Ryzykanci (sezon 33, epizod 5)

Idol Search Party (2016)

Ryzykanci

Najnowsza recenzja redakcji

Mowa o rozbiciu dwóch plemion na trzy, przemieszaniu znanego już z sezonu 31 - Kambodży. Przyglądając się członkom poszczególnych plemion i mając na uwadze świeżo zawiązane znajomości między nimi, a także już odbyte pierwsze głosowanie po przemieszaniu, czeka nas kilka ciekawych rad plemienia. Bardzo ważna i interesująca zmiana rozgrywki, która na pewno swoje żniwa zbierze w przyszłych odcinkach.

Przemieszanie plemion to również kolejny rozdział miłosnego wątku Taylora i Figgi. Udało im się trafić do tego samego plemienia, po czym dostaliśmy scenę bardzo ładnie obrazującą to, na czym skupia się każde z nich. Figgi stara się ukryć uczucie związane z Taylorem przed nowymi współplemieńcami, podczas gdy Taylor, niczym podręcznikowy przykład napalonego dzieciaka, dąży do zbliżenia i nie przestaje adorować swojej sojuszniczki. Wszystko wskazuje jednak na to, że kiedy plemię Takali przegra zadanie, jedno z tej dwójki pożegna się z grą – sojusz Kena i Jess po ostatnim odcinku nabrał na sile, a chemia między Adamem i Kenem zwiastuje oczywisty wynik potencjalnej rady.

Nowopowstałe, zielone plemię o nazwie Ikabula musiało zbudować swój obóz od podstaw. Prym wiodą tu ex-Millennialsi, zaś Sunday oraz Bret wyglądają trochę niemrawo przy ambitnym Jayu-budowniczym czy Michaeli rozpalającej ogień. Mam nadzieję, że pewność siebie Jaya nie zemści się na nim; chłopak swoją determinacją i zapałem potrafi wzbudzić sympatię. Po raz kolejny całkowicie pominięto Hannę i Willa, co może oznaczać, że nie odegrają zbyt ważnej roli w dalszej części sezonu.

survivor5
Fot. CBS

Doprawdy trudno wybrać najgorszy indywidualny występ na zadaniu, a kandydatów jest aż czterech. Fakt, że aż trójka wywodzi się z plemienia Vanua sprawia, iż nie jest żadnym zaskoczeniem przegranie zadania właśnie przez to plemię. Naprawdę szkoda mi Chrisa oraz Zeke’a, dzięki którym w końcówce rywalizacji Vanua jeszcze liczyła się w walce o Immunitet. Fanów Chrisa oraz Michelle może cieszyć postawa strategiczna tej dwójki; szczególnie zaimponowało mi wzięcie sprawy w swoje ręce dziewczyny i próba skierowania celownika na Davida, co na pewno dostarczy spięć i trudnych wyborów graczy w tym plemieniu w następnych epizodach. Skoro już mowa o Davidzie – kolejny Ukryty Immunitet i kolejny festiwal ośmieszania się na zadaniu. Nieważne, czy się go lubi czy nie, facet na pewno stanie się jednym z najbardziej charakterystycznych uczestników, jakich widziała ta gra. Eliminacja CeCe była jedynym słusznym rozwiązaniem i dobrze, że nikt nie kierował się dobrem sojuszu, tylko dobrem plemienia.

Survivor zwolnił, ale to chwilowa zadyszka wymuszona pokazaniem interakcji między rozbitkami w nowych grupach i wierzę, że Survivor wraz z 6 epizodem wróci na właściwe tory.

Sezony

Sezon 1

Sezon 2

Sezon 3

Sezon 4

Sezon 5

Sezon 6

Sezon 7

Sezon 8

Sezon 9

Sezon 10

Sezon 11

Sezon 12

Sezon 13

Sezon 14

Sezon 15

Sezon 16

Sezon 17

Sezon 18

Sezon 19

Sezon 20

Sezon 21

Sezon 22

Sezon 23

Sezon 24

Sezon 25

Sezon 26

Sezon 27

Sezon 28

Sezon 29

Sezon 30

Sezon 31

Sezon 32

Sezon 33

Sezon 34

Sezon 35

Sezon 36

Sezon 37

Sezon 38

Sezon 39

Sezon 40

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Robin Wright

Robin Wright

ur. 1966, kończy 54 lat

Katee Sackhoff

Katee Sackhoff

ur. 1980, kończy 40 lat

Patricia Arquette

Patricia Arquette

ur. 1968, kończy 52 lat

Taylor Kitsch

Taylor Kitsch

ur. 1981, kończy 39 lat

Sung Kang

Sung Kang

ur. 1972, kończy 48 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV