W co zagrać w długi weekend? Najlepsze gry na majówkę

Macie już plany na długi weekend majowy? Jak na razie pogoda za oknami nie zachęca do spędzania go na świeżym powietrzu, więc lepiej pomyślcie o alternatywie i zapoznajcie się z naszą listą.

Macie już plany na długi weekend majowy? Jak na razie pogoda za oknami nie zachęca do spędzania go na świeżym powietrzu, więc lepiej pomyślcie o alternatywie i zapoznajcie się z naszą listą.

Już jutro rozpocznie się wyjątkowo długi, bo trwający 5 dni weekend. Może to być świetną okazją do nadrobienia popkulturowych zaległości – w tym gier. Postanowiliśmy więc przygotować krótki tekst z najlepszymi, przynajmniej naszym zdaniem, propozycjami.

Sprawdź też:
Filmy na majówkę
Książki i komiksy na majówkę
Seriale na majówkę
Co obejrzeć w telewizji w majówkę?

Mario Kart 8: Deluxe

Gra debiutuje już jutro, w piątek, a więc idealnie trafiła w długi weekend. To kompletne wydanie 8. części serii wyścigów z Mario, Luigim i innymi bohaterami gier Nintendo, stworzone z myślą o konsoli Nintendo Switch. Jest to przede wszystkim świetna propozycja dla osób, które lubią grać w gry wieloosobowe przed jednym ekranem – w tym przypadku produkcja ta pozwoli na wspólną zabawę dla maksymalnie czterech osób siedzących przed telewizorem. Brak przemocy, kolorowa oprawa i proste zasady sprawiają też, że jest to doskonała propozycja również dla młodszych graczy.

Little Nightmares

Również jutro czeka nas debiut Little Nightmares, nietypowej gry platformowej z elementami logicznymi. Nietypowej głównie z uwagi na mroczny i posępny klimat odróżniający tę produkcję od innych, konkurencyjnych pozycji. Gracze wcielają się w małą dziewczynkę o imieniu Six i muszą uciec z tajemniczego miejsca zwanego Paszczą. Ta produkcja nie jest zbyt długa, ale idealnie sprawdzi się do ukończenia w jeden majowy wieczór.

Heroes of the Storm

Tym razem coś dla osób, które preferują rozgrywkę sieciową. Niedawno Heroes of the Storm doczekało się dużej aktualizacji, która nie tylko wprowadziła nową postać i mapę, ale również zupełnie zmieniła system postępów – od teraz za zdobywanie kolejnych poziomów doświadczenia otrzymamy skrzynie z cennymi przedmiotami. Dodatkowo firma Blizzard rozdaje paczki 20 bohaterów zupełnie za darmo. To doskonała okazja zarówno dla nowych graczy, jak i osób, które grały wcześniej i potrzebowały jakiegoś bodźca, aby do tej gry powrócić.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dziki Gon to produkcja bardzo obszerna, zapewniająca co najmniej kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy. Jeżeli wcześniej nie mieliście okazji zapoznać się z dziełem studia CD Projekt RED, to długi weekend majowy wydaje się być ku temu idealną okazją. Pamiętajcie też o dwóch równie udanych rozszerzeniach zatytułowanych Serca z Kamienia oraz Krew i Wino, które dodatkowo przedłużą przygodę Białego Wilka.

Stardew Valley

Propozycja dla miłośników produkcji niezależnych i nieco spokojniejszych gier. W Stardew Valley przede wszystkim zajmujemy się farmą – naszym zadaniem jest więc wycinka drzew, usuwanie chwastów, sadzenie roślin, dbanie o nie i zbieranie plonów. To jednak tylko niewielki fragment tego, co gra ma do zaoferowania – oprócz tego mamy tu również możliwość nawiązywania kontaktu z mieszkańcami miasteczka, łowienia ryb, a nawet… walki z przeciwnikami w lochach, niczym w grach RPG.

Strony:
  • 1 (current)
  • 2
  • 3

Źródło: Fot. Blizzard Entertainment

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

 

Advertisement
 

Advertisement

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

James Franco

James Franco

ur. 1978, kończy 41 lat

Ashley Judd

Ashley Judd

ur. 1968, kończy 51 lat

Hayden Christensen

Hayden Christensen

ur. 1981, kończy 38 lat

Tim Curry

Tim Curry

ur. 1946, kończy 73 lat

Jennifer Taylor (XVI)

Jennifer Taylor (XVI)

ur. 1972, kończy 47 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV