Repertuar kin Nowość Program TV

PlayStation VR – przegląd najciekawszych gier

PlayStation VR to gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone z myślą o konsoli PlayStation 4. Od premiery urządzenia minęły już 2 lata i w tym czasie PS VR doczekało się pokaźnej biblioteki gier. Oto najciekawsze z nich.

Robinson: The Journey

Gatunek: Przygodówka
Data premiery: 8 listopada 2016
Cena: 209 zł

To jedna z pierwszych gier, które trafiły na PlayStation VR – zadebiutowała już w listopadzie, niespełna miesiąc po premierze urządzenia. Jest to nastawiona na eksplorację przygodówka, w której trafiamy na obcą planetę zamieszkiwaną przez dinozaury. W trakcie rozgrywki zwiedzamy poszczególne lokacje i rozwiązujemy zagadki. Na uwagę zasługuje tu również bardzo efektowna oprawa graficzna.

Wipeout Omega Collection

Gatunek: Wyścigi
Data premiery: 7 czerwca 2017
Cena: 145 zł

Omega Collection to kolekcja zawierająca trzy odsłony tej lubianej przez graczy serii futurystycznych wyścigów. W zestawie znalazło się miejsce dla Wipeout HD, dodatku do tej produkcji o nazwie Wipeout HD Fury oraz WipEout 2048, które wcześniej ukazało się wyłącznie na konsoli PlayStation Vita. W grudniu 2017 roku gra otrzymała wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze PlayStation VR otrzymali możliwość doświadczenia Wipeout Omega Collection w zupełnie nowy sposób – przenosząc się za stery niezwykle szybkich pojazdów.

Rez Infinite

Gatunek: Zręcznościowa, muzyczna, strzelanka na szynach
Data premiery: 13 października 2016
Cena: 125 zł

Jeden z tytułów startowych dla PlayStation VR, a zarazem odświeżona wersja kultowej gry Rez, która zadebiutowała w 2001 roku. Tym razem nie jest to jednak wyłącznie prosty port – twórcy zadbali o odświeżoną oprawę graficzną oraz udźwiękowienie – w tym dźwięk surround 7.1, co w przypadku gry z jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych w historii ma ogromne znaczenie. Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z nietypowym połączeniem strzelanki na szynach z grą muzyczną oraz bardzo specyficzną grafiką, która robi szczególne wrażenie właśnie przy korzystaniu z wirtualnej rzeczywistości.

Dirt Rally VR

Gatunek: Wyścigi
Data premiery: 17 lutego 2017
Cena: 189 zł

To jedna z najbardziej realistycznych i wymagających gier rajdowych, w której umiejętności graczy wystawiane są na próbę. Odcinki specjalne zabierają nas w różne lokacje i oferują zróżnicowane podłoże oraz warunki pogodowe. Gra zadebiutowała jako tytuł bez wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości, ale z czasem je otrzymała. Dzięki temu gracze wyposażeni w PlayStation VR mogą zagrać na dwa sposoby – jako kierowca lub… pilot.

Firewall: Zero Hour

Gatunek: Strzelanka sieciowa
Data premiery: 29 sierpnia 2018
Cena: 169 zł

Taktyczna strzelanka przygotowana z myślą o rozgrywkach wieloosobowych. Gracze wcielają się tu w rolę elitarnych najemników i walczą ze sobą o cenne dane wywiadowcze. Rozgrywka łączy dynamiczną akcję z taktyką, w czym pomaga szeroki wachlarz dostępnych broni. Wykorzystanie technologii VR oraz dźwięku 3D surround sprawia, że zabawa robi spore wrażenie i odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas klasyczne shootery online.

Źródło: fot. SIE
Strony: 1234
 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – żaden z bohaterów…

Do sieci trafiła kolejna teoria dotycząca fabuły filmu Avengers: Endgame. Jeden z fanów założył scenariusz,…

Adam Siennica
-

Kobiety mafii 2 – zwiastun nowego…

Kobiety mafii 2 to kontynuacja hitu Patryka Vegi, która opowiada o kobietach w świecie gangsterów.…

Norbert Zaskórski
-

Predator – nieużyty szkic koncepcyjny przedstawia…

W sieci pojawił się nieużyty szkic koncepcyjny przedstawiający oblicze Ultimate Predatora z tegorocznego widowiska o…

Michał Kujawiński
-

Kapitan Marvel – Carol gotowa do…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Kapitan Marvel. Widzimy na nim tytułową bohaterkę gotową…

Adam Siennica
-

Kapitan Marvel – czy postać z…

Brie Larson gra tytułową rolę w filmie Kapitan Marvel. Podczas wywiadu udzielonego na brazylijskim Comic…

-

Arrow: sezon 7, odcinek 9 (crossover)…

Druga odsłona crossoveru nadaje większe tempo, rozwijając główny wątek, a przy tym nawiązuje do jednego…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?