Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

TOP 20: Najciekawsze postacie kobiece w grach

Z okazji Dnia Kobiet czas przyjrzeć się najciekawszym bohaterkom gier wideo.

Powierzchnie w grafice komputerowej tworzone są za pomocą łączonych wierzchołków, które następnie formują siatkę modelowanego obiektu. Powstanie ostatecznego kształtu odbywa się za pomocą rozszerzenia liczby wielokątów, prowadzących do wizualnego zwiększenia gładkości danej powierzchni. Możliwe jest to za pomocą poligonów czyli obiektów używanych do kreowania obrazów wyglądających na trójwymiarowe. Tak w skrócie i oczywiście bardzo powierzchownie można opisać fragment procesu powstawania postaci w grach komputerowych. W tym momencie rodzi się pytanie, czy takie poligony są w stanie być piękne i seksowne? Pojedyncze zapewne nie,  jednak okazuje się, że ich większa liczba może przynieść niezmiernie ciekawe efekty.  Najlepsze z nich zobaczycie w poniższym zestawieniu.

Lara Croft

Tej pani nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Naszą listę otwiera ikona komputerowej rozgrywki, która przez lata występowała w kolejnych grach z serii Tomb Raider. W 2013 roku doczekała się ogromnej metamorfozy za pośrednictwem kolejnego rebootu. Nowa Lara w odnowionej wersji wygląda niesamowicie. Odświeżona formuła to nie tylko młoda, brudna i zakrwawiona pani archeolog, ale kobieta prezentująca się wręcz rewelacyjnie.  Jeszcze w tym miesiącu zobaczymy  kolejną, tym razem filmową odsłonę bazującą na dwóch ostatnich częściach gry. Tym razem Angelina Jolie ustąpi miejsca Alicji Vikander która wcieli się w postać panny Croft. Mam nadzieje że chociaż w pewnym stopniu uda się jej odzwierciedlić  osobowość Lary w nowym filmie.

Rise of the Tomb Raider
fot. Square Enix

Chloe Frazer

Chloe, kobieta o perfekcyjnej urodzie, którą wbrew pozorom łączy sporo z panną Croft. Obie są nie tylko wysportowane i piękne, ale to, co najbardziej je upodabnia, to ogromna smykałka do podróży oraz niebezpiecznych przygód, skłonność do kłopotów i zmysł odkrywcy. Chloe zadebiutowała wraz z drugą odsłoną Uncharted i pomimo, że nie wyszło jej z Nathanem Drakem, w ostatniej odsłonie cyklu z drugoplanowej postaci awansowała na główną i grywalną bohaterkę. Chloe to nie tylko egzotyczne piękno, ale także determinacja i wytrwałość w dążeniu do celu oraz ogromny temperament,  który przydaje się w wielu szemranych interesach.  W ostateczności  są one czynione jednak w dobrej wierze.

Uncharted: The Lost Legacy
fot. SIE

Alyx Vance

Bez fałszywej skromności muszę stwierdzić, że Alyx jest jedną z moich ulubionych bohaterek. Half-Life 2 (również epizody) ostatni raz ukończyłem bardzo dawno temu. Stwierdzenie, że właśnie przez Alyx nie powróciłem w ostatnich latach do tej gry ponownie, jest w pewnym sensie nietrafione, ale na pewno w jakimś stopniu prawdziwe. Bohaterka ta wówczas była cudem technologicznym, jej mimika twarzy model postaci oraz reakcje na nasze poczynania stały na najwyższym poziomie. Pomimo, że dzisiejsze produkcje robią to o wiele lepiej to sentyment do tej postaci i produkcji pozostał, dlatego też m.in. z tego powodu  ten tytuł zapadł mi tak głęboko w pamięci.

Half-Life 2
fot. Valve

Faith Connors

Główna bohaterka Mirror’s Edge oraz Mirror’s Edge Catalyst. Warto zaznaczyć, że pomimo wielu  wspólnych cech obie gry nie są w żaden sposób fabularnie ze sobą powiązane. Mirror’s Edge Catalyst to druga część z serii będąca jednocześnie rebootem. Styl gry, tło fabularne oraz sama postać w zasadniczym stopniu pozostały bez zmian. W obydwu odsłonach Faith z zawodu jest kurierką, ale nie taką zwyczajną. Mieszka w totalitarnym mieście przyszłości i sprzeciwia się obecnemu rządowi. W tym celu wykorzystuje swoje niesamowite umiejętności parkour’u. Jest Azjatką  o nieprzeciętnym wyglądzie i nawet w spodniach dresowych jej do twarzy. Nie lubi broni palnej a wszelkie sprawy załatwia po prostu ciosem z półobrotu.

Mirror's Edge Catalyst
fot. EA

Elizabeth

Bardzo utalentowana, młoda bohaterka, która z pozoru jest zwyczajną drugoplanową postacią. Jej osoba odgrywa jednak bardzo dużą rolę w całym uniwersum Bioshocka. Jest urokliwą, wrażliwą i pogodną kobietą. Dostała także pierwszoplanową rolę w dodatku Burial At Sea – Episode 2 do Bioshock: Infinite. Po raz pierwszy poznajemy ją w podniebnym mieście, w którym jedynym jej przyjacielem jest ogromny mechaniczny ptak będący również jej prywatnym ochroniarzem. Jednak wraz z dorastaniem zaczyna żywić do niego odrazę, widząc w nim przeszkodę na drodze ku wolności.

Elizabeth - Bioshock Infinite
fot. 2K Games

Źródło: fot. 2K Games
Strony: 1234

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead znów zaskakuje. 10. odcinek jest pięknym podsumowaniem poprawy jakości, w którym sama…

Ocena recenzenta:
8
Wiktor Fisz
-

Doom Patrol: sezon 1, odcinek 1…

Kolejna telewizyjna historia o superbohaterach. Tego właśnie świat potrzebuje. A co powiecie na opowieści o…

Ocena recenzenta:
8
Piotr Piskozub
spoilery
-

Shazam! – herosów i złoczyńców będzie…

Do sieci trafiły zdjęcia zabawek promujących film Shazam! - potwierdzają one, że na ekranie zobaczymy…

Piotr Piskozub
-

MCU, X-Men i nie tylko. Marvel…

Na konwencie Toy Fair 2019 Marvel pokazał całą serię zabawek związanych z MCU, X-Men i…

Michalina Reda
breaking
-

Punisher i Jessica Jones skasowane. Koniec…

Punisher i Jessica Jones to seriale, które zostały oficjalnie skasowane przez Netflixa. Nie będzie nowych…

Michalina Reda
-

Avengers: Koniec gry – pełny zwiastun…

Kevin Smith wypowiedział się na temat promocji filmu Avengers: Koniec gry. Jego zdaniem, Marvel nie…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.