Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

http://bs.serving-sys.com/serving/adServer.bs?cn=display&c=19&mc=imp&pli=26632444&PluID=0&ord=1542385312.7929&rtu=-1

 

Czarodziejki (2018)

Charmed

Śr. ocena 3

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Trailery i materiały video

Charmed - zwiastun

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Charmed w 2. odcinku przestaje być absurdalnie głupią agitką polityczną. To ustąpiło miejsca po prostu kiepskiej fabule i słabo rozpisanym postaciom.

Czarodziejki w pilocie był nie do zniesienia, gdzie twórczyniom przede wszystkim zależało na poruszeniu wątków molestowania seksualnego, skrajnego feminizmu i #MeToo. Wszystko to było pokazane bez przemyślenia i co najważniejsze bez wyczucia. To się zmienia w 2. odcinku tak, że po prostu jest skupienie na historii, która w poprzednim została tym totalnie przytłoczona. Gdzieś tam w tle jednak pojawiają się komentarze o tym i owym, ale tym razem nie rażą tak bardzo.

Problem w tym, że to niczego nie zmienia. Fabularnie jest tragedia, jechanie po schematach w najgorszym możliwym stylu. Wątek rzekomego ducha matki uwięzionego w planszy do Ouija to przewidywalna klisza. Każdy aspekt tego wątku jest prowadzony po linii najmniejszego oporu. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z demonem odcinka, a zbijanie widza z tropu tym, że bohaterki mają nie ufać Harry’emu (któremu w dość głupi sposób nadano ksywę Meghan Markle…) kompletnie nie działa. W tym był potencjał na coś dobrego, co wzniesie serial na wyżyny, ale nikt tego nie potrafił wykorzystać. Wręcz jakość wątku wraz z coraz bardziej żenującymi zachowaniami postaci, spada z minuty na minutę. Koniec końców wygląda na to na nudny zapychacz mający szczytny cel: bohaterki mają zaufać Harry’ego. Tylko ani to rozrywkowe, ani pomysłowe.

Kwestia budowania postaci też się nie zmienia. Są to bohaterki kiepsko rozpisane i nieprzemyślane. Dalej mają zlepek kilku ogólnych cech zasugerowanych w pilocie. Dalej Melanie jest irytująca, a twórczynie chcą uparcie definiować ją przez jej ultrafeministyczne poglądy i fakt, że jest lesbijką. Kompletny brak wyczucia i pomysłu, bo przez to nie poznajemy postaci jako człowieka. Maggie i Macy są sympatyczne, ale charakterologicznie stoją w miejscu i nie mają sobą nic do zaprezentowania. Gdyby nie aktorki, które potrafią zbudować dozę sympatii, nic dobrego nie mógłbym o nich powiedzieć. W porównaniu do bohaterek pierwowzoru cała rójka wypada po prostu blado i nieciekawie. Jeśli tytułowe postacie są – jak na razie – najsłabszym punktem serialu, to coś naprawdę tu nie gra.

Charmed poprawiło się o tyle, że nie raczy nas polityczną agitką bez wyczucia i pomysłu, a jedynie historią kiepskiej jakości. Najgorsze w tym, że nie mogę dostrzec jakichś oznak poprawy w przyszłości. Z taką realizacją może być tylko gorzej.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

 

 

Powiązane Artykuły

Michalina Reda
-

TOP 10: Najlepsze seriale kierowane do kobiet

Są takie seriale, które z uwagi na swoją tematykę czy postać głównej bohaterki przemawiają przede…

Wiktor Fisz
-

Nowe seriale i kolejne sezony na październik 2018

Październik będzie bardzo gorącym miesiącem dla wszystkich fanów seriali. Co prawda w najbliższym miesiącu nie…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Adam Siennica
-

Nowe seriale – jesień 2018. Zobacz zwiastuny i zdjęcia

Amerykańskie stacje ogłosiły nowe seriale, które zadebiutują w sezonie 2018/2019. W artykule przybliżę Wam poszczególne…

Co o tym sądzisz?