Premiery kinowe weekendu – 13-15 listopada 2015 roku
Listy do M. 2, Steve Jobs, Imigranci, Moja matka, W objęciach węża, Git i Sawa. Mały wielki bohater - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Listy do M. 2, Steve Jobs, Imigranci, Moja matka, W objęciach węża, Git i Sawa. Mały wielki bohater - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Bieżące premiery kinowe weekendu bez wielkiego hollywoodzkiego blockbustera. Największą premierą zdecydowanie są Listy do M. 2, czyli kontynuacja udanej polskiej komedii romantycznej. Zainteresowanie wzbudzi też Steve Jobs, czyli film o założycielu Apple'a z Michaelem Fassbenderem w roli tytułowej. Nie brak też kina artystycznego - Dheepan (nagroda w Cannes), Mia madre, El Abrazo de la Serpiente i Git. Dla najmłodszych animacja Savva. Serdtse voina.
Listy do M. 2
Kontynuacja komedii romantycznej z plejadą gwiazd polskiego kina. Pierwsza część odniosła nadzwyczajny sukces komercyjny i artystyczny. Udało się w Polsce zrobić świąteczną komedię romantyczną, która bawi, wywołuje emocje i ma pozytywny charakter. Trudno powiedzieć, czy uda się to powtórzyć w kontynuacji, gdyż odpowiada za nią inna ekipa. Na razie recenzji nie ma, więc przekonamy się w kinie. Na pewno jest to propozycja dla fanów pierwszej części, bo ponownie mamy dostać lekką i przyjemną świąteczną komedię.
Opis: Od wydarzeń znanych z Listów do M minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj, który znalazł szczęście u boku Doris, wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia i Wojtek adoptowali Tosię, ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi. Karina (obecnie wzięta pisarka) i Szczepan (teraz taksówkarz) rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty i „niegrzecznego” Mikołaja Mela nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem, Karolem. Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna, i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę i nową pracownicę – Magdę, która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo i Moniki. Rodzice zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.
Steve Jobs
Film, który chce podbijać sezon nagród. Zakulisowa ekipa budzi wrażenie - za kamerą Danny Boyle (Slumdog Millionaire), a autorem scenariusza jest Aaron Sorkin (The Social Network). Krytycy w większości są zachwyceni i twierdzą, że jest to film dobry, ale nie tak przełomowy, jak twórcy by chcieli. To przede wszystkim produkcja bardzo przyjazna dla przeciętnego widza - jest ciekawie, rozrywkowo i interesująco. Michael Fassbender zachwyca swoją kreacją, a dialogi Sorkina płyną prawidłowo.
Jednak coś w tym filmie jest nie tak, bo nie przyciąga on uwagi przeciętnych widzów. Wyniki w box office na świecie nie powalają, a recenzje nie przenoszą się na sukces. Niektóre krytyczne uwagi mówią, że jest to film pusty, pozbawiony emocji i pomimo prób odcinania się od tradycyjnej formuły produkcji biograficznych nadal jest to obraz dość sztampowy. Krytyka spada na Sorkina za przesłodzenie opowieści o Jobsie, gdyż porusza on kwestie pozytywne i nie chce wgryźć się w temat, by ukazać trochę więcej prawdy oraz mroku.
Innymi słowy - solidne, świetnie zagrane kino, ale poniżej oczekiwań. Nie jest to poziom The Social Network.
NASZA RECENZJA
Opis: Steve Jobs zabiera nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Obserwujemy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej.
Dheepan
Film święcił triumfy na festiwalu filmowym w Cannes i trudno znaleźć negatywne recenzje. Tutaj nie chodzi tylko o aktualny temat imigrantów, ale o to, jak w sposób ludzki i emocjonalny jest opowiadana ta historia. Wszystko gra należycie - każdy element ma swoje miejsce i działa na widza jak mało co we współczesnym kinie. Mądry film z duszą dla widza wymagającego.
Opis: Film Imigranci skupia się na uchodźcach ze Sri Lanki, którzy uciekają przed wojną domową i zmuszeni są do zmierzenia się z brutalną rzeczywistością przedmieść Paryża.
Mia madre
Dramat włoskiego reżysera, który świetnie łączy poważną historię z elementami humoru. Krytycy zachwycają się głębią opowieści, niezłym aktorstwem oraz zmuszającą do myślenia opowieścią. Jeden z takich filmów, które mogą rozbawić i jednocześnie wzruszyć.
Opis: Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?
El Abrazo de la Serpiente
Południowoamerykańska produkcja przygodowa, która w ambitny sposób opowiada o czasach kolonializmu. Udaje się sprawnie dokonać analizy czasem mrocznej ludzkiej natury i w sposób przejmujący pokazać destrukcyjny wpływ kolonializmu. Ciekawe, prawdziwe i emocjonujące kino dla widza wymagającego.
Opis: Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, podczas których szaman prowadzi naukowców przez Amazonię, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się odbywają. Naukowcy uświadamiają sobie, że logika, którą się kierują, jest bezużyteczna w świecie mitów i rytuałów realniejszych od nauki. Po drodze wiele na nich czeka: od kanibalizmu po zdegenerowane kulty wyrosłe z katolicyzmu.
Git
Polski dramat sensacyjny o dziennikarzu prowadzącym śledztwo w sprawie morderstwa w zakładzie karnym. Ma być to mocne polskie kino utrzymane w stylu Symetrii. Nieznane nazwiska za kulisami i w obsadzie na pewno oferują trochę świeżości, ale poziom produkcji nie jest znany.
Opis: Film opowiada o dziennikarzu prowadzącym śledztwo w sprawie morderstwa przywódcy z zakładu karnego, z którym rozmawiał kilka dni wcześniej.
Savva. Serdtse voina
Rosyjska animacja nie zbiera najlepszych recenzji. Słaby poziom techniczny, tragicznie rozpisana fabuła i nieciekawi bohaterowie. Najmłodszym ma szansę się spodobać, ale dorosły widz może się strasznie nudzić. Są lepsze propozycje na wspólną wyprawę rodzica z dzieckiem do kina.
Opis: Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angee, przezabawnego stworka o imieniu Puffy oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem…
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1965, kończy 59 lat
ur. 1984, kończy 40 lat
ur. 1967, kończy 57 lat
ur. 1989, kończy 35 lat
ur. 1988, kończy 36 lat