Repertuar kin Nowość Program TV

Agenci NCIS: Nowy Orlean (2014)

NCIS: New Orleans

Śr. ocena 6.8

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

NCIS: New Orleans - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Najnowszy spin-off marki „NCIS” powrócił z drugim sezonem. Pierwszy odcinek „NCIS: Nowy Orlean” zaprezentował dwa nowe, większe wątki, a drugi rozpoczyna kolejny.

W poprzednim odcinku „Agenci NCIS: Nowy Orlean” zaprezentowane zostały dwa wątki, które zapewne będą kontynuowane przed co najmniej kilka kolejnych. Pierwszy z nich to skutek uboczny rozwiązania sprawy tygodnia; drugi dotyczy tajemniczych zdjęć wysłanych agentce Brody (Zoe McLellan).

Po zlikwidowaniu grupy antyamerykańskich milicjantów nad agentem Pride’em (Scott Bakula) ciąży nagroda za jego głowę. Jest to na pewno bardzo niewygodna sytuacja dla naszych agentów, jednak ten wątek jest na razie zostawiony w spokoju. Przez cały czas trwania odcinka nie pada ani jedna wzmianka na ten temat, można więc wywnioskować, że rozwiązanie tej historii będzie większe i na pewno nie będzie banalne. Być może to nawet materiał na finał sezonu zimowego.

Drugi ze wspomnianych na początku wątków dotyczy agentki Brody, ale tutaj również niewiele się dzieje. Zdjęciami aktualnie zajmuje się Sebastian (Rob Kerkovich). Nadal nie wiemy, kto stoi za fotomontażem, jakie są zamiary tajemniczego osobnika i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Merri.

Postać Sebastiana dostaje natomiast swoje 5 minut na rozwinięcie się. Twórcy dają nam do zrozumienia, że obsesja na punkcje teorii spiskowych bohatera nie jest do końca tylko hobby nadającym tej postaci pewnej „swoistości”. Jest to ciekawy element, dzięki któremu Sebastian staje się bardziej interesujący i skomplikowany.

Końcówka odcinka otwiera kolejny większy wątek rozwijający się wokół biegłego Lunda. Co oznacza tajemnicza wiadomość na monitorze? Czy jest ona jakoś połączona z pozostałymi wątkami? A może ktoś próbuje zmanipulować bohatera, by wykorzystać jego pozycję i dostęp do tajnych informacji?

Kolejnym wątkiem wartym wspomnienia jest relacja Christophera (Lucas Black) i Sonji (Shalita Grant). Twórcy znajdują czas, by rozwinąć oboje bohaterów, szkoda tylko, że po raz kolejny używają do tego śmierć dziewczyny agenta LaSalle. Ten temat staje się powoli mocno wyświechtany i zużyty. Tych dwoje ma fajną chemię i szkoda ją marnować na stare historie, a nowy bar agenta Pride’a to świetny pretekst do rozwinięcia kilku wątków pobocznych.

Sprawa odcinka jest poprowadzona poprawnie. W trakcie śledztwa sprawdzanych jest parę poszlak, kilka osób zostaje przesłuchanych, a do tego pojawiają się zwroty akcji. Oglądający może więc pobawić się w obstawianie, kto to zrobił. Cała sprawa rozwija się odpowiednio i szybko, mimo że niektórzy mogą ją uznać za mało ciekawą czy mało wymagającą.

Drugi odcinek nowego sezonu „Agenci NCIS: Nowy Orlean” znajduje czas na zaprezentowanie niezłej sprawy tygodnia, rozwinięcie niektórych bohaterów oraz kontynuowanie wątku z poprzedniego tygodnia, a przy tym zawiązuje kolejny – i to wszystko przy otaczającej nas kulturze Nowego Orleanu. To sprawia, że widz ma powód, by wyczekiwać kolejnego odcinka. Takie produkcje jak „Minority Report” powinny brać przykład z najnowszego spin-offu serii „NCIS”.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Dwayne Pride
Christopher Lasalle
Meredith “Merri” Brody
Sebastian Lund
Dr Loretta Wade
Linda Pride

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Adam Siennica
-

Nowe sezony popularnych seriali. Jakie produkcje powrócą?

W ostatnim okresie zamówiono nowe sezony wielu popularnych seriali. Poznajcie tytuły, które będą mieć kolejne…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Co o tym sądzisz?