Czarodziejki (2018-2019)

Charmed

Czarodziejki

Nowe Czarodziejki to reboot serialu z lat 90. Akcja rozgrywa się współcześnie i skupia na trzech siostrach mieszkających w miasteczku uniwersyteckim. Bohaterkami są Macy (dowcipna i inteligentna kobieta około trzydziestki, której umiejętnością jest telekineza), Mel (zagorzała feministka, która jest w związku z kobietą, detektyw Soo-Jin i która potrafi zatrzymywać czas) oraz Madison (osiemnastoletnia siostra Mel, która pragnie dopasować się do rówieśników. Jej umiejętnością jest słyszenie cudzych myśli).

Trailery i materiały wideo

Charmed - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

W siódmym odcinku tego sezonu zatytułowanym Przeszłość jest teraźniejszością wracamy trochę do tych – wydaje się zapomnianych – spraw z pierwszego sezonu. A raczej do jednej – o imieniu Parker, który okazuje się Mrocznym Władcą, mającym zjednoczyć demoniczny świat. Nastaje więc pytanie, czy nasze czarodziejki mogą mu zaufać? A także co on może zrobić, odkrywając, że jego dawna miłość żyje, a siostra nie pała do niego najcieplejszymi uczuciami?

W pobocznych wątkach wracamy jeszcze na chwilę do Kat, która zamierza odejść ze sklepu z Seatle i dalsze problemy czworokąta (?) Harry-Abigail-Macy-Zły Harry, mimo że ten ostatni – przynajmniej według czarodziejek – nie żyje. Za to dowiadujemy się również, że rodzina Jordana była kiedyś łowcami czarownic, przez co zostali przeklęci na zawsze – wszyscy umierają w wieku 25 lat.

W ósmym i ostatnim jak na razie odcinku przenosimy się za to na wielkie wesele Parkera i Maggie. Oczywiście, reszta czarodziejek wraz z duchem światłości nie jest zbyt zadowolona z takiego obrotu spraw. Przez co czekają młodą parę ataki z wielu stron. Jednak nikt nie zauważa tak zwanego grand mastera całej intrygi, czyli uroczej i kochanej przez fanów Abigail Cane.

To, co się wydarzyło w czarodziejkach, było na pewno zarówno czymś, czego się spodziewałam, jak i zupełnie nie spodziewałam. Tak jak myślałam – czarodziejki dostają swoje moce, tylko trochę inne niż dotychczas. Co to dokładnie oznacza? Nie wiadomo, gdyż wszystkie odpowiedzi twórcy zostawili na drugą część tego sezonu. Nadal również główną złą okazuje się najciekawsza postać w tym serialu czyli Abigail, która w zupełności wykorzystała biednego Parkera. Nie spodziewałam się jednak, że z pewnych wątków producenci tak szybko zrezygnują – jak odejście Kat, która w końcu nabrała rumieńców. Ani tym bardziej, że pewne wątki potraktują tak po macoszemu jak całą klątwę Jordana, która w siódmym odcinku była jedną z ciekawszych odkryć, podczas gdy w ostatnim służyła chyba tylko do wzmocnienia „dramaturgii” co do przeżycia tego bohatera. Piszę „dramaturgii”, bo żadnego dramatu w tym nie było. Zresztą, cały konflikt pomiędzy Maggie i Parkerem, a także wprowadzenie do tego Jordana, było mało ciekawe czy emocjonujące.

Skoro mowa o Parkerze, to przyznam szczerze, że trochę zgrzytam zębami z robienia z niego Cole’a 2.0, ale może wtrąca się do tego moja dziecięca nostalgia i uwielbienie dla Cole’a i Phoebe z oryginalnych Czarodziejek. Twórcy nie dość, że zupełnie zmienili jego plany i charakter, z „chcę być dobry, demoniczna strona zła” na „jestem demonem, to takie cool”, to jeszcze dają mu ciągle kłody pod nogi. Nie rozumiem robienia  z niego złego bohatera  - w końcu to chłopak, który stracił matkę,  ciągle nim pomiatającego ojca, siostra chce go zabić i wykorzystać – czy można się dziwić, że chłopak ma problemy z zaufaniem? Cieszę się jednak, że postanowili go nie zabijać, bo byłoby to nie dość, że następne plucie na pierwszy sezon, to jeszcze zmarnowanie ciekawej postaci.

Choć oczywiście, w ciekawych postaciach nadal przoduje Abigail, która wie dokładnie, czego chce i co ma uzyskać. To zaskakujące, jak po fatalnym czarnym charakterze pierwszego sezonu, twórcom udało się stworzyć kogoś tak fascynującego, kto od razu został ulubieńcem fanów. Abigail ma zrozumiały motyw oraz zdolności, więc trudno jej trochę nie kibicować. Zwłaszcza patrząc na to, jak rozegrała wszystko w ostatnim odcinku. Czy jej mały wyskok z Harrym to jej następny plan czy może malutka słabość? Nie mogę się doczekać, by się przekonać. Jedyne, co mi się nie spodobało w tym wątku, to jak szybko demony – te konserwatywne, patriarchalne demony – ucieszyły się, że staje się ona Mrocznym Władcą. Jednak ponieważ to było ostatnie kilka sekund odcinka, to może twórcy do tego problemu powrócą?

Cały czas w tym wszystkim rozwija się wątek Harry’ego i Macy, a raczej: Harry’ego, Macy i tych „złych”, do których mają słabość. Cieszę się, że cały ten motyw trochę ucichł, zostając gdzieś w tle i delikatnie się przesuwając do przodu. Pasuje to o wiele bardziej do tego,  z czym zostaliśmy w pierwszym sezonie: dopiero uświadomionych uczuć. Jestem ciekawa, jak ten wątek rozwinie się dalej i cieszę się, że reszta postaci nie udaje, że nie wie, co się dzieje. To, że Mel powiedziała wprost to, o czym wszyscy wiedzieli, było o wiele lepszym rozwiązaniem i pozwoliło Macy skonfrontować się  z własnymi uczuciami.

Szkoda mi w tym wszystkim jednak Mel, która w zeszłym sezonie była główną gwiazdą, a tu gdzieś zupełnie zniknęła. Jej wątek z Niko czy Kat został zwyczajnie urwany, jednak to, że mogła się w końcu pogodzić z utratą mocy, było na plus… nie rozumiem tylko, czemu zrobiono to w tak pretensjonalny sposób. Nie dość, że jej zachowania jako muchy były zwyczajnie idiotyczne (szpiegowanie polegające na tym, że siadasz demonowi na marynarce to może i głupota, ale zaczniecie mu bzyczeć koło ucha… no, sami rozumiecie), to jeszcze wystarczyło pięć sekund, by Mel pogodziła się z tym, o co walczyła przez ten cały  półsezon. Trochę to było żenujące.

Jednak – podsumowując – cały te dwa odcinki nie były złe, zwłaszcza patrząc na premierowe, z którymi jeszcze niedawno mieliśmy do czynienia. Cieszę się, że Abigail coraz śmielej działa przeciwko wszystkim i nie mogę się doczekać, co zrobi dalej. Dodatkowo, nasze czarodziejki pozostawiły nas z wieloma pytaniami, które mam nadzieje, że się w końcu rozwiążą. Bo,  ile można mnożyć pytań? Czas w końcu na jakieś odpowiedzi!

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (14 października 2018)
 2. Let This Mother Out (21 października 2018)
 3. Sweet Tooth (28 października 2018)
 4. Exorcise Your Demons (4 listopada 2018)
 5. Other Women (11 listopada 2018)
 6. Kappa Spirit (18 listopada 2018)
 7. Out of Scythe (25 listopada 2018)
 8. Bug a Boo (2 grudnia 2018)
 9. Jingle Hell (9 grudnia 2018)
 10. Keep Calm and Harry On (20 stycznia 2019)
 11. Witch Perfect (27 stycznia 2019)
 12. You’re Dead to Me (17 lutego 2019)
 13. Manic Pixie Nightmare (3 marca 2019)
 14. Touched by a Demon (10 marca 2019)
 15. Switches & Stones (17 marca 2019)
 16. Memento Mori (24 marca 2019)
 17. Surrender (31 marca 2019)
 18. The Replacement (21 kwietnia 2019)
 19. Source Material (28 kwietnia 2019)
 20. Ambush (5 maja 2019)
 21. Red Rain (12 maja 2019)
 22. The Source Awakens (19 maja 2019)

Sezon 2

 1. Episode 1 (11 października 2019)
 2. Things to Do in Seattle When You're Dead (18 października 2019)
 3. Careful What You Witch For (25 października 2019)
 4. Deconstructing Harry (1 listopada 2019)
 5. The Truth about Kat and Dogs (8 listopada 2019)
 6. When Sparks Fly (15 listopada 2019)
 7. Past is Present (22 listopada 2019)
 8. The Rules of Engagement (6 grudnia 2019)
 9. Episode 9 (17 stycznia 2020)
 10. Curse Words (24 stycznia 2020)
 11. Dance Like No One Is Witching (31 stycznia 2020)
 12. Needs To Know (7 lutego 2020)
 13. Breaking the Cycle (21 lutego 2020)
 14. Sudden Death (28 lutego 2020)

Sezon 3

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Turturro

John Turturro

ur. 1957, kończy 63 lat

Ali Larter

Ali Larter

ur. 1976, kończy 44 lat

Robert Sean Leonard

Robert Sean Leonard

ur. 1969, kończy 51 lat

Bernadette Peters

Bernadette Peters

ur. 1948, kończy 72 lat

Wojciech Paszkowski

Wojciech Paszkowski

ur. 1960, kończy 60 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV