TOP 10: Najlepsze gry na konsolę PlayStation

Pod koniec zeszłego roku konsola PlayStation (znana też jako PSX) obchodziła 20 urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć 10 najlepszych gier, w jakie mogliśmy zagrać na pierwszej konsoli Sony.

Pod koniec zeszłego roku konsola PlayStation (znana też jako PSX) obchodziła 20 urodziny. Z tej okazji warto przypomnieć 10 najlepszych gier, w jakie mogliśmy zagrać na pierwszej konsoli Sony.

"Crash Bandicoot"

Rudy lis Crash to król platformówek na PlayStation, który rozpoznawalny był do tego stopnia, że stał się maskotką PS. Warto przypomnieć, że za sukcesem "Crash Bandicoot" stoi studio Naughty Dog, które obecnie pracuje nad takimi seriami jak "Uncharted" czy "The Last of Us". Trzecia część - o podtytule "Warped" - była piękną, kolorową platformówką w pełnym 3D, którą świetnie pamiętamy do dziś.

"Final Fantasy VII"

Tytuł wyjątkowy, wybitny, który posiadacze konsol PSX pamiętają do dzisiaj. "Final Fantasy VII" okrzyknięte zostało królem japońskich RPG-ów i jedną z najlepszych gier w historii. Produkcja cechowała się wielkim światem, znakomitymi postaciami, a po premierze uznana została za jedną z najładniejszych gier na konsole, głównie dzięki wielkiemu skokowi jakościowemu w trzeci wymiar. "Final Fantasy VII" wzruszało i zachwycało, nie dziwi więc, że trwają prace nad pełnoprawnym remakiem szykowanym na PlayStation 4, który ujrzy światło dzienne w 2016 roku.

"Gran Turismo 5"

Znakomita gra wyścigowa na PSX, która sprzedała się w wielu milionach egzemplarzy. Według Polyphony Digital tylko do 2009 roku "GT2" znalazło aż 9 mln nabywców. "Gran Turismo 2" zachwycało przede wszystkim liczbą samochodów. Do wyboru było ich ponad 600, a do tego mogliśmy je modyfikować, zmieniać parametry i uczestniczyć w wyścigach na wielu trasach, w tym również rajdowych. Czekamy na "siódemkę" wydaną na PS4.

"Medal of Honor"

Przed popularnym "Allied Assault", w 1999 roku na konsoli PlayStation zadebiutował pierwszy "Medal of Honor" tworzony przez studio EA Los Angeles. Od razu stał się tzw. "systemsellerem", dla którego wielu graczy chciało kupić konsolę. Wcielaliśmy się w porucznika Jimmy'ego Pattersona, który wykonywał szereg misji na terenie Europy pod kontrolą niemieckich żołnierzy. Gra zachwycała klimatem II wojny światowej i dbałością o szczegóły (m.in. szczegółowo odwzorowano uzbrojenie z tamtego okresu). Nie brakowało też trybu multiplayer, a muzykę do pierwszego "Medal of Honor" stworzył sam Michael Giacchino. Czynny udział w pracach nad grą brał też sam Steven Spielberg.

"Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots"

Gra legenda. Kultowe dzieło Hideo Kojimy, które pamiętamy do dziś. "MGS" był grą akcji, która stawiała na działanie z ukrycia, skradanie się i brak bezpośredniej konfrontacji z wrogiem. Tytuł od początku był wymagający i trudny dla każdego z graczy. 15 lat po premierze "jedynki" fani wstrzymują oddech w oczekiwaniu na premierę "Metal Gear Solid V: The Phantom Pain".

Strony:
  • 1 (current)
  • 2

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV