Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – lipiec 2018

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z lipca 2018 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z lipca 2018 roku.

Wybraliśmy dla was kilkanaście interesujących premier i reedycji książek, które trafiły na półki księgarń w zeszłym miesiącu. Znajdziecie wśród nich fantastykę, kryminały, thrillery i powieści sensacyjne, a także inne pozycje. W wakacje wydawcy szykują dla nas mniej premier, ale i tak pojawiło się trochę wartych uwagi książek.

Oto subiektywny przegląd premier książkowych z lipca 2018 roku:

Lucius Shepard - Piękna krew

smok / Uczta Wyobraźni / fantastyka

Uczta Wyobraźni to seria, w której wydawane są pozycje fantastyczne wymykające się prostym klasyfikacjom gatunkowym lub wyróżniające się na inny sposób spośród większości pozycji na rynku. Nową książką wydaną w jej ramach jest Piękna krew Luciusa Sheparda, która kontynuuje historie znane ze zbioru Smok Griaule.

Piękna krew Luciusa Sheparda to dzieło wyjątkowe i z dawna wyczekiwane: pierwsza pełnowymiarowa powieść ze świata smoka Griaule’a. Shepard pierwszy raz podjął ten temat w roku 1984, kiedy to opublikował „Człowieka, który pomalował smoka Griaule’a”, i na przestrzeni lat wielokrotnie do niego wracał, choć nigdy jeszcze w tak fascynującej i wyczerpującej formie.

Piękna krew - okładka
Źródło: Mag

Thomas Sjoberg - Ingmar Bergman. Love, Sex And Betrayal

biografia / film / słynny reżyser

Biografia wydana z okazji setnych urodzin słynnego reżysera filmowego i teatralnego prezentuje przede wszystkim jego prywatne, bujne i pełne zmian życie prywatne. Jego kariera artystyczna pojawia się w tle, choć widoczne są powiązania między wydarzeniami z życia, a fascynacjami twórczymi.

Ingmar Bergman miał pięć żon, dziewięcioro dzieci i niezliczone kochanki. Swoich aktorów traktował przedmiotowo – najważniejszy był film. Jako nastolatek fascynował się niemieckim nazizmem. Nie znosił, gdy ktoś mu się sprzeciwiał. Był prawdziwym tytanem pracy, konsekwentnym, zdyscyplinowanym i punktualnym, i tego samego wymagał od innych. Większość wielbicieli twórczości Ingmara Bergmana potrafi wymienić z pamięci wiele jego znakomitych filmów. „Siódma pieczęć”, „Jajo węża”, „Źródło”, „Persona” czy „Wieczór kuglarzy” znane są wszystkim miłośnikom kina. Niewiele wiemy o Bergmanie jako o człowieku – o jego słabościach, wadach i ułomnościach. Jeszcze mniej wiadomo o jego prywatnym życiu i grzechach młodości. Thomas Sjöberg postanowił uzupełnić naszą wiedzę na ten temat i zdjąć z piedestału postać światowej sławy reżysera.

Ingmar Bergman biografia - okładka
Źródło: Albatros

Martyna Raduchowska - Łzy Mai

fantastyka / początek serii / cyberpunk

Nowe wydanie cyberpunkowej powieści Martyny Raduchowskiej zabiera czytelników w mroczny świat przyszłości, a do tego z kilkoma interesującymi wątkami fabularnymi. Autorka wreszcie zapowiada kontynuację, więc warto przed jej premierą zapoznać się z wcześniejszą pozycją.

Czwarta dekada XXI wieku. Po trzech latach od najkrwawszej rebelii w historii New Horizon porucznik Jared Quinn wraca do służby w wydziale zabójstw. Czasy się jednak zmieniły, teraz nad bezpieczeństwem obywateli czuwa Riot Shield – cybernetyczny policjant, który zastępuje dochodzeniówkę niemal w każdym zadaniu.
Szybko się okaże, że inteligentna maszyna nie daje sobie rady z pochwyceniem tajemniczego i nieuchwytnego mordercy. Czas wrócić do starych i dobrze sprawdzonych metod… Ich uosobieniem będzie oczywiście Quinn, który borykając się z kryzysem tożsamości, niebezpiecznie zbliża się do obłędu.

Łzy Mai - okładka
Źródło: Uroboros

Val McDermid - A Place of Execution

kryminał / tajemnica / zbrodnia sprzed lat

Książka Val McDermid od lat znajduje się na listach najważniejszych kryminałów w historii literatury. Miejsce egzekucji ukazało się po raz pierwszy w Polsce, choć na naszym rynku ukazało się już kilka jej powieści. Teraz i polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się z mroczną historią zaginięcia młodej dziewczynki.

Grudzień 1963 roku. Odcięta od świata wioska Scardale w północnej Anglii. 13-letnia Alison Carter wychodzi z psem na spacer i znika bez śladu. Intensywne poszukiwania nie przynoszą rezultatu. Choć ciało dziewczynki nie zostaje znalezione, wszyscy podejrzewają brutalne morderstwo. Dla młodego inspektora policji, George’a Bennetta, jest to pierwsza tak ważna i trudna sprawa. Śledztwa nie ułatwiają wrogo nastawieni do przybyszów z zewnątrz członkowie zamkniętej społeczności, przerażeni świadomością, że zbrodniarzem musi być jeden z nich…
Ponad trzydzieści lat później dziennikarka Catherine Heathcote zbiera materiały do książki o tamtych wydarzeniach. Nawiązuje kontakt z Bennettem i wyrusza do Scardale, żeby ponownie przyjrzeć się tej tajemniczej sprawie. Nagle pojawiają się nowe, szokujące informacje. Okazuje się, że dramat, który wtedy się rozegrał, mógł być czymś znacznie gorszym, niż do tej pory wszystkim się wydawało.

Miejsce egzekucji - okładka
Źródło: Papierowy Księżyc

Kevin Hearne - A Plague of Giants

fantasy / początek serii / popularny autor

Kevin Hearne znany jest u nas jako autor serii o Żelaznym Druidzie. W nowym cyklu - Siedmiu kenningach - tworzy własną mitologię, w której nie zabraknie zmiennokształtnych bardów, walczących ogniem olbrzymów i nastolatków rozmawiających z oszałamiającymi stworzeniami.

Wojowniczka Tallynd musi stawić czoło inwazji olbrzymów, które zamierzają wyciąć w pień cały jej kraj. Właśnie rozpoczęła się dla niej gra o najwyższą stawkę: życie synów. Z kolei Abhi, którego rodzina zawsze parała się łowami, marzy o innym życiu i wyrusza na poszukiwanie swego przeznaczenia. Wkrótce okazuje się, że włada magiczną mocą, która może się okazać niezastąpiona w walce z olbrzymami – jeśli wcześniej nie zniszczy jego. Historykowi Dervanowi zaś, któremu marzy się proste, ciche życie, władca zleca spisanie opowieści tajemniczego barda. Uczony zostaje wciągnięty w skomplikowaną polityczną intrygę. Czy teraz na jaw wyjdą i jego najskrytsze sekrety?

Plaga olbrzymów - okładka
Źródło: Rebis

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: fot. Uroboros

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV