Premiery książkowe, których nie możecie przegapić – maj 2017

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z maja 2017 roku.

Z zalewu setek nowych książek wybieramy te, które wydają się najbardziej interesujące. Oto najciekawsze premiery książkowe z maja 2017 roku.

W maju odbyły się Warszawskie Targi Książki, jedna z największych imprez książkowych w naszym kraju. Z tej okazji wydawcy przygotowali wiele interesujących premier. Nie zabrakło fantastyki, kryminałów i innych pozycji, które powinny przypaść do gustu miłośnikom popkultury.

Poniżej przedstawiamy nasz subiektywny wybór najbardziej interesujących książek, które ukazały się w maju 2017 roku:

Wzgórze psów - Jakub Żulczyk

polski autor / thriller / tajemnica

We Wzgórzu psów Żulczykowi udało się zbudować niesamowity klimat rodem z Miasteczka Twin Peaks – zarówno na poziomie fabuły (kto zgwałcił i zamordował jedną z postaci), jak i klimatu – umiejscowieniu wydarzeń w mrocznych, wilgotnych mgłą lasach mazurskich. Więcej o książce w naszej recenzji.

Mroczny thriller, którego akcja dzieje się w niewielkim mieście, w zamkniętej hermetycznie społeczności. Prowincja Polski jako miejsce, gdzie schowana jest pewna metafizyczna prawda o polskim losie. Jaka w rzeczywistości jest pamięć o krzywdzie? Czy karę za zło można karać innym złem? Gdzie jest granica moralnej racji w wymierzaniu sprawiedliwości? Co kryje się pod powierzchnią?

Wzgórze psów - okładka
Źródło: Świat Książki

Królewska talia - Marcin Mortka

fantasy / polski autor / początek serii

Popularny autor fantastyki dla starszych i młodszych czytelników tym razem oferuje fanom pierwszy tom napisanej z rozmachem serii. Królewska Talia z jednej strony oferuje interesujący świat przedstawiony, a z drugiej intrygi i barwne przygody głównego bohatera. Z ciekawością będziemy obserwować, jak ta historia będzie się rozwijać.

Już w pierwszym tomie, w pierwszym rozdaniu czeka was magia, spiski, oszustwa i walka o władzę nad Nowym Mandylionem. Jeśli szukacie nagłych zwrotów akcji, też się nie zawiedziecie. Spotkacie widma, gnomy, elfy i druidów.Skrytobójca Błazna
Nadejście Czerni, niezbadanej siły, zmusza mieszkańców królestwa Mandylionu do ucieczki i szukania nowej ojczyzny. W odległym Taliadzie – Nowym Mandylionie – natrafiają na kolejne przeciwności. Co więcej, młody Tankred Hanstar odkrywa spisek: dwa rody zaczynają knuć przeciwko pozostałym.
Cóż więc stało się z Królewską Talia – pradawnym artefaktem, który dbał o porządek wśród rodów?

Królewska talia - okładka
Źródło: Zielona Sowa

Najmroczniejszy sekret - Alex Marwood

thriller / tajemnica / sekrety rodzinne

Thriller Alex Marwood spełnia najważniejszy warunek gatunku – trzyma w napięciu i z rozdziału na rozdział coraz trudniej się od niego oderwać. Jest to historia, wobec której trudno przejść obojętnie i na każdym poziomie angażuje emocjonalnie czytelnika. Bardziej rozbudowaną opinię o książce przeczytacie w naszej recenzji.

Sean Jackson hucznie obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Impreza kończy się jednak katastrofą i wielkim skandalem, gdy jedna z jego córek, Coco, w tajemniczych okolicznościach znika w środku nocy. Dwanaście lat później, po nagłej śmierci Seana, człowieka niezwykle zamożnego i wpływowego, na pogrzebie spotykają się Mila, córka z pierwszego małżeństwa, i Ruby, nastoletnia siostra bliźniaczka zaginionej przed laty Coco. Gdy docierają do domu, gdzie ich ojciec mieszkał ze swoją czwartą żoną, orientują się, że wszyscy obecni byli również gośćmi na pamiętnym tragicznym przyjęciu sprzed lat. Nagle są o krok od rozwiązania zagadki, która zaważyła na całym ich życiu. Mroczne sekrety z przeszłości wreszcie ujrzą światło dzienne. Jakie tajemnice kryją się za zamkniętymi drzwiami domu Jacksonów?

