Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "

 

Advertisement
 

PlayStation VR – przegląd najciekawszych gier

PlayStation VR to gogle wirtualnej rzeczywistości stworzone z myślą o konsoli PlayStation 4. Od premiery urządzenia minęły już 2 lata i w tym czasie PS VR doczekało się pokaźnej biblioteki gier. Oto najciekawsze z nich.

Robinson: The Journey

Gatunek: Przygodówka
Data premiery: 8 listopada 2016
Cena: 209 zł

To jedna z pierwszych gier, które trafiły na PlayStation VR – zadebiutowała już w listopadzie, niespełna miesiąc po premierze urządzenia. Jest to nastawiona na eksplorację przygodówka, w której trafiamy na obcą planetę zamieszkiwaną przez dinozaury. W trakcie rozgrywki zwiedzamy poszczególne lokacje i rozwiązujemy zagadki. Na uwagę zasługuje tu również bardzo efektowna oprawa graficzna.

Wipeout Omega Collection

Gatunek: Wyścigi
Data premiery: 7 czerwca 2017
Cena: 145 zł

Omega Collection to kolekcja zawierająca trzy odsłony tej lubianej przez graczy serii futurystycznych wyścigów. W zestawie znalazło się miejsce dla Wipeout HD, dodatku do tej produkcji o nazwie Wipeout HD Fury oraz WipEout 2048, które wcześniej ukazało się wyłącznie na konsoli PlayStation Vita. W grudniu 2017 roku gra otrzymała wsparcie dla wirtualnej rzeczywistości. Posiadacze PlayStation VR otrzymali możliwość doświadczenia Wipeout Omega Collection w zupełnie nowy sposób – przenosząc się za stery niezwykle szybkich pojazdów.

Rez Infinite

Gatunek: Zręcznościowa, muzyczna, strzelanka na szynach
Data premiery: 13 października 2016
Cena: 125 zł

Jeden z tytułów startowych dla PlayStation VR, a zarazem odświeżona wersja kultowej gry Rez, która zadebiutowała w 2001 roku. Tym razem nie jest to jednak wyłącznie prosty port – twórcy zadbali o odświeżoną oprawę graficzną oraz udźwiękowienie – w tym dźwięk surround 7.1, co w przypadku gry z jedną z najlepszych ścieżek dźwiękowych w historii ma ogromne znaczenie. Pod względem rozgrywki mamy tu do czynienia z nietypowym połączeniem strzelanki na szynach z grą muzyczną oraz bardzo specyficzną grafiką, która robi szczególne wrażenie właśnie przy korzystaniu z wirtualnej rzeczywistości.

Dirt Rally VR

Gatunek: Wyścigi
Data premiery: 17 lutego 2017
Cena: 189 zł

To jedna z najbardziej realistycznych i wymagających gier rajdowych, w której umiejętności graczy wystawiane są na próbę. Odcinki specjalne zabierają nas w różne lokacje i oferują zróżnicowane podłoże oraz warunki pogodowe. Gra zadebiutowała jako tytuł bez wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości, ale z czasem je otrzymała. Dzięki temu gracze wyposażeni w PlayStation VR mogą zagrać na dwa sposoby – jako kierowca lub… pilot.

Firewall: Zero Hour

Gatunek: Strzelanka sieciowa
Data premiery: 29 sierpnia 2018
Cena: 169 zł

Taktyczna strzelanka przygotowana z myślą o rozgrywkach wieloosobowych. Gracze wcielają się tu w rolę elitarnych najemników i walczą ze sobą o cenne dane wywiadowcze. Rozgrywka łączy dynamiczną akcję z taktyką, w czym pomaga szeroki wachlarz dostępnych broni. Wykorzystanie technologii VR oraz dźwięku 3D surround sprawia, że zabawa robi spore wrażenie i odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas klasyczne shootery online.

Źródło: fot. SIE
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
-

Władca Pierścieni – kiedy będzie toczyć…

Na Twitterze w momencie ogłoszenia powstania serialu Władca Pierścieni, Amazon uruchomił profil The Lord of…

Michał Kujawiński
Plotka
-

Harley Quinn pojawi się jednak w…

Wcześniejsze plotki mówiły, że postać Harley Quinn opuści Legion samobójców i skupi się na nowej…

Michał Kujawiński
-

Aktor znany z roli Adolfa Hitlera…

W piątek zmarł Bruno Ganz, znakomity szwajcarski aktor. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Królestwo zwierząt – teaser zapowiada 4.…

Królestwo zwierząt to serial stacji TNT o rodzinie przestępców. Teaser pokazuje pierwsze sceny z 4.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 30 sek. [X]