Repertuar kin Nowość Program TV

Agenci NCIS: Nowy Orlean (2014)

NCIS: New Orleans

Śr. ocena 6.8

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

NCIS: New Orleans - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Po dość niezłym odcinku, w którym jakość serialu „NCIS: Nowy Orlean” wyraźnie wzrosła, dostajemy jeden z gorszych – z oklepaną i banalną historią.

NCIS: Nowy Orlean” prezentował różne sprawy odcinka w tym sezonie, ale przeważnie oglądaliśmy historie tworzone po linii najmniejszego oporu, w których górowała przewidywalność i oklepane. I chociaż w poprzednim odcinku dostaliśmy jeden z kilku wyjątków od tej reguły, w dwunastym twórcy rozczarowują, powracając do nieprzemyślanych motywów.

Pomysł na prowadzenie historii tego odcinka wydaje się solidny, ale wykonanie jest totalnie nieudane. Praktycznie kilka minut po rozpoczęciu śledztwa doskonale wiadomo, kto zabił i jakie są odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania. Zaplanowane zwroty akcji można przyjąć jedynie ziewnięciem, bo trudno się nimi emocjonować czy choćby dać się zaskoczyć, gdyż wszystko jest tutaj prowadzone w oczywisty sposób.

Problemem są także relacje pomiędzy bohaterami i ich osobiste życie (lub jego brak). Przez to też nikt tutaj nie staje się ludzki, ciekawy i nie ma nic specjalnego do zaprezentowania. Ot, grupa sztampowych postaci, które nie mogą się rozwinąć. Do tej pory jedynie Pride (Scott Bakula) dostał trochę czasu ekranowego, by odrobinę wyjść ze schematu, ale to zbyt mało, by uznać to za plus serialu. Najgorsze jest w tym to, jak ukazano relację LaSalle’a z jego bratem – tak jakby chciano nieumiejętnie odtworzyć popularną banalności „Hawaii 5.0”. Tyle że tutaj to jest po prostu sztampowe i złe – wywołuje raczej uczucie zażenowania i nie wzbudza żadnych pozytywnych emocji.

Jedynym plusem tego odcinka była pani agent straży przybrzeżnej, która zapewniła trochę humoru i werwy. Jej popkulturowe rozmowy z Sebastianem potrafiły wprowadzić niezły nastrój i dawkę potrzebnego luzu. Szkoda, że jej relacja z Pride’em była ekstremalnie sztuczna i trudno było uwierzyć, że mają jakąś przeszłość.

Czytaj również: „Scorpion”, „Madam Secretary” i „NCIS: New Orleans” z kolejnymi sezonami

NCIS: Nowy Orlean” to nadal serial bardzo przeciętny. Niby ogląda się go w porządku, ma swoje przebłyski, ale w większości to pokaz braku dopracowania i przemyślenia tego, czym ma tak naprawdę być.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Dwayne Pride
Christopher Lasalle
Meredith “Merri” Brody
Sebastian Lund
Dr Loretta Wade
Linda Pride

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

 

 

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.