Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – lipiec 2018
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z lipca 2018 roku.
Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z lipca 2018 roku.
Philip Reeve - Zabójcze maszyny
początek serii / fantastyka / ekranizacja
To drugie wydanie książki Reeve'a w Polsce - tym razem ukazuje się z okazji planowanej Mortal Engines, przy której palce macza Peter Jackson. Jest to w założeniach młodzieżowa fantastyka opisująca zniszczony świat przyszłości, który przemierzają ogromne miasta maszyny.
Zniszczony wojną świat przyszłości. Ruchome miasta przemierzają kontynenty w poszukiwaniu żeru, a nowa cywilizacja rządzi się bezwzględnym prawem: przetrwa silniejszy.
Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki, szybki i… głodny.
Podczas ataku Tom Natsworthy, młody czeladnik Cechu Historyków, zostaje wyrzucony z ruchomego miasta na jałowe pustkowie wielkiego Terenu Polowań. Jego jedyną towarzyszką jest Hester Shaw, młoda zabójczyni z blizną na twarzy, która wcale nie chce towarzystwa Toma. Ale jeśli mają wrócić na pokład Londynu, zanim dopadną ich mechaniczni Łowcy lub jakieś głodne miasto, będą musieli sobie pomagać. I działać szybko. Bo jeśli Hester ma rację, Londyn planuje coś potwornego. A w grę wchodzi przyszłość świata…
Remigiusz Mróz - Hashtag
popularny autor / thriller / tajemnicza przesyłka
Chciałoby się wręcz rzec, że miesiąc bez nowej książki Mroza, to miesiąc stracony - tak wiele jego tytułów ukazuje się w ostatnich latach. Popularny autor w lipcu wydał nową powieścią, tym razem niepowiązaną z jego innymi seriami.
„Twoja paczka już na ciebie czeka!„ – brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci – a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu.
Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę – i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie… Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione…
Stefan Grabiński - Muzeum dusz czyśćcowych
opowiadania / klasyka / groza
Muzeum dusz czyśćcowych to nowy wybór nowel polskiego mistrza grozy, Stefana Grabińskiego. Książka ozdobiona stylowymi ilustracjami, których autorem jest Maciej Kamuda.
Stefan Grabiński: jedyny polski klasyk opowieści niesamowitej. Maszynista widmowych pociągów, mediumista zabłąkanych dusz, geometra przestrzeni między światami. Nikt tak jak on nie potrafił postrzec grozy przyczajonej w prowincjonalnych miasteczkach, w kątach starych mieszkań, pod podszewką zwyczajności. Nikt prócz niego nie poznał demona ruchu, białego wyraka i zabójcy czasu. Zapatrzony w Edgara Allana Poego, szybko zapomniany, po latach inspirował między innymi Stanisława Lema, ale długo czekał na ponowne odkrycie.
Candace Bushnell - Seks w wielkim mieście
obyczajowa / ekranizacja / rocznica
W tym roku obchodzimy 20-lecie powstania serialu Sex and the City. Z tej okazji ukazał się u nas literacki pierwowzór autorstwa Candance Bushnell.
Dobieranie się w pary nie jest łatwe. W tej błyskotliwej i złośliwie dowcipnej książce Candace Bushnell znakomicie opisała świat singli rozpaczliwie szukających swojej wymarzonej drugiej połowy. Carrie Bradshaw, jej główna bohaterka, to bliska krewna Bridget Jones i Ally McBeal. Mimo że jest bardziej perwersyjna, podobnie jak one w głębi duszy pozostaje niepoprawną romantyczką szukającą swego księcia z bajki.
Grzegorz Ciechowski - Obcy astronom
non-fiction / teksty piosenek / zdjęcia
Pozycja dla fanów Republiki i twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Książka zawiera jego twórczość (również mniej znaną), a całość uzupełniają unikatowe rękopisy oraz fotografie Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika.
Publikacja zbierająca wszystkie teksty piosenek Ciechowskiego dowodzi, że był on jednym z najważniejszych poetów polskiego rocka. W obszernym zbiorze znalazły się nie tylko utwory wykonywane z Republiką i jako Obywatel G.C. (od singli z roku 1982 po Ostatnią płytę z 2002), lecz także pisane dla innych artystów i te nieznane, które pozostały jedynie „na papierze”.
Źródło: fot. Uroboros
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1954, kończy 71 lat
ur. 1992, kończy 33 lat
ur. 1985, kończy 40 lat
ur. 1966, kończy 59 lat
ur. 1972, kończy 53 lat