Najlepsze zwiastuny filmowe 2014 roku
W ciągu ostatnich 12 miesięcy twórcy zwiastunów zachwycali, wywoływali emocje i sprawiali, że często wracamy do samej zapowiedzi. Oto najlepsze zwiastuny filmowe 2014 roku.
W ciągu ostatnich 12 miesięcy twórcy zwiastunów zachwycali, wywoływali emocje i sprawiali, że często wracamy do samej zapowiedzi. Oto najlepsze zwiastuny filmowe 2014 roku.
Od dawna wiadomo, że połowa sukcesu dobrej promocji filmu to stworzenie znakomitego zwiastuna. Takich, które wywołują emocje, zapadają w pamięć i zachwycają w 2014 roku nie brakowało.
Pod uwagę biorę zwiastuny opublikowany w sieci w 2014 roku, a ocenie podlegają jedynie same zapowiedzi i ich jakość, a nie filmy, które są nimi zapowiadane.
Oto najlepsze zwiastuny filmowe 2014 roku:
"Hobbit: Bitwa Pięciu Armii"
Niektórzy powiedzą, że finalny zwiastun miał w sobie to coś, czego oczekiwali, i ostatecznie zachęcił ich do kinowej wyprawy. Jednak porównując oba zwiastuny, to ten pierwszy osiągnął o wiele lepszy efekt. Pokazał niewiele, ale zbudował nieprawdopodobną atmosferę przez wykorzystaną w tle pieśń Pippina z "Powrotu Króla". Klimat, ciary i emocje - o to chodzi w dobrym trailerze. Poza tym pokazuje on nam zaskakująco wiele scen, których w kinie nie było, a pewnie pojawią się w wersji rozszerzonej.
[video-browser playlist="638019" suggest=""]
"Godzilla"
Blockbuster z bezapelacyjnie najlepszą kampanią promocyjną 2014 roku. Fenomenalne tworzenie zwiastunów, które nie są oparte na muzyce ani na popularnym metalicznym dźwięku, ale na czymś zupełnie innym, co buduje nieprawdopodobne emocje i doskonale stopniuje napięcie.
[video-browser playlist="638021" suggest=""]
"Miasto 44"
Nieoczekiwanie w tym roku również polska kinematografia ma się czym pochwalić. Oto zwiastun w iście hollywoodzkim stylu, ze znakomitym wykorzystaniem piosenki Lany del Rey oraz równowagą pomiędzy dramaturgią i scenami efektownymi. Nic dziwnego, że przełożyło się to na dobry wynik w kinach.
[video-browser playlist="638023" suggest=""]
"Strażnicy Galaktyki"
Wielka niewiadoma 2014 roku dostarczyła nam zwiastun, który był tak dziwny, że część osób momentalnie się w nim zakochała, a inna do niego zniechęciła. Świetny dobór scen, przedstawienie bohaterów i fantastyczne wykorzystanie "Hooked on a Feeling", które po premierze trailera biło rekordy popularności.
[video-browser playlist="638025" suggest=""]
"Under the Skin"
Niezależny dramat science fiction Jonathan Glazera to kino bardzo specyficzne. I takie też są oba zwiastuny, które budują nieprawdopodobny, hipnotyzujący i niepokojący klimat, sprawiający, że choć jest to kino dla widza wymagającego, trudno oprzeć się pokusie, by momentalnie po nie sięgnąć. Wystarczy wykorzystać specyficzny, powtarzalny dźwięk i wykazać się kreatywnością, by stworzyć coś innego, ale niesamowicie działającego.
[video-browser playlist="638027,638029" suggest=""]
"Mad Max: Na drodze gniewu"
Pierwszy zwiastun z tegorocznego San Diego Comic-Con pokazał, że coś jednak może z tego filmu być. George Miller nie oparł się na typowych hollywoodzkich trikach - zamiast tego mamy najpierw niezłe wykorzystanie muzyki, by potem przejść do ciekawych dźwięków budujących atmosferę i wpływających na pojawianie się scen. Tutaj jednak liczy się też to, co pokazano - wyśmienite połączenie praktycznych efektów specjalnych i pracy kaskaderów z domieszką CGI.
[video-browser playlist="638031" suggest=""]
"Avengers: Czas Ultrona"
Pierwszy zwiastun najnowszego filmu Marvela jedynie podkreślił klasę studia. Wybrałem tutaj wersję rozszerzoną z tą jedną dodatkową sceną, bo świetnie buduje atmosferę chwilowej sielanki, by z każdą minutą pokazywać coraz większy dramatyzm wydarzeń. Mówiąc kolokwialnie - robotę robi tu świetna wersja piosenki " I've Got No Strings" z filmu "Pinokio".
[video-browser playlist="638035" suggest=""]
"Jack Strong"
I drugi przedstawiciel polskiego kina, który doczekał się zwiastuna na światowym poziomie. Montaż, dobór scen oraz muzyki i budowa emocji - wszystko gra jak trzeba i zachęca.
[video-browser playlist="638047" suggest=""]
"Ewolucja planety małp"
Udaje się tutaj znakomicie nakreślić fabułę filmu, budując wielkie emocje i wykorzystując zapadające w pamięć sceny. Z jednej strony zwiastun wywołuje ciary dobrym montażem i klimatem, z drugiej swego czasu wywołał krytykę, bo jak to tak można pokazać małpy z karabinami na koniach. Efekt jest jednak co najmniej dobry.
[video-browser playlist="638037" suggest=""]
"Raid 2: Infiltracja"
Przedstawiciel azjatyckiego kina okrzyknięty przez wielu światowych krytyków najlepszym filmem akcji w historii. W wyróżnieniu znajdą się dwa zwiastuny tego filmu, gdyż oba pokazują inny styl, który niesamowicie buduje emocje i zachęca. Pierwszy teaser pokazał fajne połączenie sekwencji ciosów Iko Uwaisa z krótkimi scenkami - w tle tymczasem napięcie rośnie z każdą sekundą. Trailer natomiast opiera się na wykorzystaniu nietypowej muzyki, która w połączeniu z doborem scen tworzy nadspodziewanie dobry efekt.
[video-browser playlist="638039,638041" suggest=""]
"Interstellar"
Najnowszy film Christophera Nolana również miał świetną promocję, choć do czasu premiery kompletnie nic nie było wiadomo na temat fabuły, a zwiastuny zdradzały zaskakująco niewiele. Ten poniższy w końcu dał widzom to, na co czekali. Przemyślany trailer zapowiadający wielki kino science fiction.
[video-browser playlist="638043" suggest=""]
"Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy"
Najbardziej oczekiwany zwiastun ostatnich kilkunastu miesięcy, który momentalnie stał się najpopularniejszym trailerem w historii kina. Żadna zapowiedź w tym roku nie wywołała tak ogromnych emocji, nie rozpoczęła wielkiej ogólnoświatowej dyskusji na temat tolerancji rasowej i nie sprawiła, że widzowie chodzili do kina tylko na ten zwiastun. Tu nie chodzi tak naprawdę o to, co pokazano, ale jak - dźwięki i fenomenalna muzyka Johna Williamsa mówią widzom to, czego wielu się nie spodziewało: do kin powracają z Mocą prawdziwe "Gwiezdne Wojny", na jakie czekaliśmy od 1983 roku.
[video-browser playlist="638045" suggest=""]
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat