Przeczytaj w weekend

Czarodziejki (2018-2019)

Charmed

Czarodziejki

Nowe Czarodziejki to reboot serialu z lat 90. Akcja rozgrywa się współcześnie i skupia na trzech siostrach mieszkających w miasteczku uniwersyteckim. Bohaterkami są Macy (dowcipna i inteligentna kobieta około trzydziestki, której umiejętnością jest telekineza), Mel (zagorzała feministka, która jest w związku z kobietą, detektyw Soo-Jin i która potrafi zatrzymywać czas) oraz Madison (osiemnastoletnia siostra Mel, która pragnie dopasować się do rówieśników. Jej umiejętnością jest słyszenie cudzych myśli).

Trailery i materiały wideo

Charmed - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

Odcinki trzy i cztery to nadal próba odkrycia przez czarodziejki, jak mogą odzyskać swoje moce. W odcinku trzecim Mel i Harry przenoszą się do innego wymiaru za pomocą młodej sklepikarki. Macy poznaje czarownicę Abigail, a Maggie stara się o posadę asystenta. Za to w następnym, Harry próbuje odkryć, kim naprawdę jest człowiek, który wygląda jak on, podczas gdy Maggie doświadcza działania swoich nowych mocy. A Macy, Mel i Abigail wyruszają w niebezpieczną podróż…

Cieszę się, że w najnowszych dwóch odcinkach twórcy trochę „zeszli” z tematu Harry’ego i Macy. To, co lubiłam w nowych czarodziejkach, to relacje ducha światłości z każdą czarownic i cieszę się, że nie zostało to aż tak pogrzebane, zwłaszcza że relacje Harry’ego i Mel była zawsze jedną z sympatyczniejszych damsko-męskich przyjaźni w świecie telewizji. Cała ich podróż do alternatywnego świata i próba zdobycia wiedzy była ciekawa, a także bardzo rozwijająca co do ich przyjaźni. Szkoda tylko, że końcowe sceny ze sklepikarką były bardzo nieudane, jak cały jej wątek. Po pierwsze, tej chemii między nią a Mel w ogóle nie czuć, po drugie, cały ich wątek jest trochę na siłę i po trzecie – scena z robakami była bardziej kiczowata niż straszna. Pytanie tylko, czy to się jakoś dalej rozwinie.

Żałuję za to, że tak mało dostaliśmy kontaktów pomiędzy Maggie a Harrym, który zawsze był dla niej jak taki starszy brat. Jednak w porównaniu do pierwszych dwóch odcinków tego sezonu, „coś tam” razem działali, więc mogę to zaliczyć na plus. Cieszę się również, że postać Maggie nadal jest rozwijana. Trochę bałam się, że jej cały wątek z awansem na asystenta menedżera będzie jednym wielkim poczuciem winy z powodu tego, że dostała tę pozycję dzięki magii. To, że w czwartym odcinku pokazano, że zamiast mieć głupie dywagacje (w końcu nie zrobiła tego dla siebie, tylko dla bezpieczeństwa sióstr) próbuje pomóc po prostu Jordanowi, było dobrym wyjściem z sytuacji. Zastanawia mnie tylko, po co producenci wracają do mocy przepowiadania przyszłości. Akurat zmiana tej mocy na empatię była bardzo dobrym wyjściem – moc Maggie przydawała się w walce, dzięki niej czarodziejka potrafiła „dotrzeć” często do łotra odcinka. W oryginalnej wersji moc Phoebe była po prostu nieprzydatna po tym, jak ta miała wizję, że ktoś zostanie zaatakowany. Dlatego jestem sceptyczna trochę do tego wątku, ale sam powrót mocy – jakiejkolwiek mocy – wydaje się ciekawy.

Cieszy mnie też pojawienie się postaci Abigail, pół czarownicy, pół demona. To ukazanie z zupełnie innej perspektywy świata demonów – który ma swoje wady, ale to nie oznacza, że każdy demon jest zły i okropny – pozwoliło trochę wyjść serialowi ze schematu „dobre czarodziejki i źli przeciwnicy”. Sama Abigail jest również ciekawą postacią, nie tylko przez swoją historię, ale również charakter. Mam nadzieję, że bohaterka zostanie z nami dłużej, choć trochę boję się, jak się rozwinie jej wątek. Tak czy siak trochę byłam zła, że tak szybko pozbyli się wątku mrocznego władcy, choć nadal mam nadzieję, że jest to tylko zasłona dymna. Czy powrót Abigail oznacza, że dowiemy się, co się dzieje z Parkerem? Zobaczymy.

Na koniec warto wspomnieć o najciekawszej rzeczy, którą oryginalne Czarodziejki nigdy nie rozwinęły – czyli duchy ciemności. Sam wątek poszukiwań Harry’ego to światełko w tunelu dla tego serialu. Nie tylko dzięki temu dostaliśmy parę naprawdę strasznych scen (i nie piszę tego ironicznie), ale również ciekawe rozwinięcie samej mitologii duchów. Jestem naprawdę bardzo ciekawa, jak to się potoczy.

Podsumowując, trzeci i czwarty odcinek daje delikatną nadzieję na poprawę. Pytanie tylko, czy scenarzyści będą potrafili wykorzystać te ciekawsze wątki, zamiast skupiać się na tych bardziej kiczowatych. Jednak nie jestem tak źle nastawiona jak podczas premiery tego sezonu.

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (14 października 2018)
 2. Let This Mother Out (21 października 2018)
 3. Sweet Tooth (28 października 2018)
 4. Exorcise Your Demons (4 listopada 2018)
 5. Other Women (11 listopada 2018)
 6. Kappa Spirit (18 listopada 2018)
 7. Out of Scythe (25 listopada 2018)
 8. Bug a Boo (2 grudnia 2018)
 9. Jingle Hell (9 grudnia 2018)
 10. Keep Calm and Harry On (20 stycznia 2019)
 11. Witch Perfect (27 stycznia 2019)
 12. You’re Dead to Me (17 lutego 2019)
 13. Manic Pixie Nightmare (3 marca 2019)
 14. Touched by a Demon (10 marca 2019)
 15. Switches & Stones (17 marca 2019)
 16. Memento Mori (24 marca 2019)
 17. Surrender (31 marca 2019)
 18. The Replacement (21 kwietnia 2019)
 19. Source Material (28 kwietnia 2019)
 20. Ambush (5 maja 2019)
 21. Red Rain (12 maja 2019)
 22. The Source Awakens (19 maja 2019)

Sezon 2

 1. Episode 1 (11 października 2019)
 2. Things to Do in Seattle When You're Dead (18 października 2019)
 3. Careful What You Witch For (25 października 2019)
 4. Deconstructing Harry (1 listopada 2019)
 5. The Truth about Kat and Dogs (8 listopada 2019)
 6. When Sparks Fly (15 listopada 2019)
 7. Past is Present (22 listopada 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV