Premiery kinowe weekendu – 18-20 września 2015
"Młodość", "Anatomia zła", "Czy naprawdę wierzysz?", "Everest", "Więzień labiryntu: Próby ognia" i "Klub Włóczykijów" - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
"Młodość", "Anatomia zła", "Czy naprawdę wierzysz?", "Everest", "Więzień labiryntu: Próby ognia" i "Klub Włóczykijów" - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Najbliższe premiery kinowe to spora różnorodność. Mamy przede wszystkim "Youth" w reżyserii Paolo Sorrentino, czyli propozycję dla widzów wymagających. Oprócz tego obejrzeć możemy widowiskowe filmy "Everest" i "Maze Runner: The Scorch Trials". Z mniejszych tytułów jest "Do You Believe?" oraz polski "Klub Włóczykijów". Na uwagę zasługuje też polski thriller "Anatomia zła".
"Youth"
Każdy film Paolo Sorrentino to nie lada gratka dla wielbicieli kina artystycznego. Tym razem mistrz zebrał świetną obsadę w osobach Michaela Caine'a, Rachel Weisz, Jane Fondy i Harveya Keitela.
Sorrentino tworzy obraz zabawny, bo w zasadzie jest on komedią. Jednocześnie wzrusza, pobudza emocje i zmusza do myślenia nad przemijaniem. Krytycy niezwykle komplementują wizualną sferę - zdjęcia są niesamowite i cieszą oko. Niektórzy narzekają, że wszystko jest za bardzo wymierzone i wyreżyserowane, a to razi.
Innymi słowy - nietypowy komediodramat dla chcących od kina czegoś więcej.
NASZA RECENZJA
Opis: „Młodość” to najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem “Wielkiego piękna”. Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp.
Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Piękna kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.
[video-browser playlist="748764" suggest=""]
"Maze Runner: The Scorch Trials"
Kontynuacja hitu z 2014 roku zbiera pozytywne recenzje. Dziennikarze chwalą widowiskowość, znakomite sceny akcji, efekty specjalne oraz Aidena Gillena (Petyr z "Gry o tron") i Patricię Clarkson w rolach czarnych charakterów. Jest rozrywkowo i na nudę narzekać nie można.
Niektórzy krytykują brak samodzielnej narracji. Z jednej strony film sprawia wrażenie tytułu będącego tylko i wyłącznie wstępem do 3. części, a z drugiej opowieść jest tak budowana, że osoby, które nie widziały poprzedniej części, mogą czuć się zagubione.
Słowem - kino dobre, efektowne, acz nie z takim uderzeniem jak "jedynka".
Opis: „Więzień labiryntu: Próby ognia” to druga z cyklu ekranizacji bestsellerowych powieści Jamesa Dashnera. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli i żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie. W Labiryncie życie było łatwe. Było jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. Ale w świecie poza Labiryntem koniec został zapoczątkowany już dawno temu…
[video-browser playlist="748765" suggest=""]
"Everest"
Jeśli szukacie dramatu obyczajowego z akcją w górach, nie jest to film dla Was, bo tu budowa postaci i historii nie jest najwyższych lotów - to główne zarzuty krytyków. Natomiast większość chwali ten film za to, jak ukazuje przygodę i efektowną akcję. Są emocje, są efekty i jest widowisko, które fenomenalnie ogląda się w kinach IMAX. Do tego recenzenci komplementują 3D, które tworzy znakomity efekt w scenach w górach.
Dobre, efektowne i emocjonujące, ale bez głębi i wielowarstwowych osobowości bohaterów.
NASZA RECENZJA
Opis: Akcja filmu opowiada o wydarzeniach z 1996 roku, kiedy to wspinaczki na Mount Everest zaczęły być atrakcją turystyczną. W maju 1996 roku rozpoczęły wędrówkę trzy niezależne wyprawy. Nastąpiło załamanie pogody, w wyniku gwałtownej śnieżycy zmarło 8 osób. Film opowiada historię grupy himalaistów, którzy pod przewodnictwem Roba Halla (Jason Clarke), próbują zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami niedostępnego szczytu. Walka ze śmiertelnym zimnem, nawałnicami śnieżnymi, walka o tlen i przetrwanie. „Everest” to film o granicach ludzkiej wytrzymałości – fizycznej i psychicznej.
[video-browser playlist="723691" suggest=""]
"Klub Włóczykijów"
Polski film przygodowy dla całej rodziny oparty na książce Edmunda Niziurskiego. Kino gatunkowe w Polsce jest rzadkim zjawiskiem, ale wiele wskazuje na to, że tutaj dostajemy produkcję, która spodoba się najmłodszym.
NASZA RECENZJA
Opis: „Klub włóczykijów” to wielka komediowa przygoda dla całej rodziny, oparta na lekturze szkolnej Edmunda Niziurskiego, autora „Sposobu na Alcybiadesa”.
Kornel i Maks spędzają wakacje przed ekranem komputera i nie myślą o powrocie do nudnego realu. Wszystko zmienia nagła wizyta czarnej owcy rodziny, wuja Dionizego. Nieobliczalny krewny wciąga chłopców do prawdziwego świata, pełnego nieoczekiwanych wydarzeń i niezwykłych postaci. Pod ich przewodnictwem Klub włóczykijów wyrusza w podróż, której celem jest odnalezienie skarbu ukrytego przed laty przez pradziadka Kornela. Sprawy komplikują się, gdy na drogocenny trop wpadają również przebiegli bandyci – Dr Kadryll (Karolak) i jego niezdarny pomocnik Wieńczysław Nieszczególny (Mecwaldowski). Rozpoczyna się, pełen komicznych pomyłek i zaskakujących zwrotów akcji, wyścig z czasem. Taka przygoda zdarza się raz w życiu!
[video-browser playlist="746288" suggest=""]
"Do You Believe?"
Dramat o tematyce chrześcijańskiej został zmiażdżony przez krytykę głównie za hermetyczność. Twórcy zamykają się w wąskiej tematyce, chcąc stworzyć film dla głęboko wierzących ludzi, a nie dla przeciętnego widza, który mógłby coś poczuć i być może zastanowić się nad własną wiarą. Dostajemy banały, tragiczne dialogi, nieciekawe kreacje i nutkę tematów politycznych, które przepełniają czarę goryczy. Niektórzy twierdzą jednak, że dla osób oczekujących pozytywnego kina o wierze jest to niezła propozycja.
Opis: Film "Czy naprawdę wierzysz?" to opowieść o potężnym darze, który drzemie w człowieku i tylko czeka, by go użyć… Kolejne dzieło twórców porywającej ekranizacji "Bóg nie umarł".
Matthew nie może się otrząsnąć z wrażenia, jakie wywarło na nim spotkanie z odważnym ulicznym kaznodzieją. Kiedy wreszcie zrozumiał, jak ma wyglądać jego życie, zaczynają się dziać prawdziwe cuda, o których wcześniej nie marzył. W trudnych sytuacjach wzywa mocy Bożej, a ta dotyka nie tylko jego, lecz także ludzi, którzy pojawiają się na jego drodze: bezdomnej dziewczyny w ciąży, zawsze racjonalnego doktora czy mężczyznę umierającego na szpitalnej izbie przyjęć. Wszystkie te historie są częścią planu, którego scenariusz mógł napisać tylko Bóg.
[video-browser playlist="748766" suggest=""]
"Anatomia zła"
Polski thriller Jacka Bromskiego inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jest on tworzony w zachodnim stylu - mamy bohaterów z wywiadu, zabójców, jest też intryga i czasem pada jakiś trup. Obraz, który był wyświetlany na festiwalu filmowym w Gdyni, ma jednak jeden problem: brak napięcia, więc sztampowa historia nie potrafi wciągnąć. Jeśli jednak nastawimy się na łopatologiczne poruszanie codziennych tematów ubrane w styl thrillera, seans ma szansę zadowolić.
NASZA RECENZJA
Opis: „Anatomia zła” przywołuje najgłośniejsze nierozwiązane sprawy kryminalne z ostatnich lat.
Płatny zabójca o pseudonimie „Lulek” (Stroiński) zostaje warunkowo zwolniony z więzienia. Wkrótce potem prokurator (Głowacki), który kilka lat wcześniej doprowadził do jego aresztowania, składa mu propozycję nie do odrzucenia. W zamian za duże pieniądze, wymazanie kartoteki i możliwość dyskretnego opuszczenia kraju, „Lulek” ma zlikwidować komendanta Centralnego Biura Śledczego. Zabójca angażuje do pomocy Staszka (Kowalczyk), wydalonego z armii snajpera, który został kozłem ofiarnym nieudanej misji w Afganistanie. Podając się za oficera kontrwywiadu, „Lulek” wmawia mężczyźnie, że został wybrany do zadania specjalnego i jeśli je wykona, dostanie szansę na powrót do wojska. W trakcie przygotowań do zamachu Staszek zaczyna nabierać podejrzeń co do prawdziwych intencji „Lulka”. Tymczasem zleceniodawcy naciskają na przyspieszenie akcji. Rozpoczyna się śmiertelne odliczanie.
[video-browser playlist="739122" suggest=""]
Dzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1962, kończy 62 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1988, kończy 36 lat
ur. 1980, kończy 44 lat
ur. 1965, kończy 59 lat