Łowcy skarbów

Tym  razem twórcy dają nam kawał dobrej zabawy w stylu produkcji przygodowej z poszukiwaniem skarbów. Świetny gościnny występ Jorge Garcii.

Ocena recenzenta:
6/10

Tym  razem twórcy dają nam kawał dobrej zabawy w stylu produkcji przygodowej z poszukiwaniem skarbów. Świetny gościnny występ Jorge Garcii.

Adam Siennica
Adam Siennica

Odcinek rozpoczyna się niby zwyczajnie - napad, morderstwo, kolejna sprawa, jakich wiele. Z czasem jednak twórcy wprowadzają nutkę przygody, której dawno w Hawaii Five-0 nie było. Wraz z pojawieniem się postaci granej przez Jorge Garcię, serial kieruje się w stronę opowieści w stylu "Kodu da Vinci". Tajna organizacja, skarb i zagadki stają się podstawą rozwiązania sprawy morderstwa. Pomysł wydaje się oklepany, ale jego realizacja jest jak najbardziej satysfakcjonująca. Dzięki wątkowi przyjaciela China, którą gra właśnie Garcia, wprowadzono sporo dobrego humoru. Aktor świetnie sobie radzi w takich rolach i nie pogardziłbym, gdyby jeszcze pojawił się w Hawaii Five-0. Śmiechu było mnóstwo.

Sprawa, którą zajmują się bohaterowie, pokazuje nam ich z innej strony. W Dannym wyraźnie odzywają się rodzicielskie emocje, przez co nie zdziwiłbym się, gdyby twórcy pokusili się o drastyczniejsze rozwiązanie w scenie przesłuchania, chociaż panowie rzekomo udawali. Danny potraktował to wszystko bardzo osobiście, co było cały czas odczuwalne - nawet w końcowej, sympatycznej scenie, gdy zawozi maskotkę osieroconej dziewczynce. Steve z uwagi na dziecko również reaguje trochę inaczej na sytuację, ale nie tak wyraźnie jak Danny. Szkoda, że scenarzyści nie wykorzystali humorystycznego potencjału wprowadzenia niemowlaka. Gdyby przez jakiś czas zajmował się nim Chin lub Steve, moglibyśmy dostać sporo zabawnych scen. 

Ważnym wątkiem jest też zakończenie kariery w marynarce przez dziewczynę Steve'a. W komicznych rozmowach Danny nakręca go dość negatywnie i choć początkowo wydaje się, że Steve się tym nie przejmuje, w ostatnich scenach widać, że jednak włącza mu się podejrzliwość i ostrożność. Oby tylko nie próbowano tutaj wprowadzić trójkąta miłosnego, bo nie będzie to korzystne dla serialu. Plus za epizod mistrza Jedi aka Max, którego przyjaźń ze Stevem dostarcza sporo śmiechu - zwłaszcza gdy na ich tle widzimy reakcje Danny'ego.

Hawaii Five-0 dostarcza nam bardzo rozrywkowy i przede wszystkim zabawny odcinek, który ogląda się z wielką przyjemnością. Kilka przyzwoitych popkulturowych nawiązań oraz dobry występ Jorge Garcii to zdecydowane pozytywy.

Ka’oia i’o Ma Loko (The Truth Within)

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Kevin Alejandro

Kevin Alejandro

ur. 1976, kończy 44 lat

Russell Crowe

Russell Crowe

ur. 1964, kończy 56 lat

Jackie Chan

Jackie Chan

ur. 1954, kończy 66 lat

Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola

ur. 1939, kończy 81 lat

Clarke Peters

Clarke Peters

ur. 1952, kończy 68 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV