłości. Jeśli jesteście w nastroju, by sięgnąć po coś w tej tematyce, zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami.

Motyw miłości jest prawdopodobnie najczęściej wykorzystywanym motywem w dzisiejszej sztuce - nie tylko w kinie, ale i we wszystkich innych dziedzinach. Historie pełne namiętności, gorącego uczucia czy zakazanych acz pełnych pasji relacji podbijają serca widzów na całym świecie - chyba wszyscy lubimy od czasu do czasu przenieść się w baśniowy świat pełen motylków w brzuchu, czy zapłakać wraz z bohaterami melodramatu, którym właśnie pęka serce. Jeśli poszukujecie ciekawych tytułów właśnie w tej tematyce, zapraszam do zapoznania się z moimi propozycjami - znajdziecie tu zarówno filmy lekkie, jak i te przygnębiające, komercyjne, jak i artystyczne. Słowem: dla każdego coś dobrego - a że sama często lubię zanurzyć się w pięknych historiach o wielkiej miłości, czekam na Wasze ulubione tytuły w komentarzach.

1 La La Land

La La Land

O filmie

Mia, aspirująca aktorka, podaje kawę gwiazdom filmowym pomiędzy kolejnymi castingami, a Sebastian, muzyk jazzowy, dorabia sobie graniem na koncertach w... Czytaj więcej

Przeurocza produkcja, która - w dosłownym rozumieniu - otarła się o Oscara na gali w 2017 roku. La La Land to jedna z bardziej uroczych historii miłosnych, jakie ostatnimi czasy miałam okazję obejrzeć. Poza samą fabułą i młodzieńczym uczuciem, jakie rodzi się między dwójką głównych bohaterów, największą zaletą filmu jest jego dynamika, bajeczna scenografia i piękne kolory - całość ogląda się z prawdziwym zachwytem. Co ciekawe - mimo cukierkowej wizualnie otoczki, produkcja okazuje się bardzo życiowa i pozostawia po sobie trudne do zidentyfikowania uczucia. To jeden z tych filmów, do których można wracać wielokrotnie i za każdym razem przeżywać go z równą siłą. Obowiązkowy must-see.

1 Kochankowie z księżyca

Kochankowie z księżyca

O filmie

Dwukrotnie nominowany do Oscara reżyser Wes Anderson przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni... Czytaj więcej

Kino Wesa Andersona należy do bardzo specyficznych, ale i niezwykle wdzięcznych wizualnie - jeśli oglądaliście Grand Budapest Hotel, doskonale wiecie co mam na myśli. Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom to niezwykła opowieść o miłości dwójki dzieciaków - jeszcze niewinnej, trochę naiwnej i głęboko wierzącej w to, że razem da się przenieść choćby i góry. Podobnie jak inne produkcje tego reżysera, także ten film emanuje niezwykłą magią - trafi przede wszystkim do urodzonych optymistów i marzycieli, którzy są podatni na duże emocje. Choć może nie jest to pierwszy wybór, który nasuwa się na myśl gdy mowa o historiach miłosnych, według mnie i on musi znaleźć się na liście - miłość bije tutaj z każdego pojedynczego kadru, a i we wdzięku głównych bohaterów autentycznie można się zakochać.

1 Amelia

Amelia

O filmie

"Amelia" to niezwykła i przewrotna komedia romantyczna Jean-Pierre Jeuneta, twórcy "Delicatessen" i "Miasta zaginionych dzieci". W tym wyjątkowym filmie groteska,... Czytaj więcej

Amelia to klasyk nad klasykami, jeśli chodzi o bajeczne i uskrzydlające filmy o miłości. Jest uroczo, czarująco i magicznie - zostajemy wciągnięci w tę historię już od pierwszych minut i dźwięków akordeonu i pozostajemy zahipnotyzowani aż do końca seansu. To jeden z tych filmów, na których serce aż się uśmiecha - perypetie głównej bohaterki wzruszają i poruszają. I choć wątek romantyczny zostaje tu zepchnięty w zasadzie na drugi plan, całą historię można podsumować właśnie określeniem "miłość". Tyle bajecznych uczuć co w tej produkcji na próżno szukać w jakimkolwiek innym filmie.

1 Malowany welon

Malowany welon

O filmie

Film na podstawie powieści W. Somerseta Maughama pt. 'The Painted Veil'. Opowiada historię lekarza i jego niewiernej żony, Kitty, którzy... Czytaj więcej

Tym razem coś dla tych, którzy chcą odpocząć od cukierkowych i uroczych komedii - Malowany welon to rasowy dramat, w którym główny wątek miłosny wiąże się z szeregiem komplikacji. Całość rozgrywa się na początku XX wieku, a na ekranie goszczą eleganckie stroje, skrupulatnie ułożone fryzury, czy parasole, które dodają całości pozornej lekkości. W uwikłanych w trójkąt miłosnych głównych bohaterów wcielają się Naomi Watts, Liev Schreiber i Edward Norton - już same te nazwiska powinny zachęcić do zapoznania się z produkcją. Od siebie dodam jedynie, że jest to film dla cierpliwych - zamiast wartkiej akcji otrzymujemy melancholijną refleksję, jednak wystarczy odpowiedni nastrój i wyobraźnia, by dwie godziny seansu okazały się czasem spędzonym bardzo przyjemnie.

1 Nieracjonalny mężczyzna

Nieracjonalny mężczyzna

O filmie

'Nieracjonalny mężczyzna' opowiada historię Abe'a Lewisa (Joaquin Phoenix), profesora filozofii, który walczy z depresją i alkoholizmem. Jego życie całkowicie się... Czytaj więcej

Jeśli chodzi o filmy Woody'ego Allena, w zasadzie każdy można zaklasyfikować do szufladki: "Produkcje o miłości". Dziś stawiam jednak na Nieracjonalny mężczyzna, który za sprawą dużej dawki ironii i niezwykłej charyzmy bohaterów uwiódł mnie od pierwszego seansu. I choć relację między Jill a Abe'em trudno nazwać "miłością", cały film skupia się właśnie na uczuciowym życiu i wszystkich jego zawiłościach. Mamy wątek zdrady, mamy kryzys egzystencjalny, mamy filozoficzne rozważania o tym, jak radzić sobie z wewnętrzną pustką. W tej produkcji podoba mi się przede wszystkim dystans i humor, jaki oferuje. A także fakt, iż mimo pozornej błahości, przemyca pod powierzchnią wiele ciekawych treści, które rzeczywiście prowokują do głębszych przemyśleń.

Strony:

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

 

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV