Mała Syrenka: projektantka kostiumów zdradza, jak powstał ogon Arielki
Długi ogon Arielki wygląda niemalże jak prawdziwy. Za pomocą jakich narzędzi twórcy uzyskali taki efekt?
Długi ogon Arielki wygląda niemalże jak prawdziwy. Za pomocą jakich narzędzi twórcy uzyskali taki efekt?
Już od 26 maja w kinach można oglądać film animowany Mała Syrenka. Produkcja zawiera wiele elementów scenografii, nowoczesnych rekwizytów, a ostateczna forma wizualna wspierana jest przez obrazy generowane komputerowo. Proces powstania długiej fryzury oraz ogona syrenki wciąż zadziwia. Jak tego dokonano?
Artykuł dedykowany tajnikom fryzury Arielki znajduje się pod LINKIEM.
Mała Syrenka - nowa wersja syrenki
Dzięki nowoczesnemu spojrzeniu reżysera filmu, Roba Marshalla, na słynną opowieść o małej syrence, Arielka, w najnowszej produkcji jest postacią autentyczną, budującą nowe trendy. Halle Bailey w roli głównej, zachowując na planie swoje naturalne włosy, zwróciła uwagę na przywiązaną do człowieka kulturę i tożsamość. Grono księżniczek Disneya teoretycznie powiększyło się o nową damę, a przynajmniej jej odświeżoną wersję.
Historia jednak pozostała niezmiennie taka sama - tytułowa syrenka, którą serce gna na powierzchnię, zakochuje się w księciu Eryku i robi wszystko, by móc kroczyć własnymi nogami u jego boku. To opowieść nie tylko o młodości nieskalanej grzechem, ale i poszukiwaniu własnej drogi. 23-letnia Halle idealnie pasuje do roli młodej dziewczyny o kryształowym sercu, której wyobrażone szkice dotyczące przyszłości zaczynają malować się niezmywalnym tuszem.
Mała Syrenka - ogon Arielki
Projektantka kostiumów, Colleen Atwood, w wywiadzie dla Variety zdradziła, jak wyglądał proces powstawania ogona dla filmowej syrenki. Ogon wykonano w naturalnej długości i sięgał od klatki piersiowej aktorki aż po koniec jej stóp.
Jak przyznała Atwood, największym wyzwaniem było połączenie łusek ogona ze skórą Bailey. Jak projektantka poradziła sobie z tym problemem?
W kwestii bardziej wymagających i skomplikowanych szczegółów przydały się komputerowe efekty wizualne, dzięki którym zespół zeskanował cały kostium, by dopracować widok ogona w scenach podwodnych.
Film Mała Syrenka można oglądać w kinach.
Mała syrenka - zwiastun filmu
Źródło: Variety