Najmroczniejszy sekret - okładka
Źródło: Albatros

Festiwal - Andrzej Dziurawiec

kryminał / feministki / polski autor

Nowy kryminał Andrzej Dziurawca to mocna (a może nawet nieco kontrowersyjna?) historia osadzona w środowisku feministek, ale zahaczająca także o inne środowiska: m.in. LGTB. Spora dawka emocji i robiących wrażenie scen, a do tego fabuła trzymająca w napięciu.

W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta w sprawie seryjnego zabójcy, ponownie znaleziono zwłoki. Ofiarą jest znana feministka, matka przyjaciółki Szuberta, Havy. Sława zabitej kobiety, guru feministek i gwiazdy feministycznego festiwalu Waginalia, nie ułatwia policjantom pracy. Giną kolejne feministki. Śledztwo prowadzi w świat warszawskich subkultur – ekstremalnego feminizmu, drag queens, klubów LGBT i squatów. Pętla wokół Szuberta zaciska się. Celem mordercy stają się jego najbliżsi. By ich ochronić emerytowany glina musi znaleźć mordercę. Mordercę, którego napędza chora, obłąkana miłość. Najokrutniejsze są zbrodnie z miłości.

festiwal - okładka
Źródło: W.A.B.

Długi Kosmos - Stephen Baxter i Terry Pratchett

sci-fi / część serii / humor

Kolejna część serii rozpoczętej powieścią Długa Ziemia. Założenia cyklu są proste: istnieje nieskończenie wiele alternatywnych wersji naszej planety, a by się do nich dostać, wystarczy proste urządzenie na bazie... ziemniaka. Długi Kosmos to kolejna odsłona fascynujących i niebezpiecznych przygód w alternatywnych Wszechświatach.

Dla Joshuy Valienté, dobiegającego siedemdziesiątki, nadszedł czas, by wyruszyć na jeszcze jedną, ostatnią samotną wyprawę do Wysokich Meggerów: po przygodę, która zmienia się w katastrofę. Kiedy staje wobec bezpośredniej groźby śmierci, jedyną nadzieją ocalenia staje się stado trolli. Kiedy jednak Joshua musi się zmierzyć z własną śmiertelnością, Długa Ziemia odbiera sygnał z gwiazd – sygnał odebrany przez radioastronomów, a także – w sposób bardziej abstrakcyjny – przez trolle i przez wielkie trawersery. Wiadomość jest prosta, ale o porażających implikacjach: DOŁĄCZCIE DO NAS.

Długi Kosmos okładka
Źródło: Prószyński i S-ka

Zimowy monarcha - Bernard Cornwell

Król Artur / część serii / wznowienie

Literackich wersji legendy o Królu Arturze jest od groma; i nie wszystkie są udane. Natomiast Trylogia arturiańska Bernarda Cornwella (znacie go zapewne chociażby z serii o Richard Sharpie) należy do jednych z najlepszych. Autorowi udało się w niej połączyć akcję, odwołania do legendy i mnóstwo własnych pomysłów.

Gdy król Brytanii Uther żegna się z życiem, państwo ogarnia anarchia i nastaje niebezpieczny czas wewnętrznych podziałów. Armie saskie szykują się do najazdu na pogrążającą się w chaosie Brytanię.
Tylko Artur może powstrzymać saksońską furię i zapobiec upadkowi kraju. Jego dłoń dzierży wyjątkowy miecz – Excalibur, dar od czarownika Merlina, ale jego waleczne serce przepełnia miłość do Ginewry piękniejszej od wszystkich kwiatów. Czy przeznaczeniem Artura będzie zwycięstwo?

Zimowy monarcha - okładka
Źródło: Otwarte

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Fot. główna: Dark Crayon

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV