Premiery kinowe weekendu – 22-24 stycznia 2016 roku
Dziewczyna z portretu, Syn Szawła, Pitbull: Nowe porządki, Co Ty wiesz o swoim dziadku?, Anomalisa, Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa, Janis i Miara człowieka - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Dziewczyna z portretu, Syn Szawła, Pitbull: Nowe porządki, Co Ty wiesz o swoim dziadku?, Anomalisa, Alvin i wiewiórki: Wielka wyprawa, Janis i Miara człowieka - oto premiery kinowe weekendu. Na co warto się wybrać?
Tym razem mamy naprawę liczne premiery kinowe weekendu i dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Fanów mocnego kina i popularnego serialu zainteresuje Pitbull. Nowe porządki. Oczekujący luźniejszej rozrywki dostaną komedię Dirty Grandpa, a dzieci - Alvin and the Chipmunks: The Road Chip. Nie brak też kina artystycznego w postaci Saul fia, oscarowych filmów The Danish Girl i Anomalisa, studyjnego Janis: Little Girl Blue oraz La Loi du marché.
Pitbull. Nowe porządki
Kontynuacja wydarzeń znanych z serialu Pitbull, aczkolwiek tym razem śledzimy losy zupełnie innego bohatera. Marcin Dorociński nie powraca w obsadzie, ale kilka postaci znanych zobaczymy. Ma być to mocne, trzymające w napięciu, prawdziwe kino, ale trudno tak naprawdę wyrokować, czy wyjdzie dobrze. Na pewno dodatek w osobie Bogusława Lindy w roli gangstera jest już na wstępie plusem. Recenzji żadnych nie ma, więc nie możemy nawet sprawdzić, czy się film podoba, ale warto pamiętać, że Patryk Vega nie ma dobrej passy - jego ostatnie tytuły zbierały nie najlepsze oceny, więc lepiej obniżyć oczekiwania.
Opis: Gangster (Bogusław Linda) rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami dawnego Pitbulla – Gebelsem, Igorem i Barszczykiem. Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować.
Dirty Grandpa
Komedia o nietypowym dziadku, autorstwa Dana Mazera, który stworzył m.in. Brüno. W głównych rolach występują Robert De Niro i Zac Efron. Usilnie starałem się znaleźć jakąś pozytywną opinię w zagranicznej prasie, ale moje poszukiwania zakończyły się porażką. Krytycy nie pozostawiają na tym filmie suchej nitki - to najgorsza komedia od lat, która jest wulgarna, obrzydliwa, irytuje zamiast śmieszyć i raczy kompletnie niezabawnymi żartami o tematyce seksualnej, homofobicznej, kierując się w stronę coraz większego przegięcia i obrzydliwości. Jedynym plusem jest Robert De Niro, który dobrze się spisuje w roli wyluzowanego dziadka.
Opis: Film Co Ty wiesz o swoim dziadku? skupia się na sztywnym facecie, który tuż przed swoim ślubem musi zawieźć rozgadanego dziadka, byłego generała armii, na Florydę
Alvin and the Chipmunks: The Road Chip
Najnowsza odsłona aktorskich przygód Alvina i jego rodzeństwa. Poszczególne części przeważnie zbierają takie same recenzje - jest to rozrywka prosta, wręcz ogłupiająca, kolorowa, pełna slapstickowego humoru i banalnych rozwiązań fabularnych z delikatnym morałem. Nic tutaj nie porywa, bo widzowie dostają wszystko tworzone po linii najmniejszego oporu. Jako odskocznia od rzeczywistości skierowana do najmłodszych sprawdza się zaledwie poprawnie. Do obejrzenia przy popcornie i do zapomnienia. Nie bez przyczyny film dostał nominację do Złotych Malin dla najgorszego sequela.
Opis: Najsłynniejsze wiewiórki świata powracają! Seria zbiegów okoliczności sprawia, że Alvin, Szymon i Teodor zaczynają wierzyć, że ich opiekun Dave ma zamiar oświadczyć się swojej dziewczynie, a ich samych porzucić. Wyruszają więc na szaloną wyprawę, by zapobiec nadciągającej katastrofie…
The Danish Girl
Dramat Toma Hoppera wyróżniony nominacjami do Oscara. Zebrał on przychylne opinie krytyków oraz widzów. Recenzenci chwalą przede wszystkim wyśmienite kreacje Eddiego Redmayne'a i Alicji Vikander, którzy błyszczą i sprawiają, że jest to film, obok którego nie można przejść obojętnie. Dzięki nim wciągamy się w tę historię i jesteśmy w stanie zainteresować się dość mocnym oraz poważnym tematem, który jest bardzo aktualny we współczesnym świecie. Obrywa się trochę reżyserowi za nudne opowiadanie historii, która niczym nie jest w stanie zaskoczyć, bo oferuje standardową fabułę dla gatunku, ale jednocześnie też niektórzy chwalą inteligentne podejście do tematu.
Opis: Film opowiada historię Einera Wegenra (później Lili Elbe), który jako jedna z pierwszych osób na świecie przeszedł operację zmiany płci. Film oparty jest na powieści Davida Eberschoffa i skupia się na małżeństwie pomiędzy Elbe i malarką Gerdą Gottlieb.
Saul fia
Chwalony dramat osadzony w czasach II wojny światowej w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Mocny, emocjonalny, prawdziwy i przejmujący. Krytycy rozpływają się w superlatywach, podkreślając, że to film znakomicie nakręcony, który podchodzi do opowiadanej walki o utrzymanie własnego człowieczeństwa w sposób niemal dokumentalny, a zarazem posługuje się jedynie obrazami, aby zapadać widzom w pamięć. Kino dla wymagającego widza, który chce coś poczuć.
Opis: Rok 1944, Auschwitz-Birkenau. 48 godzin z życia Szawła Auslandera, członka Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w wielkiej machinie Zagłady – na krótko przed wybuchem buntu. W rzeczywistości, której nie sposób pojąć, w sytuacji bez szans na przetrwanie, Szaweł spróbuje ocalić w sobie to, co zostało z człowieka, którym był kiedyś.
Janis: Little Girl Blue
Film dokumentalny, który ciekawie i wnikliwie wchodzi w życie legendarnej wokalistki - Janis Joplin. Krytycy komplementują podejście do tematu, bogatą warstwę merytoryczną i ciekawe wywiady z osobami związanymi ze zmarłą piosenkarką. W negatywnych opiniach czytamy, że jest to standardowy dokument, który nie wyróżnia się niczym na tle innych opowieści o gwiazdach rocka.
Opis: Janis nie jest cool w żadnym sensie tego słowa. To szczery, emocjonalny i przemyślany film, może nawet bardziej o Joplin jako o osobie niż legendzie. Sięgając do prywatnych zapisków artystki, wydobywając z rodzinnych archiwów fotografie, nagrania, a przede wszystkim listy, Amy Berg (reżyserka nominowana do Oscara za dokument Deliver Us from Evil) powraca do teksańskiego dzieciństwa Janis Joplin, naznaczonego bolesnym odrzuceniem i poczuciem niedopasowania. Przywołuje też czasy rozkwitu kariery piosenkarki w San Francisco, trudne początki, skomplikowane relacje z zespołem, atmosferę Woodstock i pierwsze miłości. Tu na scenę wkraczają dawni koledzy muzycy, ludzie z branży, przyjaciele, kochankowie. To oni tworzą wizerunek Joplin: równie utalentowanej co niepewnej siebie gwiazdy, która nigdy nie przestała być dziewczyną z Teksasu.
La Loi du marché
Kino przeznaczone dla widza wymagającego. Oto film, który ma przekonać do siebie głęboką historią, emocjami i świetnymi aktorstwem. Krytycy są zgodni, że to dobra propozycja dla bywalców kin studyjnych.
Opis: Thierry od ponad roku nie ma pracy. Gdy zwolniono go z fabryki, postanowił poszukać jej gdzie indziej. Całymi dniami uczestniczy w warsztatach w centrach kwalifikacji, gdzie instruktorzy uczą, jak zrobić odpowiednie wrażenie na pracodawcach. Wieczorami stara się być dobrym mężem i ojcem. Jego życie staje się pasmem niekończących się negocjacji: w banku w sprawie kredytu, z agencjami rekrutującymi pracowników czy w sprawie sprzedaży przyczepy kempingowej. Wszystko się zmienia, gdy Thierry dostaje pracę jako ochroniarz w supermarkecie. Społeczny realizm zostaje zastąpiony współczesnym moralitetem. Odtąd mężczyzna musi dbać o bezpieczeństwo interesów szefów podobnych do tych, którzy wcześniej wyrzucili go z pracy. Ma za zadanie wyłapywać sprawców oszustw i kradzieży zarówno wśród klientów, jak i pracowników. Uczestniczy w przesłuchaniach osób, które sam złapał na gorącym uczynku. Jedną z nich jest starszy człowiek, który ukradł kawałek mięsa. Okazuje się, że nie ma pieniędzy – ani przy sobie, ani w domu, nie ma też żadnego znajomego, do którego mógłby zadzwonić. Kolejne zdarzenia z innymi pracownikami sklepu skłaniają go do buntu.
Anomalisa
Film animowany dla dorosłych, który walczy o Oscara. Nowa produkcja Charliego Kaufmana, którego widzowie doskonale znają z filmu Being John Malkovich. Dostajemy obraz przejmujący, zmuszający do myślenia i naprawdę wzruszający. Kino warte uwagi, bo jest to animacja wyjątkowa, która powinna przypaść do gustu widzowi wymagającemu. Nie jest to film dla dzieci. W negatywnych opiniach czytamy, że Kaufman znów opowiada praktycznie tę samą historię, tylko w innej formie.
Opis: Anomalisa to film o każdym z nas, o frustrującej codzienności, powtarzalności, rutynie, wreszcie przyziemności egzystencji, od której – choćbyśmy mieli najbardziej ekscytujące życie – nie da się uciec.
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1957, kończy 67 lat
ur. 1952, kończy 72 lat
ur. 1964, kończy 60 lat
ur. 1987, kończy 37 lat
ur. 1974, kończy 50 lat